Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Holton 200 da się na płytce 9,5 cm X 10cm?

bibi717 27 May 2009 14:55 3043 13
Altium Designer Computer Controls
    bibi717
    Level 21  
    Witam
    Po pierwsze zaznaczam że nie jestem dobry w projektowaniu płytek stąd mój post na forum z pytaniem do Was.

Chciałbym zrobić holtona 200 lecz w moim zasobie mam tylko płytkę 9,5 X10 cm. Stąd moje pytanie. Da się zrobić holtona na takiej płytce?
    Jeśli nie to może jakiś inny wzmaczniacz ok.120W - 150W 8Ω?
  • Altium Designer Computer Controls
    Ścibioor 29
    Level 17  
    Witam.

Buduję właśnie Holtona 200 i uważam, że nie da się go zrobić na płytce którą posiadasz. Poszukaj na elektrodzie jakieś inne projekty bo jest tego duzo i każdy znajdzie coś dla siebie.

Pozdrawiam.
  • Altium Designer Computer Controls
    DjDaniel11
    Level 27  
    Według mnie to porąbany pomysł, aby do kawałka laminatu dostosowywać końcówkę mocy. Szczególnie przy takiej starszej cenie 5zł za arkusz A4.
    A wracając do tematu, wiem że mnie zaraz parę osób zjedzie, jednak ośmielę zaproponować mostek TDA7294. 140W rms /8ohm i jeśli chodzi o wymiary to spokojnie można się zmieścić ta tym kawałku co masz.
    Mihas66
    Level 22  
    Kolega przemo(coś) miniaturkę ma z linuksowym pingwinkiem zaprojektował płytkę pod holtona 400 o wymiarach 16cm na 6cm więc holtona 200 też się raczej da ale nie polecam takiego ściskania bo wszystko jest na kupie ale się da i śmiga jak widać po jego projekcie...
    bibi717
    Level 21  
    Dobra dzięki za odp.
    Możecie dać mi linka do płytki do mostka TDA 7294 ale takiego żeby się zmiaścił na mojej płytce? Niestety szukałem i nic nie mogłem znaleźć,wszystkie były większe od tej płytki, a w Łodzi znam tylko jeden sklep elektroniczny i tam nie sprzedają laminatu. :cry:
    irek2
    Level 40  
    http://www.diyaudio.pl/portal.php?show=34

Na plytce 145x55mm to ja mam koncowke 150W z zasilaczami i zabezpieczeniami tylko podpina sie preamp do suba.
    A sama koncowka o mocy 300W to mi sie miesci na plytce 105x45mm

Holton to wielki i badziewny wzmacniacz a popularny tylko dlatego ze nie ma nic innego.
    Ścibioor 29
    Level 17  
    irek2 wrote:
    http://www.diyaudio.pl/portal.php?show=34
    Holton to wielki i badziewny wzmacniacz a popularny tylko dlatego ze nie ma nic innego.

Chyba kolega przesadza! Holton nie jest taki zły. Może i jest duży ale prosty do wykonania i zasadniczo nie drogi. Ja uwżam, że każdy elektronik jako pierwszy swój wzmacniacz powinien zbudować Holtona. Oczywiście są inne lepsze i mocniejsze końcówki i temu nie przeczę.
    irek2
    Level 40  
    Kazda koncowka mocy sklada sie z tych samych elementow wiec kazda jest niedroga i prosta do wykonania. Jako amator nie masz pojecia o bardzo wielu czynnikach ktore decyduja o tym ze ten wzmacniacz jest po prostu kiepski. Wystarczy tylko dodac ze popularny kit altrona al13 ma ewidentny blad w schemacie ktory powstal pewnie przy zrzynaniu ukladu z oryginalnej konstrukcji. Wzmacniacz altare opisany w EP to dokladnie to samo a jakos nie jest zbyt popularny. Amatorzy robia tylko to co maja dostepne bo nie maja zadnego poejcia o dzialaniu ukladu.

Poczytaj sobie to:
    http://diyaudio.pl/viewtopic.php?t=13267
    http://diyaudio.pl/viewtopic.php?t=10898

Co ciekawe w ostatnim wydaniu EP pojawila sie kolejna wersja tego ukladu na dwoch parach malych irf i ma ona tyle bledow konstrukcyjnych ze gdyby w mojej firmie ktos zaprojektowal taki uklad to od razu by go wywalili.
    Ścibioor 29
    Level 17  
    irek2 wrote:
    kit altrona al13 ma ewidentny blad w schemacie ktory powstal pewnie przy zrzynaniu ukladu z oryginalnej konstrukcji.

Mógłbyś napisać o tym coś więcej?
    luke666
    Level 33  
    bibi717 wrote:
    w Łodzi znam tylko jeden sklep elektroniczny i tam nie sprzedają laminatu. :cry:

Ło matko :!:
    GZZ, ul. Kilińskiego 73
    Tuż obok w przejściu podziemnym są kolejne dwa sklepy elektryczne/elektroniczne, jeszcze obok na Sienkiewicza 11/13 masz WEKTON!
    Do tego elektroniczny ul. Radwańska 55, Zieleniewicz na Rzgowskiej przy placu, jeszcze jeden elektroniczny na ul. Paderewskiego przy "białym kościele", i pewnie pare innych sklepów się znajdzie.
    bibi717
    Level 21  
    Quote:
    Ło matko
    GZZ, ul. Kilińskiego 73
    Tuż obok w przejściu podziemnym są kolejne dwa sklepy elektryczne/elektroniczne, jeszcze obok na Sienkiewicza 11/13 masz WEKTON!
    Do tego elektroniczny ul. Radwańska 55, Zieleniewicz na Rzgowskiej przy placu, jeszcze jeden elektroniczny na ul. Paderewskiego przy "białym kościele", i pewnie pare innych sklepów się znajdzie.

Wiedziałęm że jest sklep GZZ nawet pare razy byłem ale nie mieli laminatu. W przejściu podziemnym w tych sklepikach też nie mieli. O pozostałych nie wiedziałem więc dziękuje i postaram się wybrać w jak najszybszym czasie
    bibi717
    Level 21  
    Dzisiaj byłem w WEKTRONIE i tak jak mówiłeś można tam dostać wszystko. Zakupiłem arkusz A4 a zamiast Holtona 200 zrobię Holtona 400(żeby mieć zapas mocy). Jeszcze raz wszystkim dziękuje.
    gothye
    Level 33  
    Witam
    z ciekawosci chciałem sprawdzic czy to możliwe i udało sie ,Holton200 na PCB 90x100mm :D .
    Tranzystory zamontowane za pomocą kątownika aluminowego do radiatora ,a q10 połączony za pomocą krótkich przewodów do pcb

W załączniku pcb zrobione w protelu99Se