Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ricoh Aficio 1232 - jak pobrać skany

25 Maj 2009 22:02 2050 5
  • Poziom 2  
    maszyna gdzieś zapisuje zeskanowane dokumenty (pewnie na HDD), jak mogę je sciągnąć na dowolny komputer w sieci (jak skonfigurować)?
    Reszta funkcji i ustawień sieciowych jest OK
  • Poziom 28  
    Możesz np zainstalować na komputerze sterowniki twain i np program IrfanView. Mozesz wówczas skanować z kompa :)

Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    nie o to chodzi,

ujmijmy to tak:
    - pani Jadzia pracująca w recepcji klienta skanuje wszystkie dokumenty przychodzące, nie ma czasu na zabawę z komputerem, więc wrzuca papiery na maszynę uruchamia program skanujący np. faktury zakupowe i plik trafia na serwer plików w Aficio,
    - pan Józio z księgowości zbiera to wszystko do kupy raz w tygodniu, analizuje i wprowadza dane w komputer

jak widać obsługa przez TWAIN nie wchodzi w rachubę, po to kupują zaawansowaną maszyną, żeby usprawnić obieg dokumentów :cry:
  • Poziom 19  
    to nie takie proste tak łatwo sie nie dostaniesz do dysku z sieci trzeba zainstalować na jakimś kompie (najlepiej router albo cos co jest zawsze włączone) program scanrouter v2 lite (podczas instalacji zaznacz 'run in service mode') dostępny na stronie producenta ew http://www.nrgcss.com/drivers/Page1b.Asp?Brand=ntec&Usr={0FB77D35-3B64-4C8E-ACBE-6CD574B2E583}&Cat=6&ky=346794531&Fltr=0&Vw= (www.nashuatec.pl) w tym programie ustalasz użytkowników naszego Józia itd po czym pani Jadzia skanując zaznacza do kogo ma polecieć nasz skan i on automatycznie leci do kompa Józia instalacja tego kochanego oprogramowania nie jest prosta wiec poszukaj w postach kiedyś komuś to opisywałem i dał rade pozdrawiam
  • Poziom 22  
    Tak jak kolega wyżej pisze , to dosyć trudna konfiguracja i lepiej wezwij jakiś lepszy serwis.
  • Poziom 22  
    Konfiguracja tego trwa do 30 minut. Jeżeli kolega miałby ochotę mogę przyjechać z Krakowa i to ustawić, chcę tylko za benzynę i na dwa piwa.

Pozdrawiam
    Darek