Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Xerox 5017 kasuje część obrazu przy podawaniu ręcznym

10 Maj 2004 20:50 1065 7
  • Poziom 20  
    Problem jak w temacie a ja niestety nie znam na tyle dobrze tych kopiarek aby rozwiązać rebusa.

Z kaset jest cały obraz a jak podaje papier A4 (protret a nie A4R) z tacy ręcznej to kopiuje tylko ok 210 mm czyli tak jakby maszyna czuła ułożenie A4R i kasowała resztę obrazu na bębnie od przedniej strony. Najgorsze, że nie mam pomysłów, wygląda na to że nie ma w podajniku żadnego czujnika formatu więc co jest źle. Załączam skan sytuacji.
  • Specjalista - kserokopiarki
    A czy jest rozpoznawanie formatu z tacy bocznej?, przy innych kopiarkach sa czujniki rozpoznajace format podajnika boczego. Jak coś się z nimi stanie to powstaja taki chece
  • Poziom 22  
    Z tego pamiętam w kopiarce mozna zadać format papieru podawany z tacy, ewentualnie obejż czujniki papieru z tacy powinny być dwa. Ale nie robiłem takiego kseroksa juz ze 6 lat :)
  • Poziom 15  
    W module transportu (rolka rejestracji) są dwa czujniki - jeden z nich odpowiada za kasowanie krawędzi 210mm - może mieć zlamaną flagę.
    Pod tymże modułem jest płytka sterująca, w której uszkodzeniu ulegają wtyczki.
    Jest jeszcze ISIL (listwa diodowa nad fotoreceptorem z prawej strony), która jest zasłaniana i odsłaniana soczewką optyki - jak się zawiesi też może kasować krawędź 210mm.

Pozdrawiam
  • Poziom 20  
    Sama taca ręczna nie ma czujników, w strefie pobierania papieru są 2. Przed rejestracją na pewno widziałem 1 czujnik. Jak robię 1 kopie z kasety i zaraz po niej 1 z tacy ręcznej to z kasety jest cały obraz a z ręcznej obcięty. Ta zasłona ISIL chyba raczej się wtedy nie przesuwa co? A co do tej płytki to czy to ta zasłonięta czarnym plastikiem z przodu, coś takiego mi wypadło i trochę się mocowałem żeby wcisnąć z powrotem.
    Jeszcze jedno. Przypuszczam, że nie ma znaczenia że założyłem tacę ręczną z 5317. Starą już dawno połamali i podajnik nie był używany więc nie wiem czy to obcinanie pojawiło się po dzisiejszej konserwacji czy może już tak było wcześniej.
    Mogłem im tego nie naprawiać, nie byłoby kłopotu, już wiele razy miałem nauczkę że nie należy być za dobrym dla klienta? Chyba lepiej robić to co trzeba i nie być za bardzo do przodu. :D
  • Poziom 15  
    Przed rejestracją są dwa czujniki. Musisz wyjąć wywoływaczkę, fotorecepto, moduł elektrod, odpiąć wtyczki, które są zasłonięte czarnym plastikiem i jedną masową pod modułem elektrod w głębi kopiarki i zdjąć sprężynkę utrzymującą blachę nad rejestracją, następnie odkręcić dwie śrubki (jedna jest z przodu, druga przy masowaniu w głębi kopiarki). Teraz moduł rejestracji przesuń lekko w lewo i powinien wyjść z urządzenia. Sprawdź czujniki i daj znać.
  • Poziom 15  
    Byłem przy takiej kopiarce i teraz mam pewność - jeśli kartka nie aktywuje czujnika w ransporcie (jest on umieszczony bliżej pokrywy) załączane jest kasowanie ISILem krawędzi 210mm. Puść kopię z podawania bocznego przy otwartej pokrywie przedniej - jak będziesz patrzył na fotoreceptor to nad nim jest linijka diodowa i będzie się świecić w miejscu gdzie jest biała część na kartce (a nie powinna) - według mnie czujnik!

Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    Czesc pod tam gdzie sa te czujniki podspodem masz plytke gdzie sa podlaczone wtyczki miedzy innymi jest tez podlaczony czujnik wielkosci orginalu podanego z tacy recznej moga byc na tej plytce zimne luty.Czujnik mozesz sprawdzic wchodzac w tryb serwisowy.Pozdrawiam :)