Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Projektowanie urządzeń, produkcja płytek PCB, grawerowanie..

El-Paul 25 Maj 2009 22:55 4748 6
  • #1 25 Maj 2009 22:55
    El-Paul
    Poziom 9  

Witam!

Nazywam się Paweł Zielazek, i chciałbym zaprezentować oraz zachęcić do skorzystania z usług mojej firmy, którą założyłem na początku tego roku.

Oto co mogę zaoferować:

Projektowanie urządzeń elektronicznych

Doświadczenie zdobyte na przestrzeni kilku lat pracy w zawodzie elektronika pozwala mi na samodzielne projektowanie oraz konstruowanie urządzeń elektronicznych zbudowanych zarówno w technice analogowej jak i cyfrowej.

Obwody drukowane

Płytki drukowane wykonuję za pomocą profesjonalnej frezarki CNC, poprzez wycinanie obrysów ścieżek oraz padów.
    Wykonuję płytki zarówno jednostronne jak i dwustronne, przy zachowaniu grubości ścieżek nie mniejszej niż 10 mil.

Nie ma znaczenia w jakim formacie pliku otrzymuje dany projekt, choć nie ukrywam, że najlepszym rozwiązaniem dla mnie są pliki w formacie gerber. Istnieje możliwość tworzenia płytek na podstawie samych schematów ideowych.

Metalizacji otworów dokonuje dwoma różnymi metodami. Pierwsza polega na wbijaniu w otwory na płytce miniaturowych miedzianych przelotek, które zapewniają pewne połączenie elektryczne. Metoda ta ma jedną istotną zalete- pozwala na metalizacje pojedyńczych otworów, co automatycznie przekłada się na niższą cenę.

W przypadku metalizacji całej płytki metoda ta jest nie opłacalna i należy zdać się na metalizacje chemiczną.

Dodatkowo istnieje możliwość pokrycia płytki drukowanej soldermaską.

Cena wykonania płytki wynosi 20 groszy za 1 cm2. Termin wykonania płytki powinien być nie dłuższy niż 10 dni roboczych (od poniedziałku do piątku).

Podana tutaj cena jest ceną orientacyjną i dokładnej wyceny dokonam po otrzymaniu projektu w ten sam dzień.

Montaż układów elektronicznych

Podejmę się montażu układów elektronicznych (np, krótkich serii prototypowych) z materiałów własnych lub powierzonych.

Grawerowanie, wycinanie otworów w obudowach

Za pomocą frezarki CNC potrafię wycinać otwory w obudowach oraz grawerować napisy w obudowach wykonanych z metalu oraz tworzyw sztucznych.

Dane kontaktowe:
    www.elpaul.pl
    kom: 609-677-253
    email: Pawel.Zielazek(malpa)gmail.com
    gg: 1042696

Oczywiście wystawiam faktury Vat

PS
    Strona już działa;)

• #2 26 Maj 2009 13:50
    adamp9
    Poziom 16  

Jest możliwość projektu płytki ze schematu ideowego, pytam się bo nic nie było w opisie oferty.

• #3 26 Maj 2009 15:14
    El-Paul
    Poziom 9  

Witam!

Proszę wysłać projekt na maila, jednak przerobienie schematu z kartki lub obrazka na wersję elektroniczną może zająć nie co więcej czasu niż w przypadku dostarczenia gotowego do obróbki materiału.

Pozdrawiam!

• #4 01 Cze 2009 09:50
    Pawelz
    Poziom 11  

Proszę podać minimalne szerokości ścieżek, przelotek itd.

• #5 01 Cze 2009 16:18
    El-Paul
    Poziom 9  

Pawelz napisał:
    Proszę podać minimalne szerokości ścieżek, przelotek itd.

Możliwości technologiczne:
    • minimalna szerokość ścieżki: 0.25mm (10mils)
    • minimalna odległość między ścieżkami: 0.25mm
    • minimalna średnica otworów: 0.5mm

W zestawie do wykonywania przelotek dysponuje rozmiarami od 0,6 do 1,2mm.

Pozdrawiam!

• #6 05 Cze 2009 18:55
    895614
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 09 Cze 2009 08:53
    miono
    Poziom 15  

Firma, w której pracuję potrzebuje system kontroli dla samochodów dostawczych oparty na GPS. Chodzi o to, że każdy samochód miałby GPS z rejestratorem i po przyjechaniu do bazy kierowca przenosił by dane np. na pendrive do bazy danych na komputerze. Na komputerze by się wyświetlała przejechana trasa, czas postojów i inne raporty. Czy Pańska firma podjęłaby się zrobienia takiego systemu, jeśli tak to jaki byłby koszt samego projektu (bez kosztów produkcji)? Sam próbowałem coś lepić bo trochę się interesuję elektroniką ale wysiadłem na programowaniu.