Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

chłodziarko zamrażarka samsung sr s22 ftd problem

bynio204 27 Maj 2009 08:22 2943 8
  • #1 27 Maj 2009 08:22
    bynio204
    Poziom 10  

chłodziarka nie działa miga na wyswietlaczu temperatura ,zamrazarka działa normalnie
    odłaczenie na 24 h ,zaczeła działac po kilku godzinach znow miga i nie chłodzi
    zaden serwis w poblizu nie chce sie podjac naprawy
    moze ktos ma jakis pomysł?

0 8
  • #3 31 Maj 2009 16:34
    bynio204
    Poziom 10  

pojawił się serwisant i.........
    stwierdził ze do wymiany jest panel elektroniczny znajdujący się za chłodziarką (od wewnątrz ) bo te panele były awaryjne ,ponoć żle zabezpieczone od wilgoci ,zbierał się tam lód i blokował wentylator ,wyczyścił z lodu -stwierdził ze pochodzi kilka godzin lub miesiąc (chodziła godzinę i znów miga w chłodziarce temp. na zwykłym pokojowym termometrze 16stopni na drzwiczkach miga "0" ) ,do wymiany całość koszt 450 ? :(

0
  • #4 31 Maj 2009 17:25
    tolo
    Poziom 33  

Zrób zdjęcie tego panela, może mógłbym podjąć się naprawy.

0
  • #5 31 Maj 2009 19:53
    samsu100
    Poziom 22  

Totalne nieporozumienie. Nie panel elektroniczny tylko osłona parownika chłodziarki. Najlepiej wymienić kompletną z wentylatorem nawiewowym. Przy okazji należy wymienić sensor rozmrażania chłodziarki i będzie po kłopocie.

0
  • #6 31 Maj 2009 22:25
    bynio204
    Poziom 10  

samsu100 napisał:
    Totalne nieporozumienie. Nie panel elektroniczny tylko osłona parownika chłodziarki. Najlepiej wymienić kompletną z wentylatorem nawiewowym. Przy okazji należy wymienić sensor rozmrażania chłodziarki i będzie po kłopocie.

jaki to mniej wiecej koszt?
    chodzi mi o to czy oslona parownika z wentylatorem moze kosztowac te 450 zl? czy wlasnie to proponowal mi serwisant ,poniewaz nie bylo mnie w domu podczas ich wizyty tylko żona

0
  • #7 02 Cze 2009 20:36
    bynio204
    Poziom 10  

czy moze mi ktos sprzedac taka osłone parownika z wentylatorem ?
    nie wiem co robic generalnie wszystko wyglada OK tak jakby tylko brakowalo nadmuchu do chłodziarki ,bo rozumiem ze w ten sposób ona działa

0
  • #8 22 Lip 2009 22:28
    jerry224
    Poziom 2  

Witam,

podobny problem, Samsung RL36EBNS, zamrażarka działa, wentylator działa, obrotowa płytka kierująca nadmuch do górnej komory działa.
    Lodówka pracuje w normalnym cyklu, włącza się i wyłącza.

Mimo to w górnej komorze temperatura 16 stopni.
    Lodówka była całkowicie rozmrożona. nic nie pomogło. Serwisant ma przyjechać ponownie, ale twierdzi, nie ma pomysłu.

Co ciekawe, przy otwartych drzwiach dolnej komory z nawiewów górnej komory czuje się powiew powietrza, przy zamkniętych nie. Nie wiem, jak było przed awarią.

0
  • #9 24 Lip 2009 20:08
    jerry224
    Poziom 2  

jerry224 napisał:
    Witam,

podobny problem,....

zagadka rozwiązana - przesłonięty przez kawałek folii otwór kanału łączącego górną komorę z zamrażarką :)

1