Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wyświetlacz do Peugeot 307 - różnice między modelami.

rpal 26 Maj 2009 21:02 4938 2
 • #1 26 Maj 2009 21:02
  rpal
  Poziom 27  

  Taki mały dylemat, widzę że z czasem a czas ten głównie pojawia się latem kiedy jest gorąco, tracę kontrast w wyświetlaczu - tym od zegarka, temperatury, radia. ect.
  Mam drugi i ten jest ok natomiast między nimi jest taka różnica że pochodzi z modelu który nie miał aktywnej opcji wyświetlania wskazań dla komputera pokładowego. Teraz pytanie czy to tylko różnica w tym że czegoś nie ma wgranego w swojej pamięci czy też po prostu tak on ma i koniec.
  drugie pytanie czy ew. da się go przeprogramować.
  a trzecie czy jeśli można dokonac przeprogramowania to np. na tej zasadzie że zgrywam pamięć (bodajże typu 95xx) która jest tam na płycie z tego "kończącego się wyświetlacza" i tym wsadem programuję pamięć na sprawnym w zakresie kontrastu ale niestety nieco ubogim co do wyświetlania drugim module wyświetlacza ?
  Niestety jak zdążyłęm się zorientować nie da się po prostu odkleić matrycy LCD i przylepić w miejsce tej padniętej bo to doprowadzi do trwałego uszkodzenia albo taśmy połączeniowej albo samego PCB.

  0 2
 • #2 26 Maj 2009 21:48
  golax
  Poziom 15  

  Wskazania komputera pokładowego na wyświetlaczu i jeszcze pare opcji programuje się za pomocą pps lub lexia ,proxia ,zajmuje to nie więcej niż 5 minut.

  0
 • #3 26 Maj 2009 21:52
  rpal
  Poziom 27  

  golax napisał:
  Wskazania komputera pokładowego na wyświetlaczu i jeszcze pare opcji programuje się za pomocą pps lub lexia ,proxia ,zajmuje to nie więcej niż 5 minut.

  Kolego widziałem to w serwisie. Z oczywistych powodów nie kupię całego tego oprzyżądowania bo kosztuje to majątek. Szukam potencjalnie innych możliwości.

  0