Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kłopoty po wymianie alternatora Siena 1.6 16V

Adamek86 26 Maj 2009 20:03 1951 2
  • #1 26 Maj 2009 20:03
    Adamek86
    Poziom 10  

Mam problem z moją sienką 1,6 16V, mianowicie po wymianie alternatora przez mechanika, po wyjechaniu z warsztatu i zrobieniu 500 metrów auto odmówiło posłuszeństwa.
    Problemy są 2:
    1. Silnik chodzi na 2 gary (2 i 3)
    2. Auto straciło wszystkie biegi. Teraz stoi na luzie i po odpaleniu tylko widać kłęby dymu z wydechu.
    Powiem tak: autko jeździło u mnie od początku istnienia przez 12 lat i nie wierze w zbiegi okoliczności. Co do silnika to słyszałem że jakieś kable mogą być źle zamontowane, tzn masa z plusem zamieniona czy cos takiego. Jakaś wiązka kabli koło alternatora.
    Co do skrzyni nie mam zielonego pojęcia. Drążek nie chodzi ani do przodu i tyłu ani na boki :/
    Prosze o wytłumaczenie jak do laika co gościu sknocił i jak to naprawić.
    Od razu mówię że jestem w mechanice słaby więc jeśli można prosze krok po kroku

Aha co do silnika to wskazywało by że to cewka ale raczej stawiam na te pomieszane kable :/

Dodam, że alternator padł prawdopodobnie dlatego, że ten sam gościu spawał blache bez odłączenia akumulatora, oczywiście się nie przyznał tylko skasował za jego wymiane, a auto dalej stoi....

0 2
  • #2 26 Maj 2009 20:08
    Michu10
    Poziom 32  

Jak można krok po kroku opisywać co zrobił Twój mechanik, tego nie wiemy ale wiemy że jeżeli usterki które wystąpiły w twojej Sienie wskazywały by jednoznacznie na utalentowanego majstra. po prostu proszę podjechać i zapytać. Twoje usterki mają się nijak do wymiany alternatora

0
  • #3 26 Maj 2009 20:11
    Adamek86
    Poziom 10  

słyszałem, że jest jakiś pęk kabli który trzeba odłączyć, żeby dostać się do alternatora, i jest możliwość że źle to podłączył, chodzi mi o mase ale nie potrafie tych kabli zlokalizować :/.
    Byłem u niego i oczywiście się wszystkiego wypiera itd itd, a nie dam kolejnych 500 zł żeby podmienił 2 kable które sam źle podłączył. Poprostu w miare mozliwości chcę sam jak najwięcej ustalić...

0