Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

algorytm ustawienia mechanizmów w magnetowidach??

waco 15 Dec 2002 23:13 2239 4
    oldboy
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    To bardzo rozległa procedura. Nie da się tego przedstawić w dwóch,trzech zdaniach. Nieodpowiedzialni "naprawiacze" uważają, że wystarczy podkręcić tu i tam i "gut". Przykład w ostatnim programie USTERKA( w TVN), drugi z fachowców podkręcił leader`em obserwując obraz na ekranie. Pasek zniknął ale czy taka regulacja zapewni poprawność odtwarzania kaset nagranych na innych VCR`ach? Ktoś kto zna zagadnienie wie o co chodzi. Na początek proponuję kupić dobrze opracowaną serwisówkę np. JVC HR-D830 gdzie jest dokładnie opisana procedura regulacji mechanicznych i elektrycznych. Tego nie znajdzie się w necie, potencjalni zainteresowani zadowalają się schematami elektrycznymi, najchętniej zasilaczami bo wiadomo, trzeba wymienić elki ewentualnie pomierzyć napięcia zasilające. Problemy zaczynają sie w momencie kiedy obraz zaczyna drgać, przesuwa się jakiś pasek, obraz jest "za wysoko" albo nagrywa z wygiętym paskiem. Mając serwisówkę i oczywiście oscyloskop można wykonać poprawnie regulacje które praktycznie są takie same w większości modeli VCR. I to jest najlepsza szkoła dla potencjalnych serwisantów.
    Lukalago
    Level 26  
    Potwierdzam! A ustawianie na oko można robić po wyregulownych wcześniej min. 50 magnetowidów.
    DWAserwis
    Level 29  
    A nie ma nic gorszego jak się trafi sprzęt, co ktoś wszystkim kręcił na oko, i jeszcze niemiał własciwych wkrętaków/narzędzi i wszystkie śruby są zmuglowane (zniszczone) że zostaje tylko wiertarka do rozwiercenia śrób.
    Czyli bez własciwych narzędzi i oscyloskopu to niewarto się za to zabierać, szkoda sprzetu, choć po długiej praktyce i poznaniu z serwisówek zasad, można sie pokusić na regulacje na oko, ale trwa to owiele dłuzej i zero dokładności, co np w magnetowidach stereofonicznych ustawienie wysokości opasania taśmą(wysokość kłów) przy ustawianiu na oko, zawsze objawia się warkotem i innymi zakłuceniami.
    Zawsze się zastanawiam jak można naprawiać sprzęt elektroniczny bez podstawowych narzędzi - oscyloskop, chyba jestem już zmanierowany i niepotrafię udzielać porad jak ktoś go nieposiada.
    Sory chyba się rospisałem nie w tym kierunku, przecież tu było pytanie tylko o mechanizm, a tu potrzeba dodatkowo kasety testowe i dynamometryczne, kilka szablonów(ewentualnie dobra nienamagnesowana suwmiarka) co do namagnesowania to żadne narzędzie niepowinno być namagnesowane, i jeszcze potrzeba opowiednie dynamometry - w zależności od mechanizmu. I to wszystko tak na skromny początek.
    pawol
    Level 22  
    Sprzet posiadam odpowiedni. Moj problem opisałem pod tematem HCM Royal VCR-22 kontra Anitech AE-6001. Możecie mi pomóc?