Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Yamaha Pro Mix 01 - duże szumy, nie działają niektóre kanały

10 Maj 2004 19:53 6258 17
  • Poziom 14  
    Witam serdecznie. Mam pewien problem, mianowicie. Mixer wyposażony jest w 16 kanałów, w ogóle jest to naprawdę porządna maszynka, z tym że coś jest nie tak z 3 lub 5 kanałami. Objawy są następujące: na pierwszym kanale są szumy, dość wyraźne i głośne, brzmią one w podobie jakby głośnił na maxa wieże nie włączając żadnej muzyki. Jeżeli pod ten kanał podłączymy jakiekolwiek urządzenie, to szum cały czas jest w tle i tak jest na 4 zupełnie oddalonych od siebie kanałach. Na jednym kanale jest totalna Cisza, a jak się podłączy jakieś urządzenie, to go wogóle nie słychać, dopiero wtedy gdy źródło będzie naprawdę głośno. Wówczas słyszymy przester i niesamowite charczenie. Co Myślicie jako fachowcy i co możecie Mi doradzić?? Mixer kupiłem w takim stanie jaki przedstawiłem i nie mam pojecia w jaki sposób zostały uszkodzone te kanały. Wymieniałem kondensatory i tranzystorki na poszczególnym kanale gdzie jest usterka, jednakże to nie pomogło. Czy może Ktoś Mi w jakiś sposób pomóc?? Udzielić jakiś wskazówek. Napewno nie jest to wina potencjometrów, gdyż słychać to wszystko nawet podczas wyciszonych na zero i przesunięcie ich nie sprawia zadnej różnicy.
    Jeszcze raz proszę o pomoc i z góry dziękuje.
    djbarti(malpa)poczta.onet.pl
  • Poziom 28  
    lepiej powiedz jaką konstrukcję ma ten mikser, czy to jest konstrukcja modułowa, jeśli tak to pozamieniaj części a jak sie okaze ze konkretne kanaly sa walniete to wywal je albo powymieniaj wszystkie czesci. pzdr
  • Poziom 19  
    Witam,
    standardowa usterka.
    Do wymiany przetwornik AC oraz filtr cyfrowy.
    Zapraszam do serwisu www.promusica.com.pl Pan Tomasz Kubiak,polecam korzystam z ich uslug.
  • Poziom 14  
    Dzięki za podpowiedź, ale pewnie za naprawę tego krzykną Mi dużo za dużo, jak to bywa u dealera. Jestem elektronikiem i chciałbym to w miare możliwości naprawić po najniższych kosztach. Zanim jednak się zabiorę wolałbym usłyszeć kilka ewentualnych wskazów, gdzie i jak powinienem szukać przyczyn. Jeszcze raz dzięki za posty i czekam na więcej....
  • Poziom 19  
    Witaj,
    niestety nie zakupisz podzespołow,nie są dostępne w sprzedaży,chyba,że masz kogoś znajomego w sklepie z instrumentami,kto może dla CIebie zakupić uszkodzone podzespoły.
    Szacunkowy koszt około 200,00PLN za uszkodzony kanał,z jedną uwagą z tego co pamiętam,filtr oraz przetwornik jest podwójny
    (wymieniasz 2 kanały naraz 1z2,3z4 itd.).
    Jeże;i chcesz naprawic sam,polecam zakup uszkodzonego miksera,cena używanego ProMixa1 wynosi około 1200PLN może mniej.Cena jest uzalezniona od stanu technicznego,oraz jakości potencjometrów z napędem.
    Zadzwoń do firmy Promusica i porozmawiaj z Panem T.Kubiakiem.
  • Poziom 14  
    No to w tym momencie Mnie zasmuciłeś :-(. Jeszcze zadzwonię do promusica, ale coś Mi się wydaje, że nie stać Mnie na wydanie tyle kasy na naprawę tego wszystkiego. Zdecydowanie bardziej opłacałoby się kupić nowy Mixer np. Behringera, albo jakiś inny. Mam nadzieje, że Pan T.Kubiak będzie miał lepsze informacje dla Mnie i że koszt o jakim Pan wspomniał będzie zdecydowanie mniejszy, bo licząc po dwa kanały, a za kanał 200zł to koszt naprawy wyniósł by Mnie około: 1000zł!! O kurde, szkoda nawet zachodu za takie pieniądze. A gdzie ewentualnie mogę znaleść takiego ProMix-a 01 uszkodzonego?? Może ktoś wie?? Czekam na dalsze mam nadzieje, że weselsze informacje :-(....
  • Poziom 19  
    Może zamieść ogłoszenie w czasopiśmie Muzy,Instrumenty Klawiszowe,Estrada i Studio.Czasem widziałem tam ogłoszenia o sprzedaży.Ja sprzedałem swój mokser ze względu na koszty napraw,cena spadała coraz niżej,a koszty napraw rosły np. potencjometr z silnikiem kosztował około 140PLN itd.
  • Poziom 14  
    Bogu Dzięki potencjometry są w super stanie, zero przerywania, charczenia, itp. I jeśli chodzi o mechanikę silniczków, to również jest naprawdę super. Kurde, nie mam pojęcia co powinienem zrobić :(
  • Poziom 19  
    1.Dzwonisz do firmy Promusica,opisujesz usterkę.
    2.Wysyłasz lub zawozisz mikser Pro Mix 01 z zaznaczeniem przedstawienia kosztorysu naprawy.
    3.Po uzyskaniu przewidywanego kosztu naprawy,decydujesz się:
    a. na naprawę
    b. na kupno używanego miksera (w przypadku zakupu miksera Pro Mix 01-masz 2 egzemplarze,masz części zamienne
    c. na zakup nowego

"LIVE IS BRUTAL"
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 14  
    Wielkie Dzięki, ale manualka do tego mixer posiadam. Zrobiłem Jak prosiłeś, czyli podłączyłem na uszkodzone kanałay sygnał i wypuszczałem je aux sendem, niestety efekt ciągle bez zmian. Takie same szumy jak poprzednio. A na kanale 12 to nawet charczenie i przerywanie. Masz moze jeszcze jakieś ciekawe propozycje?? Jestem otwarty na każdą jedną sugestię..??
  • Poziom 14  
    Acha zapomniałem dodać, że na wyświetlaczu w opcji meter, czyli we wskaźnikach wysterowań, wyświetla mi się na uszkodzonych kanałach jakby wchodzi jakiś sygnał na tym uszkodzonym kanale, czyli wysterowanie jest wysunięte o jeden słupek do góry, przypuszczam, że to sygnał gośności owych szumów. Czekam na dalszą korespondencję...
  • Poziom 19  
    Witaj,
    szkoda Twojego czasu,kombinowania,zadzwoń do serwisu będziesz znał orinetacyjną cenę naprawy.W warunkach domowych nie usuniesz tej usterki,ponieważ nie zdobędziesz części zamiennych.Wymianie podlegają 2 układy scalone,które obsługują 2 kanały równocześnie.Owszem,może ulec uszkodzeniu tylko sam przetwornik.
    Jeżeli mimopowyższych uwag,nadal,zamierzasz czekać,a masz do dyspozycji oscyloskop,generator,proponuję rozkręcić mikser,podłączyc generator i sprawdzic poszczególne kanały,nawet nie mając dokumentacji technicznej możesz porównać z sąsiednim kanałem.
    To jest charakterystyczne uszkodzenie,wszyscy użytkownicy to potwierdzą.Dlatego obecnie można zakupić mixer Pro Mix 01 za niewielką sumę,czasami uszkodzony ponieważ akustycy pozbywają się go ze względu na koszty naprawy lub kupują kolejne kontynuacje serii Pro Mix 01.
    Nie wiem,czy forum elektrody jest czytane przez jakiegoś pracownika serwisu Yamahy,tylko kilka osób jest w naszym kraju,a jak dotąd nikt nie zaoferował Ci zakupu części zamiennych.
  • Poziom 14  
    Wielkie dzięki za dobrą radę, ale koszt naprawy AD (bo z moich wniosków i przeglądając cały blok, który się znajduje w Manualu właśnie to stwierdzam), na uszkodzonym kanale to 180zł. Co do wymiany parami, to się myliłeś, wymieniane są pojedynczo. Nie zmienia to jednak postaci rzeczy, iż koszty naprawy zjedzą ten mixer, bo uszkodzonych kanałów jest 7!! Smutne ale prawdziwe, a jako, że jestem elektronikiem będę próbował coś zrobić na własną rękę, gdyż sorry, ale 180zł, to duuużo za duuużo!!. Czekam na kolejne koncepcje i uwagi na ten temat....
    Z Góry Dziękuje...
  • Poziom 19  
    Witaj,
    obawiam się,że się nie mylę,że filtr oraz przetwornik obsługuje 2 kanały równocześnie.Ponieważ miałęm takie usterki.jedną z pierwszych było uszkodzenie kanałów od 3-7,jak zadzwoniłem do serwisu to wyjaśnili mi,że wymienia tylko 3 komplety,ponieważ jeden komplet obsługuje 2 kanały.Tego jestem pewien,poniewaz taka informacja była równiez w kosztorysie.
  • Poziom 14  
    Jednak, rzeczywiście nie mylił się Pan. Przetwornik obejmuje 2 kanały naraz. I to właśnie jest do wymiany w Moim Mixerku. Koszt takiego przetwornika to 70zł, co znacznie obniży koszty samodzielnej naprawy tego mixerka. Wielkie Dzięki za zainteresowanie Moim problemikiem oraz za udzielenie Mi wszelkich, niezbędnych wskazówek.
    Z poważaniem:
    Bartosz Lewandowski
    djbarti(malpa)poczta.onet.pl
  • Poziom 10  
    Tak problem odwieczny z przetwornikami PCM które padają jak kaczki - wystarczy dostarczyć przesterowany sygnał, lub tak sobie. Mnie już po raz drugi padly - raz serwisowany na gwarancji i teraz po 7 latach znowu jest problem. Szukam więc po przyzwoitej cenie PCM 1760U i będę chciał sam wymienić. Czy ktoś ma schemat PRO MIX01, lub wie skad go sciągnąć??
  • Poziom 11  
    witam, trochę odkurzę temat i przyłączę się do pytania.
    Czy jest ktoś kto mógłby się podzielić serwisówką lub schematem do tego stołu?

Z góry dzięki pozdrawiam