Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zombi - jak automatycznie zatrzymać sieć

TMC 26 Maj 2009 21:55 1485 15
  • #1 26 Maj 2009 21:55
    TMC
    Poziom 14  

Witam potrzebne ograniczenie dostępu do internetu.
    Każdy domownik ma własny komputer podłączony do routera kablowego TP-Link.
    Problem polega na tym że użytkownicy przeginając siedząc po nocy a rano to z nich zombi-dramat.:cry: nie do życia.
    Potrzebne automatyczne odcięcie dostępu na zewnątrz na przykład pomiędzy pierwszą w nocy a piątą rano działające automatycznie ponieważ nie zawsze mogę interweniować.
    P.S.
    Sprawa bardzo pilna.

0 15
  • #2 26 Maj 2009 23:42
    pwave
    Poziom 17  

Sprawdź w ustawieniach routera, powinna być jakaś opcja z ograniczeniami...

0
  • #3 26 Maj 2009 23:53
    hicat
    Poziom 30  

Co to za TP-Link ? Bo z tego co pamiętam niektóre maja kilka fajnych opcji.

0
  • #4 27 Maj 2009 09:44
    TMC
    Poziom 14  

to TP-link TL-R460 który ma tylko funkcje blokady czasowej dostępu do 8 Domain Filtering oraz IP Address Filtering a chodzi o zablokowanie całkowite dostępu do sieci w określonych godzinach

0
  • #5 27 Maj 2009 09:56
    pwave
    Poziom 17  

Robisz to przez IP FILTERING, jak masz instrukcję to tam dokładnie jest to opisane na przykładzie, jeśli jej nie masz to stąd możesz pobrać

0
  • #6 27 Maj 2009 22:22
    TMC
    Poziom 14  

filtr IP ogranicza dostęp do określonych adresów IP dla wskazanych użytkowników w określonym czasie a potrzebne jest zablokowanie wszystkich w określonych godzinach - jakieś sugestie
    p.s.
    jestem tylko "zielonym" użytkownikiem

0
  • #7 27 Maj 2009 23:33
    pwave
    Poziom 17  

To może sięgnij po sieciowy wyłącznik czasowy...

0
  • #8 28 Maj 2009 08:54
    WMichał
    Poziom 31  

Ze swojej strony zaproponuje zastosowanie jakiegoś oprogramowania, które będzie limitować czas dostępu.
    Link

-1
  • #9 28 Maj 2009 14:59
    pwave
    Poziom 17  

WMichał napisał:
    Ze swojej strony zaproponuje zastosowanie jakiegoś oprogramowania, które będzie limitować czas dostępu.
    Link

Super. A jak to zainstalować na routerze???

1
  • #10 28 Maj 2009 15:12
    comer3
    Poziom 27  

Nie instalujesz tego na routerze, tylko na komputerze użytkownika.

0
  • #11 28 Maj 2009 15:27
    pwave
    Poziom 17  

Otóż to...
    A my szukamy rozwiązania na router...

0
  • #12 28 Maj 2009 16:02
    WMichał
    Poziom 31  

pwave napisał:
    Otóż to...
    A my szukamy rozwiązania na router...
    Nie zostało w pierwszym poście, gdzie został przedstawiony problem napisane, że ma być to w szczególności rozwiązanie na router. Więc przedstawiłem swoją propozycję i koncepcję.

0
  • #13 28 Maj 2009 16:30
    pwave
    Poziom 17  

No tak, myślałem że prześledziłeś wątek....

0
  • #14 28 Maj 2009 16:31
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #15 28 Maj 2009 16:56
    pwave
    Poziom 17  

Będę się upierał przy opcji IP FILTERING

Według instrukcji w IP FILTERING mozesz ustawić zakres blokowanych adresów oraz zakres portów.

0
  • #16 28 Maj 2009 19:18
    Orkanus
    Poziom 2  

TMC napisał:
    filtr IP ogranicza dostęp do określonych adresów IP dla wskazanych użytkowników w określonym czasie a potrzebne jest zablokowanie wszystkich w określonych godzinach - jakieś sugestie

Witam!
    Nie jestem pewien co do działania opcji i czy to rozwiązanie pasuje do potrzeb ale proponuję aby w ustawieniach WAN (Menu Network) routera wprowadzić przedział czasowy (Time-based Connecting), uprzednio zaznaczając właściwą opcję. Jeśli dobrze rozumuję to połączenie Internetowe będzie rozpoczynać się od godziny wpisanej w pole from - np. 5:00 (rozpoczęcie sesji), a kończyć o godzinie ustawionej w polu to - np. 1:00 (zakończenie sesji). Oczywiście żaden z użytkowników sieci lokalnej, włączając TMC, nie będzie miał wtedy dostępu do Internetu.
    Aby skorzystać z tej opcji należałoby ustawić strefę czasową i aktualny czas w System Tools -> Time.

A dlatego nie jestem pewien czy to zadziała, ponieważ do dyspozycji mam tylko instrukcję routera. A jak wiadomo teoria może się rozminąć z praktyką. Dlatego proponuję sprawdzić tą opcję routera empirycznie - o ile ten pomysł rozwiązuje problem.
    Pozdrawiam!

0