Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amerykańska mucha szpiegowska

blondyneczka_83 26 Maj 2009 17:33 6324 18
 • Amerykańska mucha szpiegowska

  Stany Zjednoczone Ameryki Północnej dysponują robotami szpiegowskimi do złudzenia przypominającymi popularnego naprzykrzającego się owada, czyli muchę. Te nowoczesne i sprytnie zaprojektowane roboty na swoich grzbietach mają zamontowane oszczędne o zminimalizowanych kształtach kamery.

  Jak się okazuje roboty te USA posiadało od dawna, ale niedawno zostały one poddane „renowacji” i mam na myśli tutaj zamontowanie nowych, lepszych kamer. Ulepszenie polega na zamontowaniu na jednym microchipie sensora optycznego kamery oraz płytki z obwodami (wcześniej były one montowane na dwóch różnych microchipach).
  Dzięki temu ulepszeniu szpiegowskie insekty stały się bardziej dokładne i mogą teraz precyzyjnie namierzać wrogów – bądź, co bądź, ale oszczędność energii przede wszystkim.

  Źródło: http://io9.com/5265147/us-spy-flies-to-gain-new-eyes/

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  blondyneczka_83
  Poziom 15  
  Offline 
  Nic Wam nie powiem :P
  blondyneczka_83 napisał 200 postów o ocenie 17, pomógł 0 razy. Jest z nami od 2009 roku.
 • #2
  Ronin64
  Poziom 35  
  Hmm... Teraz przed zabiciem jakiejkolwiek muchy najpierw postaram się ją złapać ;)
 • #3
  MoniTOX
  Poziom 25  
  Interesujące. Ciekawe ile ciągnie prądu
 • #4
  lord_blaha
  Poziom 33  
  Bardziej ciekawe jest skąd ten prąd bierze :)
 • #7
  Tomasz.W
  Poziom 35  
  blondyneczka_83 napisał:
  ....robotami szpiegowskimi do złudzenia przypominającymi popularnego naprzykrzającego się owada, czyli muchę.....
  Jeżeli to coś do złudzenia przypomina muchę to znaczy że ja nigdy nie widziałem muchy. No i niby jak to lata :?: Machając skrzydełkami :?: :D
 • #8
  I.T.I
  Poziom 16  
  Mucha rodem z "Zwodniczy punk" Dana Brown.
  Ciekawe jak jest rozwiązane zasilanie?
 • #9
  Galareta
  Poziom 22  
  Ciekawe jaki ma zasięg sterowanie i przesyłanie obrazu:)
 • #10
  lorak17
  Poziom 15  
  Pic na wodę, fotomontaż :) jedno zdanie i wszystko jasne:)
 • #11
  Escopy
  Poziom 15  
  he,he,he te kabelki to przewody do ładowania akumulatorów z prostownika... a jak nie będzie chciało zapalić to na popych?
 • #12
  Użytkownik usunął konto
  Użytkownik usunął konto  
 • #13
  dg.1607
  VIP Zasłużony dla elektroda
  Dzisiaj dwie muchy zabiłem. Podejrzewam, że są to te nowsze wersje dlatego jak tylko będę miał chwilkę to rozkroje je i zobaczę czy moje podejrzenia są słuszne... :D Jeśli tak to na alledrogo pójdą...:D


  SPALIŁEM SIĘ...:?
 • #14
  markovip
  Poziom 34  
  Ehm, super, tylko co to wnosi do tematu kolego dg.1607?

  Zgodzę się jednak w stu procentach z gamer512, to prawda, że denominowane dzisiaj 'super-szybkie' komputery z wielordzeniowymi procesorami były używane przez wojsko wiele lat temu, kiedy zwykli zjadacze chleba tacy jak my cieszyliśmy się z nowo zakupionego Pentium 2. Takie są fakty.

  Co do tej muchy, myślicie że służby specjalne USA pokazały by Wam swój tajny projekt szpiegowski? Oczywiście że nie! To jest tylko atrapa pokazująca tylko, że takie coś istnieje.
 • #15
  bobo
  Poziom 29  
  blondyneczka_83 napisał:

  Stany Zjednoczone Ameryki Północnej dysponują robotami szpiegowskimi do złudzenia przypominającymi popularnego naprzykrzającego się owada, czyli muchę.


  Tak na marginesie,to Stany Zjednoczone sa tylko w Ameryce Północnej a nie jak sugeruje cytat, że mogą być też w innej Ameryce. Po drugie, nie jest prawda że, rzeczona mucha jest jakoby na wyposażeniu szpiegowskim, może jako broszka. Artykuł odnosi sie tylko i wyłącznie do bezprzewodowej kamerki o bardzo małych wymiarach, bardzo małym poborze prądu i rewelacyjnie prostej idei przetwarzania i przesyłania obrazu ( niestety jak narazie na odległość ok. 1km ). Kamerka wraz z całą ideą jest chroniona patentem i raczej nic ponadto co ujawniono w opisie patentu nie zobaczy światła dziennego. Armia amerykańska jest zainteresowana montowaniem takich kamer w różnych pojazdach latających, pływajacych i lądowych, oraz wyposażeniu żołnierzy ale jak dotąd napewno nie w konstrukcji latających much czy innych brzęczadeł. Jak dotąd raczej istnieją marne szanse no skonstruowanie pojazdu latajacego, o takich gabarytach, który potrafiłby latać , machając skrzydłami z predkoscią kilkuset razy na sekundę, potrafił je pod dowolnym katem ustawiać itd. Ale marzyć zawsze można , to nic nie kosztuje.
  Pozdrówka
 • #16
  RPS
  Poziom 9  
  Kiedyś była stonka ziemniaczana (starsi pamiętają :D) , teraz mucha. Ciekawe czy kontrwywiad muchozol już kupił :|
 • #17
  Tomasz.W
  Poziom 35  
  dg.1607 napisał:
  ....Jeśli tak to na alledrogo pujdą...:D
  A w zamian za dwie muchy kupisz sobie słownik. Są w księgarniach, bez zapisów, przedpłat...
 • #18
  Użytkownik usunął konto
  Użytkownik usunął konto  
 • #19
  jatzek j
  Poziom 21  
  Siemanko .Szanowni panowie jeżeli nawet owo cudo wzniesie się [oczywiście bez ulepszeń i kamery] na wysokość 10cm. i teoretycznie przeleci podobny dystans to oczywiście tylko w pomieszczeniu zamkniętym . Nawet kichnięcie ma dla tego aparatu siłę tajfunu , a jak tu szpiegować kochanka w parku he he?