Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Epson CX3650 głowica zaschła

26 Maj 2009 14:34 7094 8
  • Poziom 18  
    Witam.

Dostałem dzisiaj do serwisu drukarkę, Epson CX3650 tusze ma wymienione i nie miesza kolorów... Tzn zamiast na czarno to mi na niebiesko drukuje. I tutaj moje pytanie. Czy ktoś ma może dostęp do manuala ? Ewentualnie prosiłbym o informacje w czym można ją odmoczyć ?

Z góry dzięki.
  • Spec od drukarek
    Temat udrożniania głowic był już wielokrotnie poruszany. Poszukaj.
  • Spec od drukarek
    A inne kolory tzn. czerwony i żółty drukują? Może być tak, że to nie głowica, ale wężyk pompki od tuszu jest przytkany i nie wszystkie kolory dochodzą do głowicy.
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    Stwierdzenie serwisu, że "nie miesza kolorów" jest co najmniej dziwne ...
    Naprawa Epsonów polega na wykonaniu 2 etapów czyszczenia - 1 to układ odciągania tuszu oraz 2 - czyszczenia samej głowicy. Oba etapy muszą być wykonane.
    Ten wężyk, o którym pisze kolega konmaj, jest pod spodem stacji serwisowej a służy do odciągania z głowic tuszu w momencie gdy głowica znajduje się w stacji. Wężyk przechodzi przez tzw. pompkę (obrotowy półwałek naciskający na ten wężyk) i dalej do tzw. pampersa, czyli dość grubej warstwy chłonnego materiału. Zdarza się, że tusz zasycha w tym wężyku, a wtedy dochodzi do zasychania tuszu w dyszach głowicy drukującej (jedno zależy od drugiego). Należy więc rozebrać drukarkę, zdemontować pompkę wraz z wężykiem, przepłukać wodą oraz, WAŻNE, udrożnić kanalik w stacji serwisowej, tam gdzie ten wężyk jest wpięty. Po tych zabiegach mamy pewność, że układ oczyszczania głowicy jest 100% sprawny. Wiarygodnym testem jest uruchomienie z komputera procedury czyszczenia głowicy i obserwacja ruchu tuszu w wężyku, musi się przesuwać do pampersa i to intensywnie.

Teraz czas na udrażnianie samej głowicy. Proszę pamiętać - do czyszczenia głowic w Epsonach NIE stosować wody. Tusz Epsona w połączeniu z wodą tworzy gęsty kit, który skutecznie zapycha mikronowe dysze głowicy oraz kanały doprowadzające tusz z pojemników.
    Należy stosować specjalne płyny lub isopropanol ( 16 zł/litr ) oraz wanienkę ultradźwiękową.
    Sposoby udrażniania głowic Epsona i innych były już opisywane.
  • Poziom 18  
    Ok. Dzięki :) Kupię isopropanol i zobaczymy co się da zrobić. Przed chwilą próbowałem drukować w kolorze i, wszystko jest niebieskie + kilka lekko czerwonych kresek są słabo widoczne... W weekend postaram się rozebrać drukarkę i przeczyścić...
  • Spec od drukarek
    Tu nie chodzi o złe mieszanie kolorów, tylko o to, że prawidłowo drukuje tylko kolor niebieski, a ten model nawet przy drukowaniu czarnego tekstu wykorzystuje tusz ze wszystkich pojemników (choć w opcjach chyba można skonfigurować pobieranie tylko czarnego tuszu), dlatego przy drukowaniu tekstu jest on niebieski. Jeżeli drukarka do wymiany tuszy drukowała normalnie, to stawiałbym przede wszystkim na problem z tą pompką (zatkany i/lub rozłączony wężyk czy też zapchana rurka, do której jest on podpinany w stacji serwisowej), chyba że nowe tusze są felerne...
  • Poziom 17  
    Tez mam cx3650 z przyschnieta glowica. Po kilku czyszczeniach ze sterownika kolry drukaja idealnie(wszystkie dysze ok). Problem jest tylko z czarnym - drozna jest +/- polowa dysz. I wyglada na to ze czyszczenia programowe nie zabardzo juz jej pomoga.
    Pytanie brzmi czym to udroznic? Na forum jedni pisza ze tylko alkohol a inni ze tylko woda, jednoczesnie odradzajac drugi srodek jako niszczacy bezpowrotnie glowice.

Wiem ze nie powinno sie uzywac wody do udrazniania glowic na tusze pigmentowe. Ta drukarka chodzi na tuszach pigmentowych.. ale w srodku ma zamieniki i na nich chodzila od dluzszego czasu. A nie sadze aby zamienniki byly pigmentowe, zwlaszcza te za 3,50 bo takie tam siedza. Wiec czym to udrazniac?
  • Spec od drukarek
    Ja używałem z pomyślnymi wynikami płynu udrażniającego na bazie amoniaku - ktoś to jakiś czas temu sprzedawał na Allegro (czy teraz sprzedaje nie wiem).
  • Poziom 17  
    Plyn na bazie amoniaku moge sobie sam nachlapac do pojemnika. To najmniejszy problem.
    Tylko pierw musze sobie skolowac taki plyn :)