Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ułamany zawias w nokii 6103 - wymiana taśmy.

26 Maj 2009 16:05 2736 14
  • Poziom 12  
    Witam.
    Połamał mi się (żonie)zawias w nokii 6103.Kupiłem obudowę i wymieniłem i nie mogę sbie poradzić z taśmą.Nie wiem ,którędy ona ma iść(w tym miejscu była połamana obudowa).Próbowałem i nie mogę załozyć element obudowy z anteną .Trochę za ciasno ,a nie chcę porwać taśmy.Oglądałem link z wymianą obudowy w tym modelu,ale tego akurat niema.Proszę o poradę a najlepiej jakiś rysunek lub fotka.
  • Poziom 15  
    Przypiłuj pilniczkiem szerokie wejście taśmy tam gdzie nie widać żadnych ścieżek. Inaczej nie włożysz tego :|
    Pozdrawiam :)
  • Poziom 30  
    Jest problem w tym telefonie, ja gdy zmieniałem obudowę (dla osoby z rodziny) musiałem połamać starą by wyjąć taśmę a w nowej lekko naciąłem plastik i przy piłowałem wejście taśmy do tego ;) Ale ostrożnie z tym, antenkę też trzeba troszkę siłą niestety.
  • Poziom 12  
    Ale przecież wcześniej nic nie było piłowane i rozebrałem też bez piłowania.
    A jak mam piłować to obudowę czy płytkę i którędy ma iść
  • Poziom 33  
    Na małej płytce w taśmie masz z jednej strony takie jakby uszko z laminatu to je musisz usunąć żeby włozyć bez problemu taśmę...
  • Poziom 31  
    Część taśmy mocowana do płyty głównej się zgina i przeciąga, część mocowana do lcd z uszkiem ma najść na bolec który jest w obudowie. Osłona antenki ma zaczepy dobrze trzeba je w pasować, a poza tam jest gumka od klapki może ona się zawinęła? jak i po co Wy tniecie obudowę ;)?
  • Poziom 12  
    eslodowy napisał:
    Część taśmy mocowana do płyty głównej się zgina i przeciąga, jak i po co Wy tniecie obudowę?

Czyli ta zielona płytka ma przejść przez kwadratowy otwór w obudwie (tej z wyświetlaczem),obok tulejki zawiasu?:?:
  • Poziom 31  
    Rozkładasz telefon na dwie części, 1 - z lcd, 2 z płytą główną. Mocujesz taśmę w części z lcd, część zieloną z gniazdem, przypinasz do płyty z lcd, lub też możesz najpierw ułożyć w obudowie zieloną część ale wg mnie łatwiej jest najpierw przyczepić to do płytki z wyświetlaczami i nią manewrować z zahaczeniem na bolce niż w tej drugiej opcji. (A i przed zmontowaniem popatrz czy nie narobiłeś odcisków palców na lcd, bo brzydko wygląda). Obudowę składam w całość ale taśma musi zostać wpięta do płyty głównej, ten pomarańczowy element z gniazdem złóż delikatnie na pół i przełóż przez tulejkę, wpasuj część obudowy z wyświetlaczami tak by zawias pracował poprawnie i wepnij pomarańczowe gniazdo w płytę główną.
  • Poziom 12  
    eslodowy napisał:
    Obudowę składam w całość ale taśma musi zostać wpięta do płyty głównej, ten pomarańczowy element z gniazdem złóż delikatnie na pół i przełóż przez tulejkę, wpasuj część obudowy z wyświetlaczami tak by zawias pracował poprawnie i wepnij pomarańczowe gniazdo w płytę główną.

Tą pomarańczową płytkę złożyć na pół?Przecież może pęknąć i tam są ścieżki.Czy na pewno to task ma być? :cry:
  • Poziom 30  
    Nie mówię pociąć, ale nadciąć trochę, i nie pęknie szybciej, trzyma się dobrze tylko trzeba to zrobić umiejętnie, oczywiście lepszy sposób może jest z samą taśmą, ale ja osobiście stosuję oba. Nie tnę obudowy na pół, bez przesady, ale lekko naciąć można i nie przeszkadza to w otwieraniu czy żywotności, co innego gdybyśmy wycięli spory kawałek plastiku na zawiasie, wtedy mogły by być problemy...

napisałem wyraźnie- NACIĄŁEM... nie że wyrąbałem kawałek 5x5cm xD

:D
  • Poziom 31  
    OK, zapytałem jak tniecie, bo jak jakoś tego nie stosuję inie przyszło mi na myśl, bo skoro cała jest obudowa to ktoś w jakiś normalny sposób tą taśmę przeciągnął, ja przekładam zgiętą w pół i po sprawie. :)
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    eslodowy napisał:
    ja przekładam zgiętą w pół i po sprawie. :)
    Wiesz ..ja też tak robie i nie było nigdy problemów ;). Przecież w Nokii też musieli założyc jakoś tą tasiemke.. bez piłowania :D
  • Poziom 12  
    eslodowy napisał:
    OK, zapytałem jak tniecie, bo jak jakoś tego nie stosuję inie przyszło mi na myśl, bo skoro cała jest obudowa to ktoś w jakiś normalny sposób tą taśmę przeciągnął, ja przekładam zgiętą w pół i po sprawie. :)

No ,udało się z płytka .Wielkie dzięki.Jeszcze nie mogę spasować obudowy antenki od strony taśmy .Tak ,czy inaczej punkty dla Ciebie. :D:D:D
  • Poziom 30  
    Spasować musieli, ale ciężko jest założyć. A zwłaszcza jeżeli właściciel chcę mieć obudowę za "5złoty" to tym bardziej- ale ja takiego dziadostwa nie sprowadzam....

Osobiście nie lubię giąć taśm- jakoś tak, nigdy nie wiadomo czy się nie uszkodzi. Choć niby nie jest jakaś bardzo delikatna w tym modelu ale bywa.

Aby założyć antenke (obudowę, część górną z antenką trzeba użyć siły o ile obudowa jest nie oryginalna. Bo w oryginałach leciutko wchodzi, wsuwasz od tylnej strony (patrząc na tył telefonu (bateria) nakładasz i wsuwasz w stronę przodu ją i wchodzi.

Pozdrawiam
    Kucin