Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

martin 518 + sterownik elation DMX operator 1 problem z adre

normans_kay 25 Maj 2009 19:54 4042 7
  • #1 25 Maj 2009 19:54
    normans_kay
    Poziom 1  

jest 8 skanerów martina 518. zajechałem, przelutowałem kabel aby dopasować polaryzacje pod mój sterownik dmx operator 1, podłączyłem, pierwszy zaadresowałem na 1 i działał bez zarzutu... reszta niestety już nie chciała słuchać moich poleceń a ustawiałem wd różnych podpowiedzi:
    co 12, 10, 8, 5,6 ogólnie cały dzień spędziłem na drabinie i z marnym skutkiem, nie wiem dlaczego
    Skończyło sie na tym że ustawiłem je co 16, startując od 1 i wyszło na to że 4 reagują super tak jak należy a pozostałe 4 też reagują ale niezależnie od tych 4 które działają jak należy tzn że np, gdy zmieniam kolor w tych dobrych to w tych złych sie obraca lustro. w sterowniku mam 8 suwaków i taki przełącznik na jakby strone A i B to reszta opcji do tych trefnych jest na stronie B...
    jak zrobić aby wszystkie mnie słuchały tak samo dobrze?
    1. myśle że wszystkie kable są ok bo skanery reagują ale nie słuchają
    2. w ostatnim skanerze jest jakaś tam niby oryginalna zaślepka żeby zamknąć obwód...
    3. Podpatrzyłem na stornie martina że te skanery zabierają 7 lub 9 kanałaów - jeżeli ustawie co 7 lub 9 to będzie dobrze?
    4. acha, między tymi 8 skanerami są jeszcze jakieś 4 stare jak świat, też martina ale napewno nie 518 bo mają tylko 6 dipów.czy to ma wpływ na całość?
    czy są jakieś przykazania przy adresowaniu których powinienem przestrzegać? np kolejność adresowania, podłączenie kabli, prądu, czy kolejność odpalania itp?
    proszę o pomoc

0 7
  • #2 08 Wrz 2009 21:37
    multilight
    Poziom 13  

normans_kay napisał:
    jest 8 skanerów martina 518. zajechałem, przelutowałem kabel aby dopasować polaryzacje pod mój sterownik dmx operator 1, podłączyłem, pierwszy zaadresowałem na 1 i działał bez zarzutu... reszta niestety już nie chciała słuchać moich poleceń a ustawiałem wd różnych podpowiedzi:
    co 12, 10, 8, 5,6 ogólnie cały dzień spędziłem na drabinie i z marnym skutkiem, nie wiem dlaczego
    Skończyło sie na tym że ustawiłem je co 16, startując od 1 i wyszło na to że 4 reagują super tak jak należy a pozostałe 4 też reagują ale niezależnie od tych 4 które działają jak należy tzn że np, gdy zmieniam kolor w tych dobrych to w tych złych sie obraca lustro. w sterowniku mam 8 suwaków i taki przełącznik na jakby strone A i B to reszta opcji do tych trefnych jest na stronie B...
    jak zrobić aby wszystkie mnie słuchały tak samo dobrze?
    1. myśle że wszystkie kable są ok bo skanery reagują ale nie słuchają
    2. w ostatnim skanerze jest jakaś tam niby oryginalna zaślepka żeby zamknąć obwód...
    3. Podpatrzyłem na stornie martina że te skanery zabierają 7 lub 9 kanałaów - jeżeli ustawie co 7 lub 9 to będzie dobrze?
    4. acha, między tymi 8 skanerami są jeszcze jakieś 4 stare jak świat, też martina ale napewno nie 518 bo mają tylko 6 dipów.czy to ma wpływ na całość?
    czy są jakieś przykazania przy adresowaniu których powinienem przestrzegać? np kolejność adresowania, podłączenie kabli, prądu, czy kolejność odpalania itp?
    proszę o pomoc

Za instrukcją:

Scanner Button # 1 starts at 1
    Scanner Button # 2 starts at 17
    Scanner Button # 3 starts at 33
    Scanner Button # 4 starts at 49
    Scanner Button # 5 starts at 65
    Scanner Button # 6 starts at 81
    Scanner Button # 7 starts at 97
    Scanner Button # 8 starts at 113
    Scanner Button # 9 starts at 129
    Scanner Button # 10 starts at 145
    Scanner Button # 11 starts at 161
    Scanner Button # 12 starts at 177

Poadresuj 518-tki jako skanery 1 do 8, pozostałe cztery od 9 do 12 (numery, nie adresy!) według powyższego. Wszystkie powinny być ustawione albo na 7 albo na 9 kanałów, inaczej będą inaczej sie zachowywać.
    Co do strony a/b: dla każdego urządzenia przewidziane jest 16 kanałów w sterowniku, jeśli urządzenie zajmuje np 8, to używasz tylko "strony A", jeśli ma więcej (np 14) to musisz użyć obu stron - pierwsze 8 funkcji masz na stronie A, pozostałe 6 - na B. Jeśli adresowanie masz poprawne - to zawsze ten sam suwak na tej samej stronie będzie działał na taką samą funkcję we wszystkich urządzeniach (np jeśli trzeci to kolor, to będzie zmieniał kolory we wszystkich 518tkach).

0
  • #3 09 Wrz 2009 11:05
    diodakiler
    Specjalista - oświetlenie sceniczne

Temat stary, odkopany ale może komuś się przyda.

Z tego co pamiętam 518 maja 3 opcje adresowania (mode 1 7kan, mode2 9kan, mode3 9kan).
    1 kanał jest kanałem ustawień/strobo (on / off lamp, ustawianie prędkości strobo, auto i music)

2 dimmer
    3 color
    4 gobo
    5 efekty (temp, pryzma, frost)
    6 pan
    i dalej już zależny jaki mod masz wybrane

popatrz czy stare martiny nie mają adresu 1 w pamięci.
    1kan domyślnie - brak włącznika
    2kan - dip 1
    4kan - dip 2
    8kan - dip 3
    16kan - dip 4
    32kan - dip 5
    64kan - dip 6

itd itd...

0
  • #4 22 Wrz 2009 21:06
    arbobo
    Poziom 15  

Podepne sie pod temat.Dzisiaj podłączałem oświetlenie , sterowanie z komputera.Poustalane adresy i wszystko smiga za wyjątkiem efektu centralnego.Otóż wszystkie urządzenia miały 10punktowy panel adresowy natomiast central Martina tylko 6punktowy i problem z ustawieniem bo program pokazywał ustawienia na 10punktowy.Po podpięciu z DMX blokował wszystkie kanały , oczywiście kabel ok.Próbowałem na wszystkie sposoby i nic.

0
  • #5 23 Wrz 2009 00:08
    dj arq
    Warunkowo odblokowany

Stare skanery Martina mają swój protokół i są bez DMX. Czasem trafiają się takie wynalazki i nie będą pracowały w DMX

Dodano po 3 [minuty]:

diodakiler napisał:

Z tego co pamiętam 518 maja 3 opcje adresowania (mode 1 7kan, mode2 9kan,

Do Martinów i nie tylko można ściągnąć sobie Martin Light Jockey'a (za darmo ze strony producenta, www.martin.dk ) i tam sobie zapodać choćby tą 518 we wszystkich dostępnych trybach i w opcji view->dmx output zobaczyć co się dzieje z urządzeniem w danym modzie.

0
  • #6 02 Sty 2012 00:07
    sstudio
    Poziom 11  

odkopie temat na chwile bo mam 4sztuki ale 218 martina z 6 dipami i nie chodzą mi pod innym kontrolerem jak martinowski. jak zrobić by chodziły pod innym kontrolerem dmx? np. pod SGM Regia

3.1.13. (10.9, 15) Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    (dj-MatyAS)

0
  • #7 30 Mar 2012 15:47
    colourman
    Poziom 2  

sstudio napisał:
    odkopie temat na chwile bo mam 4sztuki ale 218 martina z 6 dipami i nie chodzą mi pod innym kontrolerem jak martinowski. jak zrobić by chodziły pod innym kontrolerem dmx? np. pod SGM Regia

Witam serdecznie
    Mam kolego zabytkowy przetwornik Martina i z chęcią go odstąpię bo zalega w szafie. Brak w nim złącza XLR thru i kabelka zasilającego, a tak poza tym to chyba jest sprawny. Szczegóły znajdziesz wpisując w wyszukiwarkę: martin dmx interface.
    pozdrawiam

0
  • #8 05 Kwi 2012 10:22
    macko979
    Poziom 14  

Witam.
    Możesz okreslić czy ten konwenter jest sprawny?

0