Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Osprzęt kablowy
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośna praca pralki Bosch WAE24462PL

26 Maj 2009 22:09 4594 2
  • Poziom 10  
    Witam.
    Kupiłem ok 6 miesięcy temu pralkę BOSCH WAE24462PL. Ku mojemu zaskoczeniu podczas pierwszego włączenia pralka wydała z siebie dziwne dźwięki w postaci tarcia jakiś elementów o siebie (przypomina mi to dźwięk tarcia luźnego łańcucha w motocyklu o osłonę) W miarę zwiększania obrotów bębna (wirowanie) hałas stawał się dość dokuczliwy- w tym momencie postanowiłem zadzwonić po serwis.Jednak po jeszcze kilku próbach całego cyklu prania tarcie ustąpiło i pralka zaczęła chodzić cicho-żaden stukot się z niej nie wydobywał- i tak było do dzisiaj- pralka po 6 miesiącach podczas prania zaczęłą znowu wydobywać z siebie "tarcie łańcucha". Wykonałem już dzisiaj trzecie pranie i w tych trzech cyklach niepokojące dźwięki potrafiły wyłączyć się na kilka chwil.Boję się,że kiedy wezwę serwis pralka zacznie pracować normalnie a serwis policzy mi koszta dojazdu itp.Czy spotkał się ktoś z Państwa z podobnym problemem i czy jest potrzebny serwis? Proszę o radę i z góry dziękuję za odpowiedź. POZDRAWIAM

Moderowany przez mrhari:

Proszę nie używać CapsLock podczas pisania wiadomości! Poprawiłem.

• Osprzęt kablowy
  • Użytkownik usunął konto  
  • Osprzęt kablowy
  • Poziom 10  
    Zabezpieczenia usunąłem przed rozpoczęciem użytkowania z pralki także to na pewno nie jest przyczyna. Stukot dochodzi jakby gdzieś bardziej z przodu urządzenia podczas obrotów bębna ( jednak może to być rezonans na obudowę- ciężko stwierdzić). Jak już opisałem dźwięk ten potrafi ucichnąć na jakiś czas i znowu powraca. Zapewniam też,że nic nie wpadło mi do bębna-pierwsze pranie wykonałem bez ubrań (zgodnie z instrukcją) a stukot ten był słyszalny - zanikł na ok 6 miesięcy i od wczoraj to się powtarza.Wykonałem pranie na kilku programach- cały czas to samo.