Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ricoh Aficio AP3800C - SC 552

27 Maj 2009 08:38 5081 8
  • Poziom 13  
    Witam.

Proszę o pomoc w naprawie drukarki Ricoh Aficio AP3800C.
    Wyświelta kod SC 552 co oznacza, że fuser nie osiąga temperatury.
    Podmieniłem cały moduł fuser`a i nadal ten sam kod, a z kolei ten fuser
    działa bezproblemowo w innej maszynie.
    Instrukcja mówi, że przyczyną może być:
    - spalona lampa - jest dobra
    - uszkodzony termistor - jest dobry
    - uszkodzona płyta BCU - jak to sprawdzić ?
    Czy może ktoś miał podobny przypadek ? Co ewentualnie pada na tej płycie ?
    Czy i jak kasuje się ten błąd SC 552 - jest jakaś procedura opócz wyłączenia zasilania ?
    Za wszelkie informacje i sugestie z góry dziękuję i pozdrawiam.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 22  
    Procedura kasowania kodu A

Wyłącz włącznik główny, a następnie załącz maszynę ponownie. Wejdź w tryb serwisowy, Wejdź w SP5-810 i ustaw na 1. Następnie ponownie wyłacz i włącz maszynę. Kod skasowany.

Pozdrawiam
    Darek
  • Poziom 13  
    Dziekuję bardzo za szybką odpowiedź.
    Mam tę instrukcję serwisową i oczywiście zapoznałem sie z nią, ale nie mogę się doczytać jak praktyczne wykasować ten błąd. Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć jak to zrobić ?
    Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam.

Dodano po 3 [minuty]:

SanceS napisał:
    Procedura kasowania kodu A

Wyłącz włącznik główny, a następnie załącz maszynę ponownie. Wejdź w tryb serwisowy, Wejdź w SP5-810 i ustaw na 1. Następnie ponownie wyłacz i włącz maszynę. Kod skasowany.

Pozdrawiam
    Darek

W tryb serwisowy wchodzę ale jak wejść w SP5-810?

Pozdrawiam.
  • Specjalista - kserokopiarki
    Jak jestes w kodach to pali ci się na wyswietlaczu 1 serwice
    to przycisk trójkąt w dół na 2 ENGINE i płotek i jesteś w kodach serwisowych i dalej analogicznie
  • Poziom 22  
    czyli 5 i płotek i pozniej szukamy strzałkami odpowiedniego, czyli 810. Znowu płotek, strzałkami przełączamy na jeden i znowu płotek...

chyba, że masz wersję ze skanerem, wtedy tak jak w każdej SM a potem z klawiatury kod.

Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    Dziękuję wszystkim za szybkie i rzeczowe porady.

Udało mi się skasować błąd, ale pomimo sprawdzenia wszystkich połączeń i sprawdzenia działania całego fusera w innej maszynie błąd wyskakuje ponownie.
    Włączam maszynę na wyświetlaczu pojawia sie napis "nagrzewanie" i po pewnym czasie znowu wyskakuje SC 552. Wcześniej też od czasu do czasu przy włączaniu pojawiał sie kod SC 386.
    Czy ktoś miał może podobna sytuację ? Co sprawdzić ?
    Z góry dziękuję.
  • Specjalista - kserokopiarki
    jeżeli piec w innej maszynie jest ok. to nalezałoby chyba zająć się zasilaczem ew.gniazdo polaczeniowe pieca z maszyną.
    a co do 386 to problem z wywolywaczka czarną - konkretnie z gęstościa toneru. Stawiałbym na pompkę dozującą toner.
  • Poziom 13  
    Grzałaki grzeją bo piec jest gorący, wtyki sprawdziłem są ok.
    Przy nagrzewaniu najpierw słyszę dźwięk odłączającego grzałki przekaźnika i wyskakuje kod SC 552.
    Jeżeli chodzi o SC 386 to myślę, że to może być sprawa tonera bo jest to podobno jakiś zamiennik. Sprawdzę to dokładnie.
    Czy można gdzieś podejrzeć jaką temperaturę pieca widzi maszyna ? Może coś przeregulować. Niby wszystko wygląda OK piec grzeje a ten kod ciągle wyskakuje.