Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.
itemscope itemtype="https://schema.org/QAPage"

RICOH 1022 wykonanie wrzutnika monet

Kubeczeeek 27 Maj 2009 18:18 4028 21
  • RICOH 1022 wykonanie wrzutnika monet

Poziom 15  

Jak zapewne wszyscy wiedza koszt takiego wrzutnika jest taki ze to sie raczej nie wroci a jak sie nie wroci to sie nie oplaca tego montowac. Czy ma ktos jakis alternatywny pomysl zastosowania innego wrzutnika badz skonstruowanie takiego?

0 21
  • Relpol
    Poziom 26  

Spróbuj wykorzystać wrzutnik monet firmy NRI.
    Wrzutniki te można skalibrować na różne nominały, monety lub żetony (jeśli chodzi o pieniądze to zwyczajowo 1, 2, 5 zł).
    Sygnał identyfikacji i walidacji możesz uzyskać ze złącza.
    Jeśli ma być to na jeden typ monet, to wystarczy badać pojawienie się napięcia na cewce wykonawczej.

0
  • Relpol
    Poziom 15  

No ok wszystko fajnie, ale czy probowales taki wrzutnik monetowy zamontowac w RICOH 1022 . I czy daloby sie ustawic go na monety 10,20 groszy 1 zl 2 zl 5 zl ????????

0
    Poziom 26  

Podrzuciłem tylko pomysł zgodnie z Twoją sugestią.
    Poruszany już był taki wątek:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic197411.html
    A wrzutniki tego typu szczególnie MFT nie są stworzone do monet 10, 20, 50 groszy.
    Łatwiejszym rozwiązaniem jest zastosowanie wrzutnika tylko na np 1 zł i odmierzenie czasu pracy, a więc przeciętnej ilości kopii.
    Oczywiście mówię cały czas o wrzutnikach fabrycznie przystosowanych do monet polskich lub przekalibrowanych.
    Jeżeli kupisz taki, to na "dip-switch"-ach możesz wybrać monety akceptowane.
    Proste, prymitywne i dość skuteczne rozwiązanie.
    Tutaj możesz troszkę się dowiedzieć o takich wrzutnikach i ich dystrybutorze w Polsce
    http://www.suzohapp.eu/product_info.php/cPath.../3159?osCsid=27d4cf329108e019aed59dd83fdef46b
    a tutaj o producencie i jego produktach:
    http://www.nri.de/scripts/frame.php?lang=EN&menu=150&id=12

0
    Poziom 22  

Mam kilka modułów G13 firmy NRI. Jeżeli ktoś miałby ochotę się pobawić. Moge pożyczyć na próbę, a później ew. odsprzedać w dobrej cenie.

Niestety tylko odbiór osobisty w Krakowie.

Pozdrawiam
    Darek

0
    Poziom 26  

Sprawa nie jest taka prosta jak sie z poczatku wydaje...

Sam akceptator monet np.: NRI to za mało.

Zapraszam do współpracy - produkuje automaty wrzutowe między innymi do kopiarek.

Więcej informacji na priv.

Radek.

0
    Poziom 15  

Czy probowal ktos zastosowac wrzutnik monet NRI

Interesuje mnie:

1. WYkonanie kontrolera do wrzutnika NRI
    2. Zaprogramowanie NRI na konkretne monety
    3. Podlaczenie kserokopiarki 1022 do wrzutnika

Wrzutnik NRI mozna kupic za allegro do 100 zl tylko potrzeba do tego dorobic jakis uklad sterujacy tym wrzutnikiem ktory wysylalby impuls do maszyny jako akceptacje monety i zrobienie kopi.

Znalazlem tez w tym temacie ciekawa wypowiedz.

" jakis wrzutnik na alegro koszt ze 70-100 i na dobrą sprawe jak byś zrobił sobie obudowe to już możesz działać bo kopiarce dajesz zezwolenie (jakiś przekażniczek albo transoptorek i zliczasz impulsy licznika ile zrobiono kopi) albo pobawisz sie i zrobisz sobie sterownik na atmelku + LCD + wrzutnik=50+30+80=około bo jeszcze obudowa "

1
    Poziom 26  

Wrzutniki NRI w wersji EU/PLN są już fabrycznie skalibrowane dla złotych polskich i są to 1,2, 5 zł.
    Sygnał walidacji możesz pobierać z cewki.
    Nie potrzebujesz żadnego kontrolera jeśli zdecydujesz się na akceptację jednego typu monet.
    Po obrobieniu sygnału z cewki, dostajesz to czego potrzebujesz.

0
    Poziom 15  

Niby tak ale to jak piszesz dla jednego typu monet. Ja to chcialem wykorzystac do ksera wiec jest potrzeba zeby wrzutnik przyjmowal minimum 20 groszy i 1 zł.

No i jakie to ma byc sygnal z tej cewki?? i czym obrobiony bo nie bardzo rozumie.

0
    Poziom 26  

Pobierajac sygnal z cewki otrzymasz informacje: przyjeto monete.

Teraz pytanie jaką :) ile kopii można wykonac za tą monete?

Kopiarka nie jest wyposażona w licznik co sam sobie bedzie odejmował kwote itd.

Moje automaty wyposażone w pewien, że tak powiem kontroler mogą:
    - zliczanie kopii do dwóch formatów papieru,
    - automat wrzutowy wyswietla komunikaty o braku lub obecnosci papieru,
    - programowalna cena za 1 kopii w zakresie od 2gr. do 5,08zł (skok, co 2gr.),
    - dowolna ilosc kopii w jednym cyklu,
    - mozliwe wprowadzenie opóznienia blokowania kserokopiarki co jest czasem konieczne np. w niektórych kopiarkach marki Ricoh,
    - czytelny wyswietlacz 2 x 16 znaków,
    - sterowanie mikrokontrolerem – stabilna i gwarantowana jakosc pracy,
    - podstawa z tzw. podwójnym dnem – co znacznie ułatwia montaz / demontaz,
    - przyjmuje monety 2gr., 5gr., 10gr, 20gr, 50gr, 1zł, 2zł, 5zł.
    - klucz serwisowy – dzieki niemu mamy mozliwosc wykonywania kopii bez wrzucania pieniedzy,
    - konfiguracja urzadzenia za pomoca, prostego w obsłudze, wbudowanego meni,
    - automat podaje wartosc przechowywanych pieniedzy oraz ilosc monet danego nominału,
    - urzadzenie pobiera napiecie z kserokopiarki,

Tego wszystkiego kopiarka sama nie wykona.

Radek

0
    Poziom 15  

Drogi kolego twoja wypowiedz nie jest odpowiedzia na moje pytania a tylko informacja handlowa bo zajmujesz sie sprzedaza tych urzadzen sam je produkujesz i sprzedajesz po 1000 zl za sztuke. Taka kwota to sie nie wroci i ten temat porusza mozliwosc wykonania czegos takiego tanio a nie jakas sprzedaz.

Panie rsikon chce pan pomoc to niech pan da schemat czy tez jakas porade

0
    Poziom 26  

Rozumiem, że liczysz na łatwizne - zerżnięcie czyjegoś projektu.

Rady ciągle daje tylko być może niechcesz ich widzieć...

Tłumaczyłem Ci na gg, skąd takie koszty, główny problem to sprawny i pewny akceptator monet. Używki stare i szwankują. Nowe drogie.
    Mało kto był by zadowolony gdy urządzenie rozpoznaje 5gr jako 5zł. a tak potrafią robić stare, używane validatory.

Wymieniam wady i problemy które napotkasz przy samodzielnym projektowaniu układu... kombinacji z kserokopiarką.

Mogę milczeć ... stracisz trochę czasu i sam dojdziesz do problemów o których wspominam.

Pozdrawiam.

0
    Poziom 15  

Jaki sygnal jest potrzebny w opcji wrzutnika monet aby kserokopiarka dzialala na wrzutnik? czy w kazdej kserokopiarce cyfrowej jest ten sam sygnal? Chodzi mi glownie o model 1022. Mowiac szczerze szukalem tego w serwisowce i nic nie podaja na ten temat a interesuje mnie jaki sygnal bedzie wprowadzony zeby to zadzialalo.

I drugie pytanie Pod serwisem w menu kserokoparki pod kodem 5113 sa opcje do wyboru czytnikow . Moze ktos wyjasnic dokladnie do czego jest konkretna opcja i jak to rozumowac?

0
    Specjalista - kserokopiarki

po pierwsze konkretniej co znaczy 1022 to tak jak byś napisał be be.
    Po kodzie rozpoznaje że to ricoch aficio 1022.
    A więc tak - sygnał jaki idzie z wrzutnika monet to zwarcie - rozwarcie
    Kod 5-113 należy czytać tak jak jest opisany w SM
    Dla wrzutnika monet ustawiamy pre-paid
    Ocywiście wszystko bedzie działać jeżeli w narzędzach urzytkownika ustawisz - obsługa licznika zewnetrznego

0
    Poziom 15  

Hmn, widze ze chyba jako jeden z nielicznych orientujesz sie w temacie. Masz moze jakas rozpiske co trzeba zewrzec zeby kserokopiarka ruszyla? bo z tego co patrzylem to tam w tej wtyczce jest pare pinów i zbytnio nie wiem ktore wykorzystac a w serwisowce Aficio 1022 tego nie pisze . Jakbys mial jakas rozpiske to bylbym wdzieczny . A wiesz moze jak rozwiazac sprawe z opoznieniem tego zwarcia? bo typowy problem jaki wyczytalem z innych postow to zaciecie papieru bo jest zbyt male opoznienie.

Moderowany przez rys57:

Tematy scaliłem. Ostrzeżenie przyznałem.

0
    Poziom 15  

Gniazdo do wpiecia wrzutnika /PINY/

1. masa 5V
    2. 5V
    3. +24V
    4. kluczowane 24V
    Pomiędzy 1-2 sterowanie a 3- 4 zliczanie

Przykładowe podłączenie do Ricoh 1035:
    Kabel z automatu to szara szelka z 10 kabelkami. Pierwszy z nich oznaczony jest na czerwono.
    1 - podłączamy do +24V
    2 - to masa
    następne wolne
    5 - to wejście Enable automatu i podłączmy do masy kserokopiarki ( przekaźnik )
    6 - to wyjście SET w kserokopiarce ( przekaźnik )
    następne wolne
    9 - podłączamy do +24V ( mostek )
    10 - do wyjścia Key Counter w kserokopiarce ( mostek )

Wpiecie w gniazdo plyty sterujacej SBICU / gniazdo CN343/

Ma ktos moze rozpiske jak to wyglada w praktyce? moze jakis schemat zliczania i sterowania od strony kserokopiarki? chodzi mi o model 1022

0
    Poziom 15  

Aficio 1022

1. masa 5V
    2. 5V
    3. +24V
    4. kluczowane 24V

Czyli przekaznik zwiera 1-2 pin co powoduje zalaczenie kserokopiarki

a co robie 3-4 pin? z tego co zmierzylem na czas zwarcia 1-2 wychodzi tam 24 volt?

0

Poziom 32  

Kybeczeek !
    1. kopiujesz dane skradzione z mojej strony
    2. męczyłeś mnie i innych na GG a za przeproszeniem chcesz z gówna robić guziki
    Skoro maszyna robi tak mało kopii że nie opłaca ci sie kupić wrzutnika to po co wogóle temat zaczynać.
    3. mnie wrzutnik zwraca sie po kilku tygodniach czasem
    4. wałkujesz temat, dostajesz odpowiedzi a widze że pojęcia nie masz, daj sobie spokój bo maszyne spalisz :)

0
    Poziom 26  

Kolego pcnet, prosze spokojniej ;)

To, że masz racje nie upoważnia cię do używania takich wyrazów ;)

Można było inaczej to ująć.

Pozdrawiam

0

Poziom 32  

ale ja jestem spokojny :)

0
    Poziom 15  

Yhmn dlaczego wy wszyscy wkurzacie sie i myslicie tylko zeby kase bic na tych wlasnych wrzutnikach? elektroda jest po to zeby pomagac ludzia a wy trzymacie wszelkie rozwiazania konstrukcyjne w tajemnicy zeby tylko zarobic , cos sprzedac. Nie po to jest ten serwis zeby tylko sie oblawiac ale zeby pomagac

0
    Moderator

Kubeczeeek napisał:
    Yhmn dlaczego wy wszyscy wkurzacie sie i myslicie tylko zeby kase bic na tych wlasnych wrzutnikach?
    To już jest naruszenie regulaminu, p.16 (o roszczeniowym charakterze wypowiedzi). Temat zamykam.

0