Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dekoder C na odbiorniki TV

25 Maj 2009 20:22 2172 10
  • Poziom 1  
    Witam.

Ostatnio sprawiłem sobie nagrywarkę dvd, i teraz mam problem. Otóż nie mam możliwości oglądania dekodera na dwóch telewizorach. Jakiś czas temu spec od tv zrobił tak, że wszystko jakoś ładnie przechodziło przez magnetowid, zamontował modulator i było wszystko ok. Próbowałem podłączyć to wszystko tak jak jest opisane w instrukcji do dvd. Jedno euro podłączam od tv do dvd, drugie euro z dekodera do dvd. Wszystko jest ok, ale tylko na jednym, głównym tv. Poprzednio miałem to tak ustawione, że dekoder miałem w telewizorach na 0, dzisiaj wskakuje jako AV. Może tutaj jest przyczyna? Tylko nie pytajcie jak to wszystko było wcześniej zrobione, bo zwyczajnie nie wiem. Jestem raczej słaby w tych tematach.
  • Poziom 37  
    Jakie wejścia znajdują się na poszczególnych telewizorach.
  • Poziom 34  
    Temat wielokrotnie wałkowany i wielokrotnie powtarzający się.
    Użyj opcji szukaj a sam znajdziesz mnóstwo porad i odpowiedzi. Jak nadal nic nie będziesz wiedzieć zadaj pytanie w konkretnym temacie który wyszukałeś.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Proponuję wezwać fachowca , który Koledze to podłączenie wcześniej wykonał bo pisząc na forum ( z tego co widzę po postach to Kolega za bardzo w dziedzinie elektroniki się nie porusza ) temat rozrośnie się do takich rozmiarów , a w nich będą odpowiedzi i porady typu przepnij przewód w to gniazdo lub w to , a i tak z tego nic nie wyjdzie.
    Tyle z mojej strony i proszę raczej skorzystać z wizyty fachowca , a na pewno Kolega będzie szybciej cieszył się upragnionym odbiorem w innych pomieszczeniach , pozdrawiam GKVIDEO
  • Poziom 11  
    Wcisnę się w temat, bo widzę że kolega ma podobnie rozwiązanie.

W tej chwili mam dekoder cyfry+ podłączony jednym kablem euro do telewizora natomiast drugim do video. Video mam również podłączone kablem do domowej instalacji antenowej. Gdy cyfra jest włączona, a w magnetowidzie włączę pilotem vcr to sygnał z cyfry puszczany jest w instalację i na każdym tv w domu mogę odbierać obraz z dekodera (wystarczy zaprogramować odpowiedni kanał w tv).

Mam pytanie odnośnie tego rozwiązania. Czy mogę zastąpić video jakimś mniejszym urządzeniem, które spełniło by tą samą rolę, ewentualnie czy wystarczy ze złącza euro dekodera puścić jakąś przejściówką sygnał do instalacji?
  • Poziom 35  
    Potrzebujesz modulator zewnętrzny.
    Magnetowid ma wbudowany modulator.

• Poziom 11  
    Dzięki. Znalazłem już na allegro. A czy któryś z dekoderów do cyfry dostępnych w tej chwili w ich ofercie ma taki modulator? Bo kończy mi się umowa niedługo więc i tak będę brał nowy.
  • Warunkowo odblokowany
    Oferowane przez cyfre nowe dekodery nie posiadają modulatora.Tylko powizyjne Philipsy to mają i jeżeli cyfra je oferuje.
  • Poziom 35  
    Na Twoim miejscu to kupiłbym sobie jakiś fajny dekoder na wolnym rynku(z modulatorem).To co oferuje C+ nie jest najwyższych lotów.
  • Poziom 11  
    Z tego co widzę to w rozsądnych cenach z wyjściem HDMI są tylko dwa modele: Opticum 7300 i Linbox 7819 i 7919. Nie wyglądają zaciekawie.

Chyba pozostanę przy magnetowidzie lub ewentualnei samemu zrobię modulator z opisu kolegi z satkuriera:
    http://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?f=34&t=3001

Jaki ewentualnie dekoder HD do cyfry polecacie za ok. 300-400zł?
    Oczywiście nie musi być modulatora.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Temat zamykam do Kolegi balladyn proszę użyć wyszukiwarki odnośnie dekoderów do CYFRY + było już dość na forum opisywane i nie mam potrzeby dalszego tego powielania.