Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cyfra + co zamiast anteny?

steler 26 Maj 2009 16:13 7565 11
  • #1 26 Maj 2009 16:13
    steler
    Poziom 9  

Ello!

Mam takie pytanie mój znajomy mieszkający we Wiedniu posiada Cyfe+ oraz oryginalny tuner i talerz problem polega w tym iż zarządca budynku zabronił wieszać i nakazał ściągnąć dotychczasowe anteny ze ścian oraz dachu budynku. Czy znacie jakąś alternatywe aby rozwiązać mój problem? Czy jest może jakaś antena stawiana na okno która będzie odbierać Cyfre+

Prosze o pomoc i pozdrawiam
    Steler

0 11
  • #2 26 Maj 2009 16:45
    Doominus
    Poziom 34  

Nic nie zastąpi porządnej anteny.
    Można kombinować z jakimiś płaskimi lub z uchwytami na przyssawkę.

Można by też razem z sąsiadami spróbować negocjacji , jedna antena moze bez problemu obsłużyć kilkadziesiąt mieszkań , wystarczy zrobić instalację na multiswiczu.

0
  • #3 26 Maj 2009 17:51
    Yaga
    Poziom 15  

Podpowiedź znajomemu aby skontaktował się lokalnie z kimś kto kandyduje do Europarlamentu. Teraz, przed wyborami złapać taki kontakt dość łatwo. Dyrektywy unijne, traktowane w Austrii bardziej poważnie niż u nas - zabraniają utrudniania lokatorom dostępu do telewizji satelitarnej.

0
  • #4 26 Maj 2009 21:08
    steler
    Poziom 9  

Nie sądze aby zgodził sie na talerz w domu... Czyli nic innego nie wymyślimy?

0
  • #5 26 Maj 2009 23:58
    samja
    Poziom 19  

Taaak, czyli to nie tylko problem Niemiec. Mój kolega który pracuje w niemczech miał ten sam problem. Poradził sobie w ten sposób: jako że ma okna na południe, kupił w sklepie sportowym drążek do ćwiczeń rozpierany, taki do futryn drzwiowych, dospawał na środku prostopadle kawałek rurki, całość założył we wnęce okiennej. Raz ustawił czaszę, zrobił znaki żeby za każdym razem nie ustawiać. Wychodząc do pracy zdejmuje samą czaszę, przychodzi z pracy zakłada. Tym rozwiązaniem nie ingeruje w konstrukcję budynku. Wilk syty i owca cała, czyli właściciel budynku przez większą część dnia ma "czystą" elewację a kumpel dalej może mieszkać i cieszyć się polskojęzycznymi programami.
    Pozdrawiam

0
  • #6 27 Maj 2009 12:05
    kajron
    Poziom 29  

Rozwiązaniem praktycznym jest antena wewnętrzna zamontowana np taka jak kolega wicher44 podał temat raczej w innej formie jest nie do przeskoczenia

1
  • #7 27 Maj 2009 14:39
    steler
    Poziom 9  

Rozumiem... No to dzięki wielkie koledzy przekaże dalej :)

0
  • #9 28 Maj 2009 07:55
    wojtek60
    Poziom 22  

Jesli jestes oficjalnie zameldowany i masz polskie obywatelstwo a nie masz dostepu do telewizji w Twoim ojczystym jezyku to masz prawo do zainstalowania wlasnej instalacji sat.Jesli bedziesz mial problemy zwroc sie do ,,mieterschutzbund``.
    Dotyczy to wszystkich krajow unii.

0
  • #10 28 Maj 2009 14:56
    Doominus
    Poziom 34  

Te mini anteny siatkowe 35 cm wydają się mi trochę śmieszne.

0
  • #11 28 Maj 2009 23:26
    wicher44
    Poziom 16  

Dokładnie śmieszne są ale działają i to dość dobrze tylko że trzeba się namęczyć z ustawieniem. A co do prawa w unii europejskiej prawo prawem a rzeczywistość to inna bajka. Że to inny kraj niż polska to nie znaczy że jest cudownie z przestrzeganiem przepisów. To prawda jest lepiej niż u nas ale różnie to bywa z traktowaniem obcokrajowców.

0
  • #12 31 Maj 2009 12:06
    steler
    Poziom 9  

Problem rozwiązany :) znajomy kupił w Austrii antenę flat za 169 euro i wszystko hasa :) antena leży sobie za telewizorem i lux ;)

Pozdro

3