Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Clarion PU-2325A uszkodzony CD (w serwisie)

kedzi1 26 May 2009 20:49 2213 1
 • #1
  kedzi1
  Level 18  
  Witam, przed dwoma tygodniami kupiłem Peugeota 206 z radiem Clarion PU-2325A. Radio włączało się ale trzeba było wpisać kod. Na pewno po naciśnięciu guzika od wyciągania CD było słuchać pracujący silniczek. Radio poszło do rozkodowania do serwisu. Kiedy pan z serwisu podłączał radio do kostek już przy pierwszej zaczął wydobywać się z radia dym. Pan zabrał je z powrotem, po czy oddał działające ale bez sprawnego CD. Powiedział, że CD było odłączone i jak podłączył to zrobiło zwarcie. Brak jest spalonego tranzystora na płycie głównej. Po za tym jeszcze nie próbowałem podłączać samego CD do zasilania 5 i 8V, żeby sprawdzić czy robi zwarcie jak twierdzi pan z serwisu.

  Czy możliwe że pan serwisant nieprawidłowo złożył radio i dlatego zrobiło się zwarcie? Przecież wrednie kłamał że CD było odłączone, a nie mogło ponieważ było słychać silnik.

  Podejrzewam, że nierówno została wsunięta taśma od CD w gniazdo na płycie głównej, ktoś ma doświadczenie z takim uszkodzeniem?

  Pozdrawiam.
 • #2
  kedzi1
  Level 18  
  Wczoraj moduł napędu CD został sprawdzony, podłączony do zasilania, zmierzone prądy nie odbiegały od normy. Dziś serwisant zmiękł i wymienił radio, próbował jeszcze wciskać bzdury, że napęd zasilany jest z 12V. Nadmienię tylko, iż na płycie napędu są opisane styki i "jak byk" są wejścia zasilania +8 i +5V.

  Najprawdopodobniej taśma łącząca CD z płytą główną została wsunięta nieprawidłowo, samo CD na pewno nie zrobiło zwarcia. Trzeba uważnie łączyć taśmę ponieważ posiada elastyczne brzegi, które łatwo zgnieść. Taśma może być, podczas nieprawidłowego montażu, przesunięta o połowę rozstawu pól stykowych, co powoduje ich zwarcie (sprawdzone w praktyce).

  Temat zamykam.
  Pozdrawiam
  Rafał