Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermoPasty.pl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ELWIK LERT-220-1

wesol 10 Maj 2004 18:56 3288 3
  • #1 10 Maj 2004 18:56
    wesol
    Poziom 15  

Co sądzicie o tej lutownicy?
    Co innego w tej cenie Elwika byście mi poradzili kupić?

0 3
  • TermoPasty.pl
  • #2 12 Maj 2004 08:52
    rubens
    VIP Zasłużony dla elektroda

-troszkę zbyt późno popałapałem się że chodzi o lutownicę a nie o stację ale tekstu poniżej nie będę kasował może komuś się przyda
    -w kwestii samych lutownic zastanów się co po zmianie spoin lutowniczych ( czy elwikowi starczy pary na nowe spoiny)
    -jeśli chodzi o lutownicę średniej klasy ale taką którą da się lutować to polecam oczywiście xytronica - cena około 40pln

( tekst o stacjach)

-elwika nie polecam - zbyt szybko utleniają się groty a do tego są dosyć drogie ( ostatnio kupowałem do firmy - cena 20pln)
    -trzy misiące temu zakupiłem Xytronic 136 jest to super stacja , ma duży zakres regulacji temperatury co jest ważne bo niedługo zmieni się skład lutowia , cena stacji to około 260pln
    -można do stacji dokupić pensetę do SMD
    http://www.ndn.com.pl/index.php?id_dzialu=20&id_firmy=12
    -grot kosztuje tyle co elwikowski ale starczy na dużo dłużej
    -dla mniej zamożnych jeszcze tańsza 369 za niecałe 180pln też dobra stacja ( poprzedniczka 136)
    -jesli ktoś ma więcej kasy to można kupić 136ESD z ochroną antystatyczną
    -jesli chodzi o stacje typu SOLOMON itp. też są całkiem niezłe ale Xytronic wygląda troszkę porządniej i solidniej
    -polecam narzędzia Xytronica np. tzw. boczne są nie do zdarcia a do tego precyzja ( tak naprawdę to gdyby nie te boczne to nie zainteresował bym się tą firmą)

0
  • TermoPasty.pl
  • #3 12 Maj 2004 09:46
    wesol
    Poziom 15  

Tyle że ja słyszałem bardzo dużo pozytywnych opini na temat Elwika i praktycznie tylko lutownice Elwika brałem pod uwagę.
    No ale muszę się jeszcze zastanowić.

0
  • #4 04 Paź 2010 11:16
    Witoldinho
    Poziom 14  

Groty w elwikach wcale sie tak szybko nie utleniają ,mam od 7 lat i w porównaniu z innymi wyróżniają się

Moderowany przez rubens:

Wykopaliska. Zamykam.

0