Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

dusi się silnik 1.4 LPG peugeot 306

shogun112 03 Jun 2009 20:57 15674 47
    shogun112
    Level 13  
    no wiem wymienić sonde to łatwo ale to kosztuje. Żebym był pewien że to ona to bym ją kupił. a macie może instrukcje kroczek po kroku jak sprawdzić kompa za pomocą kodów błyskowych i gdzie jest u mnie złącze może pokaże na tym czy sonda działa poprawnie
    Krzysi0
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Już kilka 306 naprawiałem i zawsze przy takich objawach sonda ew czujnik temp. Sonda zamiennik kosztuje ok 80zł więc nie jest to jakiś kosmiczny wydatek. Z tego co piszesz tutaj to sonda padnięta. Wykręć ją i zobacz czy jest okopcona. Jak jest to raczej idz do sklepu albo na szrot i kup używke ale wtedy możesz trafić na taką jak twoja.
    shogun112
    Level 13  
    troche jest czarna ale nie jakoś przesadnie
    Krzysi0
    Nie wiem czego oczekujesz. Masz już podane możliwości co mogło paść i jak to sprawdzić, jeżeli jesteś pewny to już wiesz co padnięte jest. Jak chcesz możesz ze szrotu wziaść sonde na próbe i zobaczysz czy jest zmiana. Tylko pamietaj że możesz trafić taką jak twoja. Sonda nie może być okopcona.
    shogun112
    Level 13  
    a moglibyście poprowadzić mnie krok po kroku jak sprawdzić błędy kodem błyskowym. Koło komputera mam zieloną kostkę wolną i myślę że to może być ta diagnostyczna. Mam już też diodę na 12V. Tylko do końca nie rozumiem jak postępować z tymi kodami

Dodano po 4 [godziny] 54 [minuty]:

zamierzam zobaczyć co mi kody błyskowe pokażą i wtedy wezme sie za wymiany
    Krzysi0
    A świeci albo świecił ci się po odpaleniu auta Check Engine ? Jak nie to nie ma po co odczytywać kodów.
    shogun112
    Level 13  
    niee nie świeci się
    Krzysi0
    To nie masz po co diagnostyki robić. Teraz masz już wszystko napisane i następne decyzje należą do Ciebie.
    Z twoich opisów i pomiarów wynika że lambda do wymiany.
    shogun112
    Level 13  
    byłem na przeglądzie gazu podregulowywał mi koleś i mówił że nie wie czemu ale dawka nie bardzo chce się zmniejszyc i na wolnych ma zbyt bogata mieszankę a na wyższych jest ok. Ale mowił że widzi po spalinach ze sonda jest ok
    shogun112
    Level 13  
    nie wiem ktora ale mam taki juz lepszy gaz mowili. Dzisiaj dołożyłem do sondy masa dodatkowo zresetowałem komputer i problem znikł ciekawe na jak długo. Mierzyłem po tej operacji sonde i na wolnych obrotach zmienia sie nieznacznie a jak dodaje gazu to pływa jak powinna. Tak powinno z nią być że na wolnych napięcie nieznacznie się zmienia???
    tzok
    Moderator of Cars
    Przy pracy na LPG I/II gen. - tak, przy pracy na benzynie/wtrysku LPG - nie. Ale do tych pomiarów najlepiej używać oscyloskopu lub przynajmniej miernika z szybkim bargrafem (ew. analogowego).
    tower123
    Level 11  
    hmm skąd ja znam te objawy....proponuje sprawdzic potencjometr przepustnicy o ile masz układ zasilania w systemie Boscha.miałem te same objawy w moim o okazalo sie ze sa juz wytarte scieszki na TPS-ie.
    ps. ostrzegam bo nowy tps troszke kosztuje! wiec polecam cos z uzywki
    shogun112
    Level 13  
    ja mam marelli kolego u siebie a powiedz jak to sprawdzic samemu??? czy przy podłączeniu do komputera wykaże błąd tego???
    przemko 1
    Level 1  
    witam mam pytanko gdzie znajde kostkę diagnostyczną w peugeot 306 1,4 xr 1993 r.
    mono wtrysk dzięki
    bosseq
    Level 17  
    Witam panowie..
    Mam te same objawy w moim 306 1,6 benzyna z 2000 roku.
    - Sprawdzałem krokowy i pracuje ładnie chociaż troszkę skrzypi.
    - Sprawdzałem wtryskiwacze i plują jak wściekłe, chociaż zastanawiam się czy nie powinny robić raczej bardziej rozpylonej dawki.
    - Wsadziłem nowe świece bo stare były zajechane strasznie.

Jak wdepnę pedał do dechy to zalewa go i gaśnie. Wyciągnąć z niskich obrotów da się tylko poprzez pulsacyjne dodawanie gazu. Jak się rozgrzeje nawet da się ruszyć z miejsca. Dysponuję interfejsem Peugeot Planet tylko nie wiem jakie wartości są normalne, a jakimi powinienem się zainteresować. Na pewno sprawdzę woltaż na lambdzie jutro i opór na czujniku termostatu (planet zdaje się to umożliwia bez żadnych mierników).
    Zastanawiam się jeszcze nad jednym rozwiązaniem. Czy możliwe, żebym miał trzaśniętą listwę zapłonową tą co wchodzi w świece?

Dodano po 3 [minuty]:

...a, zapomniałem dodać. U mnie z wiązki kabli do cewki wychodzi jeden jednożyłowy przewodzik zakończony jakimś kondensatorem FACON 2022 o wartości 2,2uF, którego przykręca się do masy (śrubka trzymająca listwę). Stała się u mnie rzecz straszna, ponieważ zapiekła mi się śruba z tym czujnikiem i wyrwał się ten metalowy uchwyt = stycznik do masy. Efekt jest taki, że mam cały element do wymiany. Myślicie, że mogę kupić zwyczajny kondensator 2.2uF i wlutować go w to miejsce?

Pozdrawiam
    bosseq
    Level 17  
    Kondensator już wiem :) przeciwprzepięciowy od cewki, dam sobie z nim radę.

Sprawdziłem lambdę i daje mi od 0,7 - 0,9 V pomiary. To znaczy, że uszkodzona tak?
    bosseq
    Level 17  
    widzę, że tylko ja tu teraz jestem codziennie.
    Zmieniłem lambdę i teraz pokazuje mi parametry od 0.0V do 0,85V, ale niestety prawie cały czas jest to nieszczęsne 0,0V... silnikowi się trochę poprawiło, łapie moc, ale dalej nie równo pracuje i się potrafi zadławić. Wniosek z tego, że stara lambda była beznadziejna. Pytanie czy nowa jest dużo lepsza?
    Nowa jest firmy 4max, jest to sonda uniwersalna więc musiałem jej dorobić wtyczkę. Pytanie: czy ma to znaczenie, że nie jest to typowa sonda dedykowana dla tego samochodu? Chyba te wyniki, które ona podaje nie są dalej poprawne...