Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[szukam] obudowa do różnych elementów elektronicznych

stawa83 27 Maj 2009 13:21 3993 5
    stawa83
    Poziom 10  
    Witam
    Czy ktoś w Was wiem gdzie można kupić w Polsce obudowy do elementów elektr. takie jak na zdjęciu, lub podobne
    [szukam] obudowa do różnych elementów elektronicznych [szukam] obudowa do różnych elementów elektronicznych
    Robię dla mojej szkoły stanowisko na laboratoria.
    Żeby uczniowie nie połamali nóżek rezystorom, kondensatorom itp chciałem opakować je w jakieś obudowy z bananami. Znalazłem jedną taką jak na zdjęciu, ale potrzebuję więcej. Oczywiście nie musi byś identyczna, jak najbardziej może być mniejsza.
  • Relpol przekaźniki
    satgal
    Poziom 40  
    Prościej to bolce z przylutowanym elementem wetknąć w podstawką z tym rozstawem nóg nałożyć zrobioną np. z gumy foremkę i zalać bezbarwną przezroczystą dwu składnikową żywicą.
  • Relpol przekaźniki
    AMON86
    Poziom 22  
    Znacznie prościej i taniej będzie jak zrobisz tak jak proponuje kolega stagal.
    wladi.klimek
    Poziom 18  
    Można wykorzystać obudowy przekażników.
    stawa83
    Poziom 10  
    Wolałbym jednak nie zalewać tego niczym. Powstanie wtedy zwarta, nierozbieralna konstrukcja. Jeśli przyjdzie w przyszłości dołożyć kolejne elementy o innych wartościach znów trzeba będzie powtarzać cały proces od nowa.
    O obudowach po przekaźnikach też wczoraj pomyślałem, ale czy można kupić same obudowy? A może ma ktoś z Was większą ilość starych, "zużytych" przekaźników o małych rozmiarach, które ew mógłby odsprzedać?
    Kiedyś były też do kupienia zwory z dwoma bananami, w których obudowa była rozbieralna i zamiast drutu można by wlutować np rezystor.
    Znalazłem coś takiego
    [szukam] obudowa do różnych elementów elektronicznych
    ale niestety całość jest zalana plastikiem, nierozbieralna. Może widział ktoś gdzieś jeszcze takie zwory z rozbieralną obudową?
    satgal
    Poziom 40  
    Owszem były też w przezroczystej obudowie przekazniki typ MT6 ale to już dawno nie produkowane. Nasuwa się jeszcze jeden pomysł aby wykorzystać do tego celu nożowe bezpieczniki z samochodu. Na złomie samochodowym znajdziesz całe płyty ze złączami i bezpiecznikami.