Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć SonyCDX4240RV w Mazda 323f bg 94'

rysiopych 26 Maj 2009 20:16 2555 3
  • #1 26 Maj 2009 20:16
    rysiopych
    Poziom 9  

Witam, demontując plastiki w pobliżu radia w mojej maździe, niechcący zaczepiłem o kable od radia rozłączając niektóre. Proszę o pomoc w podłączeniu radia.
    Opis: z radia "wychodzi" jedna kostka, która rozdziela się potem na dwie mniejsze: jedna zasilanie +inne, a druga dźwięk. Patrząc jak to jest podłączone można się załamać - niektóre połączenia nie są ani zalutowane ani nawet odizolowane ;\ Chcę zrobić z tym porządek
    Poniższa tabela prezentuje co do czego jest podłączone (lewa i środkowa kolumna dotyczy radia, prawa kabli z samochodu)
    Jak podłączyć SonyCDX4240RV w Mazda 323f bg 94'
    Ponadto SWITCHED (12V+) podłączony jest do biało czerwonego kabla (od stacyjki lub immobilaisera)
    Moje pytania:
    1) Do czego należy podłączyć pierwszy i ostatni kabel z tabeli? Żółty to domyślam się, że bezpośrednio do aku, żeby podtrzymywać pamięć radia, ale nie mam pojęcia który to kabel.
    2) Czy jest możliwość podłączenia radia tak, aby działało mimo wyjętego kluczyka? Denerwuje mnie to, że aby grało muszę wkładać klucz do stacyjki.
    3) Do czego służą kable PHONE MUTE (Różowy) oraz MUTE (Brązowy), są one razem zaklejone taśmą na której jest napis "bezp."

Za wszelkie podpowiedzi będę bardzo wdzięczny :D
    Pozdrawiam

P.S. Do moderatorów: przejrzałem stronę www.studio24.prv.pl ale niestety w dziale "fabryczne" nie znalazłem modelu mojego auta, dlatego piszę na forum :D

0 3
  • #2 26 Maj 2009 20:19
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Nie znalazłeś modelu auta... A opisów też nie znalazłeś? Nie było? Słownika nie masz, żeby sobie zagraniczne opisy przetłumaczyć? Opisu kostki ISO też nigdzie nie ma?

0
  • Pomocny post
    #3 26 Maj 2009 20:45
    Draqo89
    Poziom 10  

Z doświadczenia i tego co wiem o samochodach marki Mazda powiem tylko tyle weź w rękę miernik i idź do samochodu tam szukaj napięć 12V plus stały i minusa następnie złącz przewody na radiu żółty i czerwony bo to są przewody zasilania plus na radiu i połącz z plusem z auta następnie połącz minus z minusem resztę przewodów nie podłączaj czyli pomarańczowy i niebieski pomarańczowy przypuszczam ze służy do podświetlania radia gdy nie jest włączone tyle mogę pomóc ja przerobiłem starą kość w mojej Maździe i założyłem nową ISO a napięcia znalazłem multimetrem

0
  • #4 27 Maj 2009 19:57
    rysiopych
    Poziom 9  

Draqo89: zrobiłem tak jak mi poleciłeś i wszystko działa tak jak chciałem. Dzięki za pomoc :D
    Błażej: Opisów nie znalazłem! I nie potrzebowałem opisu kostki ISO bo w aucie były gołe kable! Kiedyś to forum było przyjaźniejsze - teraz strach napisać nowy temat

Pozdrawiam

0