Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia E61i zawilgocona , nie startuje .

misiupan 26 Maj 2009 22:42 1469 2
  • #1 26 Maj 2009 22:42
    misiupan
    Poziom 35  

Witajcie ,otrzymałem do naprawy telefon Nokia E61 i , martwa po lekkim zawilgoceniu .Telefon po gruntownym wyczyszczeniu i wygrzaniu startuje , zaświeca się podświetlenie lcd i klawiszy i dalej wisi , nie ma napisu Nokia , w takim stanie pozostaje do wyczerpania akumulatorka , soft był wrzucany 3 razy i wchodzi gładko , jednak rezultat pozostaje taki sam .Domyślam się że to wina skorodowanego pada pod którymś układem lub przerwana ścieżka , tylko jak to zdiagnozować ? .Czy ktoś z doświadczonych kolegów nakierował by mnie na dalszy tok działania ?, będę wdzięczny za pomoc . Co sprawdzić , może brak jakiegoś napięcia , za niskie ? , wszelkie informacje są dla mnie cenne.

Popraw temat!!

mod.fischer8

0 2
  • #2 26 Maj 2009 23:01
    arem
    Poziom 39  

jak nie ma informacji na lcd to go podmień w celu wyeliminowania jego uszkodzenia - jest przypuszczenie że nie działa. Jeśli dalej jest to samo - biały lcd to sprawdzenie/wymiana układów zabezpieczających LCD. Jak to nie pomoże to wymiana procesora. :)

0
  • #3 26 Maj 2009 23:06
    misiupan
    Poziom 35  

Wymiana lcd raczej zbędna , nie gaśnie podświetlenie !!! , tylko świeci do wyczerpania baterii , dodam że przy włączaniu jest niby prawidłowo, trzymam power to świeci się led z przodu i po chwili startuje podświetlenie lcd i klawiszy ,no i tak sobie świeci ... Chyba przyczyną nie był by lcd ?

0
  Szukaj w 5mln produktów