Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

chłodziarka CZN 346 - lód na tylnej ściance

27 Maj 2009 12:07 2630 3
  • Poziom 10  
    witam
    chłodziarka CZN346 na tylnej ściance chłodziarki z prawej strony, przy samym narożniku, od góry do dołu ( prawie) rośnie warstwa lodu. Co można zrobić żeby tego lodu nie było, obladza się też kapilara termostatu, poza tym wszystko w normie
  • Specjalista AGD
    przyczyn może być wiele
    zabaw się w lekarza
    najpierw pomacaj skraplacz , odwadniacz , wtrysk i powrót
    one napewno Ci duuuzo powiedzą
    ja bym zaczął od sprawdzenia ilości gazu i uzupełnieniu czynnika z płukaniem układu i wymianą odwadniacza przy okazji sprawdził bym ciśnienie kompresora
    ale nie wykluczone że jest uwalony głupi termostat ewentualnie przemoczona izolacja
    albo nieszczelnośc uszczelki drzwi
    ewentualnie po zamknięciu drzwi głupia żarówka cały czas się świeci
  • Poziom 10  
    wcześniej miałem problem z termostatem i miałem go wymienić (i nawet go kupiłem)ale nie wiedziałem jak go bezpiecznie wyrwać i włożyć nowy ( głównie chodziło o kapilarę zamrażalnika, to zdecydowałem że go tylko podreguluję i tak zrobiłem
    może trzymam za niską temp w zamrażalniku (ok -30st) i za prędko włącza sprężarkę (czasem wódka zaczyna zamarzać) ale cała tylna ścianka odszrania się przwidłowo oprócz tego jednego paska w rogu

taką miałem teorię że może izolacja pod spodem pękła i tam gdzieś idą przewody powrotne z zamrażarki, plastiki są całe. Czy to ma sens ? a nie chcę wzywać serwisu (ja montuję klimatyzacje i do lodówek się nie tykam) bo sprzęt jest dosyć mocno unieruchomiony i dostęp ciężki
  • Specjalista AGD
    odsztoń ją na maxa i poczekaj aż cała kapilara termostatu się wysunie
    wtedy wymień nowy ustaw na minimum i zlukaj co się będzie działo
    policz czasy !!
    ile czasu kompresor chodzi a ile ma przestoju - powinien więcej odpoczywać
    jeśli pracuje znacznie dłużej to znaczy że brakuje czynnika

ale z tego co opisujesz wygląda na to że izolacja jest przemoczona
    więc prujesz kolego tył
    wywalasz wszystko co ma w sobie wodę osuszasz wężyk kapilary i piankujesz na nowo
    roboty w cholere ale wszystko do zrobienia