Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pompa hydroforowa

11 Maj 2004 11:03 11228 13
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich
    Czy ktoś może pomóc mi ustalić przyczynę bardzo częstego załączania i wyłączania sie pompy hydroforowej. Jest to mała pompa o pjemności hydroforu 20 l w momencie gdy pompa wtłoczy wodę do niego na około 2, 3 atmosfery natępuje jej wyłączenie w tym momęcie wskazówka manometru zaczyna dość gwałtownie spadać po czym następuje ponowne jej załączenie i cykl się powtarza. W momecie gdy pompa się wyłączy ( dopompuje hydrofor ) zamknę zawór doprowadzający wodę - wszystko jest ok aż do momentu wypuszczenia wody. Czy przyczyna może być po stronie regulatora ciśnienia. czy to może być uszkodzenie smoka.
    Oraz czy w tego typu pompach jest tz zawór zwrotny bo ja go nigdzie nie widzę

pozdrawiam edek
  • Poziom 21  
    Z tego co mi wiadomo to zawór zwrotny powinien być pomiędzy pompą a zbiornikiem.

:sm19:
  • Poziom 31  
    zgadza się musi być zawór zwrotny do inaczej woda ucieka do studni
  • Poziom 20  
    Pompa,zawór zwrotny, zawór odcinający,zbiornik,zawór bezpieczeństwa. pozdrówka.monika
  • Poziom 13  
    I wszystko musi byc szczelne. Inaczej bedzie sie zapowietrzal uklad hydrauliczny i moze to powodowac samoczynne wlaczanie. tak samo drobne wycieki. A zwrotny - na dzialce mam miedzy komora tloczaca a wyprowadzeniem studni do hydroforu. Pzdr.
  • Poziom 14  
    musisz dopompowac powietrza do zbiornika
    zeby byla poduszka powietrzna co jakis czas trzeba dopompowywac bo wlasnie sa takie objawy
    zprawdzenie "smoka" w studni tez moze pomoc moze cos podeszlo pod niego ale to raczej to pierwsze bo jakby nie trzymal zawor to by wogole woda nie leciala bo jak by sie wrocila dos tudni to hydrofor by jej ni zaciagnal musialbys go zalewac sam woda.powinienes miec na zbiorniku zaworek do dopompowywania powietrza pompka do pompowania kol albo kompresorem w instrukcji hydroforu powinienes miec do jakiego cisnienia trzeba nabic.
  • Poziom 25  
    Według mnie to zawur zwrotny na smoku lub na przewodzie między pompą a zbiornikiem. Pompa może być też samozasysająca więc to że woda ucieknie do studni to niemusi się jej potem zalewać. Sam sobie odpowiedziałeś po części bo jak twierdzisz że po zmknięciu zaworu ręcznie woda ze zbiornika nieucieka więc przyczyna musi być po stronie zaworu zwrotnego. To jest moje zdanie na ten temat ale może być oczywiście błędne życzę powodzenia w naprawie. Pozdrawiam.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    W hydroforze biorącym wodę ze studni zawór zwrotny musi być zamontowany na końcu węża zanurzonego w wodzie a cały układ musi być zalany wodą i odpowietrzony. Wtedy hydrofor włąca się, gdy po odkręceniu kranu ciśnienie spadnie poniżej ustawionego dolnego a wyłącza po osiągnięciu ustawionego górnego /śruba w regulatorze ciśnienia wewnątrz/.Aha- na zawór zwrotny trzeba jeszcze nakręcić filtr, aby hydrofor nie brał żadnych brudów, bo można uszkodzić łopatki pompy. A tutaj najprawdopodobniej ucieka woda z węża do studni, dlatego zawór zwrotny musi być na dole.
  • Poziom 13  
    Miałem podobny przypadek.Masz uszkodzony albo zawieszony zawór zwrotny znajdujący się między pompą a zbiornikiem .Zawór ten jest po to , żeby pompa mogła ruszyć przy dużym ciśnieniu w zbiorniku.Zawór w studni jest po to , żeby utrzymać słup wody między pompą a lustrem wody.Gdy ten zawór nie trzyma to pompa po załączeniu potrzebuje trochę więcej czasu na "zalanie" się wodą.Wypracowana pompa sama tego nie zrobi , trzeba ją zalać ręcznie .Natomiast zawór zwrotny musi być całkowicie szczelny.ponieważ ciśnie na niego woda ze zbiornika pod ciśnieniem 2do3atm.Krótko mówiąc , ucieka Ci woda do stydni.
  • Poziom 26  
    MOim skromnym zdaniem nie trzeba szukać dziury w człym . jeśli instaalcję wykonywal doświadcziny hydraulik to zawór zwrotny powinien byc założiny w odpowiednim miejscu i filtr do niego tez.
    JA bym stawiał na to że poprostu trzeba dopompowac Hydrofor kompresorem. Powinienn byc przy hydroforze jakiswodowskaz pokazując wysokośc lustra wody i jeśli jest ono za wysko hydrofror czesto ise załącza. Inny sposob sprawadzenia to czas w jakim ten hydrofor jest napełniany.
    Drugi problem z ajkim sie w życiu soptkałem to czasem jeśli stycznik sie zklei bądź z braku jednej fazy bądź też przy ich zbyt dużej różnicy to wtedy czyjnik ciśniewowy się potarfi przestawić- pokręcają sie śrubki regulacyjne.
    Ty muszisz wybraać co się stało U ciebie . Nie opisałeś też instalacij elektrycznej - stycznika ani czyjnika bo są rózne w tym eż moze tkwić problem. życzę powodzenia i sszybkiego naprawienia usterki.
  • Poziom 13  
    Zgadzam się , że częste załączanie się hydroforu jest objawem zbyt małej ilości powietrza w zbiorniku.Ale proszę zwrócić uwagę co pisze Massh.Gdy pompa napompuje zbiornik i się wyłączy , ciśnienie zaczyna gwałtownie spadać.Po prostu woda zaczyna uciekać z instalacji.Tak jak przez odkręcony kran .Taki sam efekt.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    A zawór zwrotny może sam polecieć /przepuszcza/. Miałem ten przypadek nie dalej jak 4 dni temu.
  • Poziom 1  
    Sorry, kiedyś przy tym pracowałem i NA PEWNO nie wolno pompować powietrza, Ludzie po jakimś czasie z kranu poleci tylko powietrze bo wody brak a ciśnienie sami stworzycie pompowaniem powietrza. W twoim przypwdku jest dokładnie tak samo. Zawór zwrotny musi być na pewno.Jeśli masz wszystko szczelne to odpuś całą wodę do dna(napewno jest w boilerze jakiś korek) zamknij i spróbuj napompować od zera.