Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sterownik MITSUBISHI ALPHA

27 Maj 2009 16:25 2647 6
  • Poziom 9  
    witam
    mam problem. musze napisac program sluzacy do diagnozowania obrabiarki cnc. tzn. ma to byc program ogolny polegajacy na tym iles sygnalow wchodzi na wejscie i jesli jeden z nich jest bledny to sterownik zatrzymuje prace maszyny. pomocy!
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 25  
    Za mało danych! Co to znaczy "iles sygnalow wchodzi na wejscie"? Ile tych sygnałów, co to za sygnały, skąd pochodzą (jakieś czujniki?), jaki konkretnie sterownik, co to znaczy "zatrzymuje prace maszyny" - jakiś konkretny stan na którymś z wyjść? Czym się różni sygnał błędny od poprawnego?
    Słowem: Mogę pomóc, ale konkrety proszę!

Nie dziw się, że nikt Ci dotąd nie odpowiedział na tak postawione pytanie (zarówno w formie, jak i treści). Ja to co innego - jestem chyba masochistą... ;)
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 9  
    tzn. jest 5 wielkosci wymagajacych sledzenia w obrabiarce ( cisnienie oleju, napiecie zasilania, moment na wrzecionie, predkosc obrotowa, obciążenie napędu posuwu) poprzez czujniki. program musze napisac w GX Developer-FX, ma on polegac na tym, ze gdy jedna z wartosci odbiega od dopuszczalnego zakresu, zostaje wyswietlony komunikat o awarii i silnik zostaje zatrzymany
  • Poziom 20  
    blazej606 napisał:
    program musze napisac w GX Developer-FX

Z tego co się orientuję, to alphy nie programuje się przy użyciu tego softu.
    To jest soft do FX'ów
  • Warunkowo odblokowany
    Kolega wyżej ma racje. Alphy nie programuje się w GX Developr-FX. Z drugiej strony obawiam się że ALPHA jest zwyczajnie za powolna i słabo wyposażona dla takiego zastosowania. Można co prawda dodać moduł szybkiego licznika 1kHz, ale to i tak może się okazać za mało.
    Natomiast szkoda że MITSUBISHI nie rozwija tego całkiem przyjemnego sterownika. W 2 zrezygnowano z wyjść tranzystorowych na rzecz przekaźników, które właściwie to dobijają. Do dziś nie ma w standardzie na pokładzie szybkiego licznika, no i ten PWM który na przekaźnikach nie ma sensu, dobija i śmieszy. Tylko jeden moduł rozszerzeń, i to zazwyczaj biedny.:?:
  • Poziom 10  
    Witam!
    A czy "Alfe" 2 można zaprogramować w programie GX IEC Developer?
    Dzięki z góry!
  • Poziom 15  
    Witam.
    Alpha programowana jest softem do niej dedykowanym.Można go sobie ściągnąć darmo z netu po zarejestrowaniu się na stronie producenta.Potem tylko kabelek i naprzód.
    Kolega Jacek31 ma rację Ten sterowniczek za słaby, by mierzyć takie wielkości jak prędkość i ciśnienie. Chyba ,że użyjesz czujników czy przetworników ze wzmacniaczami ,a do Alphy tylko gotowy sygnał o błędzie. Softy wymienione przez kolegów obsługują tylko sterowniki serii A,Q i FX. Jeśli byś ich użył to mógłbyś machnąć niezły programik.