Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung WF-R125AV - błąd "door"

27 Maj 2009 16:08 9552 3
  • Poziom 10  
    Witam ! Po załączeniu pralki, wybraniu programu pojawia się komunikat "door" (po ok 20s ) i cisza... Wszystko wskazuje na to że zamek nie daje sygnału "zamknięty", a jednak daje prawidłowy. Pralka ta ma nietypową blokadę zamka 7-mio pinową. Pierwsza wtyczka (4-ro pinowa) to styki "zamknięty" i potwierdzenie zaskoczenia blokady. Druga wtyczka (3 piny) to dwubiegunowy elektromagnes zamykania/otwierania blokady drzwi. Wszystkie styki działają prawidłowo (zapala się dioda na pulpicie "blokada drzwi"). Elektromagnes jest sterowany 2 przekaźnikami (jeden zamyka, drugi otwiera). Zamek jest OK, włożony do pralki z takim samym patentem blokady (Q1457AT) działa prawidłowo. Wygląda że problem jest w elektronice, nie wiem gdzie szukać przyczyny bo nie mam schematu do pralki z takim sterowaniem blokadą (nr części: DC6400652D). Może ktoś ma schemat tej albo podobnej pralki, albo pomysł co to jest ?
  • PCBway
  • Poziom 10  
    Pralka Samsung Q1457AT poszukuję schematu albo instrukcji serwisowej.
  • PCBway
  • Poziom 10  
    Wielkie dzięki axxx za schemat! Dzięki niemu wiem trochę więcej ale nadal, niestety, nie usunąłem awarii. Opis awarii jest tu:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=6581550#6581550. Prosiłem o schemat Q1457AT bo ta pralka ma podobny układ sterowania blokadą (z zamkiem 7-mio pinowym i dwubiegunowym elektromagnesem). Prosiłem też o schemat WF-R125AV w oddzielnym temacie ale moderator go usunął, zapewne z powodu dubla z tematem w którym opisałem usterkę (link wyżej). Faktycznie pralka Q1457AT jest bardzo podobna do WF-R125AV. Brakuje mi jednak informacji w jaki sposób procesor dostaje potwierdzenie zadziałania blokady (w Q1457AT to prawdopodobnie "DOOR SIG IN", w WF-R125AV to chyba odpowiednio - SW_SENSOR). Przydałby się jeszcze ciąg dalszy schematu czyli "schemat obwodu" (okablowania)... Może ktoś dysponuje kompletnym zestawem schemat + schemat obwodu (PCB schematic diagram + PCB CIRCUIT DIAGRAM) od którejś z tych pralek ?