Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer Sx-339 problem z buczacym transformatorem

25 Maj 2009 20:03 1515 6
  • Poziom 9  
    Witam.

Przychodze z problemem gdyz w nowo nabytym amplitunerze trafo zaczelo bardzo glosno sie zachowywac.
    Nie wiem co z tym zrobic, czy transformator nie zostanie uszkodzony poprzez dzialanie amplitunera w sytuacji gdy buczy.

Prosze o pomoc, jakas wskazowke, cokolwiek :)
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Jeśli nie "buczało", a zaczęło "buczeć" po jakimś czasie, to należy skorzystać z przysługujących praw gwarancyjnych. Nie powinno "buczeć".

GM
  • Poziom 9  
    no prawdopodobnie bede musial zwrocic sprzet poprzedniemu wlascicielowi, szkoda bo to dobry amplituner, osobiscie moj brat ma identyczny i znam jego mozliwosci :)

dzieki za podpowiedz, moze jeszcze ktos sie odezwie w temacie i mi doradzi co mozna z takowym transformatorem uczynic aby powrocil do stanu urzywalnosci
  • Poziom 32  
    A czy amplituner nadal działa? Możliwe że nastąpiło zwarcie między zwojowe na wtórnym.
  • Poziom 9  
    tak, jak najbardziej dziala, nie narzeka na zadne inne choroby procz brzeczacego transformatora, aczkolwiek nie uzywam go gdyz nie mam pewnosci ze cos nie zostanie uszkodzone
  • Pomocny post
    Specjalista techniki DVD
    Jeśli to jest wina transformatora sieciwego tzw magnetostrykcja i słychać denerwujące buczenie , należy obejżeć transformator czy:
    jest dobrze przykręcony do podstawy - dokręcić
    cewki uzwojeń siedzą sztywno w transformatorze - zablokować
    ostatnie - luźne blachy transformatora zalać lakierem głęboko penetrującym , nie stosować lakieru , Który może rozpuścić izolację na uzwojeniach cewek , stosować można np. Lakier izolacyjny V-66 lub podobne.
    A teraz najważniejsze czego nie robić:
    nie zniszczyć mechanicznie uzwojeń, nie zachlapać sprzętu, nie zalakować transformatora z zewnątrz z drgającą blachą w środku ponieważ drugiego podejścia już nie będzie.
    Opis dotyczy transf. podobnej konstrukcji:

Pioneer Sx-339 problem z buczacym transformatorem
  • Poziom 9  
    tu jest w razie czego dla zainteresowanych pare fotek transformatora

Link

Proszę zapoznać się z instrukcją zamieszczania zdjęć na Forum.
    Proszę poprawnie zamieścić zdjęcia.
    (dj-MatyAS)

edit:

problem zostal rozwiazany, dogadalem sie ze sprzedawca, zwrocilem sprzet, pieniazki wrocily do mnie, dziekuje za pomoc, zwlaszcza uzytkownikowi jur1

prosze o zamkniecie tematu

do dj-MatyAS
    zapoznam sie, dziekuje za reprymende