Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

hamulec ręczny - Golf III

26 Maj 2009 10:03 8541 11
  • Poziom 9  
    Golf III 93r, 2.0 GTI 115kM
    Witam
    Ostatnio mam problem z hamulcem ręcznym wygląda to tak, że nie odbija po zwolnieniu ręcznego. Najpierw zdarzyło to się na lewym kole.
    Hamulec trzymał podczas jazdy aż się zadymiło. Zdjąłem koło i zauważyłem, że wajcha, do której dochodzi linka od ręcznego nie powraca do położenia wyjściowego po zwolnieniu ręcznego.
    Wyczyściłem zacisk rozruszałem ową urządzenie.
    Linka w pancerzu chodzi swobodnie bez żadnych oporów nie zacina się. Przynajmniej takie robi wrażenie, gdy ruszam ją za końcówkę, która dochodzi do zacisku.
    Myślałem ze zacisk szwankuje, ale za kilka dni sytuacja powtórzyła się na prawym kole.
    Jak obserwowałem prace wajch od ręcznego, do których dochodzi linka wygląda to następująco:
    Po zwolnieniu ręcznego linka powraca do stanu wyjściowego (wysuwa się z pancerza) a wajchy poowloi powracają do góry, ale nie dochodzą do końca tak, że ręczny jeszcze minimalnie trzyma.
    W czym może być problem ??
  • Użytkownik usunął konto  
  • Moderator Samochody
    Zaciski do regeneracji, nie zrobisz tego "domowym" sposobem
  • Poziom 9  
    No właśnie sprężyn żadnych nie ma.
    Jak rozbierałem jedno koło myślałem ze powinna być sprężyna i w tym szukałem przyczyny ale spr na drugim tam też nie było.
    Pomyślałem, że to niemożliwe żeby dwie naraz się zgubiły.
    Teraz sam nie wiem czy powinny być czy nie.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 21  
    Jest to do zrobienia domowym sposobem,ale jeżeli masz jakieś doświadczenie bo jeśli nie to lepiej się do tego nie zabieraj.Aby uruchomić te dźwignie musisz rozebrać cały cylinderek,oczywiście rozmawiamy o hamulcach tarczowych?W sklepach są zestawy naprawcze cylinderków hamulcowych.
  • Moderator Samochody
    Sprężyna jest wewnątrz tłoka, niewidoczna na zewnętrz
  • Poziom 9  
    Czy wie ktoś może jaka jest średnica tłoczka zaciskowego z tyłu ??
  • Poziom 12  
    bucefał napisał:
    Golf III 93r, 2.0 GTI 115kM
    Witam
    Ostatnio mam problem z hamulcem ręcznym wygląda to tak, że nie odbija po zwolnieniu ręcznego. Najpierw zdarzyło to się na lewym kole.
    Hamulec trzymał podczas jazdy aż się zadymiło. Zdjąłem koło i zauważyłem, że wajcha, do której dochodzi linka od ręcznego nie powraca do położenia wyjściowego po zwolnieniu ręcznego.
    Wyczyściłem zacisk rozruszałem ową urządzenie.
    Linka w pancerzu chodzi swobodnie bez żadnych oporów nie zacina się. Przynajmniej takie robi wrażenie, gdy ruszam ją za końcówkę, która dochodzi do zacisku.
    Myślałem ze zacisk szwankuje, ale za kilka dni sytuacja powtórzyła się na prawym kole.
    Jak obserwowałem prace wajch od ręcznego, do których dochodzi linka wygląda to następująco:
    Po zwolnieniu ręcznego linka powraca do stanu wyjściowego (wysuwa się z pancerza) a wajchy poowloi powracają do góry, ale nie dochodzą do końca tak, że ręczny jeszcze minimalnie trzyma.
    W czym może być problem ??
    . . A masz założone sprężynki na końcach linek,czy bez sprężyn założoną linkę.Prawie 90%takich przypadków to przyczyna nie założenia ,lub już słabych wypracowanych i nie jednokrotnie zerdzewiałych sprężynek.Kup nowe i załóż ,ale jak będziesz skracał (bo najlepiej dłuższe od linki tak )żeby nawet było ciężko je naciągnąć.Samo ciśnienie w cylinderkach nie cofnie ci rozpieraka ręcznego na kopycie,chyba że masz nówkę pompę,ale nie na długo.Dróga przyczyna to zbyt małe okładziny na klockach i zacinanie rozpieraków.Metoda naprawy taka sama.Pozdrawiam i życzę cierpliwości przy naciąganiu spręzyny.Powinna być twarda,ale tak żeby można było ją w palcach ugnieść(ale żeby nie dała się zgnieść na maxa ),bo za mięka nic ci nie da,a za twarda jest ciężka do wciśnięcia.Powinna być około 3 cmm dłuższa od linki
  • Poziom 14  
    na koncu linki powininna byc dzwignia na której osi powinna byc sprzezynka taka jak na fotce ...
    jak ona jest wyrypana to objaw bedzie taki ze odbije do polowy i tyle ...
    czaami wystarczy wręcz połaskotać to cięgło i odskoczy a hamulec od razu puści

hamulec ręczny - Golf III
  • Poziom 9  
    Szukał dzisiaj po różnych sklepach takiej sprężynki i nie dostałem.
    Jadę jutro na szrot sprawdzić może tam coś znajdę .
    Jak wie ktoś gdzie można kupić ( np. sklep internetowy) taką sprężynkę będę wdzięczny za info.
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich ponownie
    Kupienie takich oryginalnych sprężynek graniczy z cudem.
    Kupiłem inne o podobnym kształcie powyginałem tropcie tak żeby je wstawić i się udało.
    Nie ma już problemu.