Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

1352 pytanie z cyklu "jak nagłośnić swoją furę"

27 Maj 2009 18:26 1661 3
 • Poziom 10  
  Sprawa wygląda następująco:
  Pacjent - Citroen C4. Objawy - kiepska jakość dźwięku ze standardowego systemu audio. Leczenie - wywalić to co jest i wstawić wszystko od nowa :)

  I teraz tak - założenia są dwa. Pierwsze - radioodtwarzacz fabryczny zostaje. Drugie - ma być nie za drogo.

  Radio fabryczne to Blaupunkt, niestety bez wyjść na wzmacniacz. Rozwiązaniem może być np konwerter Sinuslive podłączany do wyjścia głośnikowego. Ktoś "trenował" coś takiego?
  Kolejna sprawa - fabrycznie jest 6 głośników - dwa tweetery w podszybiu, dwa 16,5 w drzwiach, dwie 13 w tylnej półce. Tył od razu wypada. Zostaje nam dwie "szesnastki" i dwa "gwizdki". Fabryczne tweetery nie są złe, i jeśli miałbym je zmieniać, to tylko na takie, które zostaną zamontowane w fabrycznie przewidzianych miejscach. Możecie coś polecić?
  Drzwi zostaną oczywiście wygłuszone matą, przygotuje też panel z MDF zamiast plastikowego dystansu, który jest fabrycznie.
  Mam parę zupełnie nowych Audaxów VP170G0 - opis i charakterystyka dostępna tutaj http://www.hautparleur.fr/_audax/vp170g0.pdf i chciałbym je wykorzystać. Jaką ewentualnie zwrotnicę do tego dać? Jestem elektroniczną "lamą", więc jak mi ktoś zaserwuje schemat to niestety niewiele z niego przyswoję.
  Mam też dwa wzmacniacze - GMS 2100 i GMS 2250. Jeden z nich chciałbym wykorzystać do napędu przedniego systemu. Drugi - do napędu skrzyni. I kolejne pytanie - jaką skrzynię/tubę wybrać? Słucham głównie muzyki rockowej, jeśli to ma jakiekolwiek znaczenie. Mój kolega, z podobnymi upodobaniami muzycznymi ma tubę (wiem wiem, tuba to zło) Tonsil Bass 250, i gra to zupełnie fajnie (tzn - jak dla mnie). na "alledrogo" można ją kupić za 159 peelenów.

  Aha, na koniec kwestia zasilania - martwi mnie to, że samochód ma instalację multipleksową - jednym kablem idą różne sygnały. Rozumiem, że ewentualnie od wzmacniaczy i tak muszę pociągnąć nowe, więc to chyba nie będzie problem. Natomiast czy problemem nie będzie jak te oba wzmaki "pociągną" trochę prądu i spowodują chwilowy spadek napięcia w instalacji? Kondensator będzie niezbędny?
 • Poziom 22  
  Nie za drogo... - to pojęcie względne. Napisz konkretnie kwotę.
  Co do tych audaxów to głośniki grające bardzo basowo, niestety pod samym radiem brak kontroli (zamulają), trzeba dobrego wzmaka do nich. Mam takie i po próbach doszedłem do wniosku, że najlepiej grają bez żadnej zwrotnicy. Także starczy dopasować tylko odcięciem i efektywnością tweeter, ale nie licz na to, że ktoś poda Ci gotowy schemat, to trzeba dopasować na słuch.

  Tych wzmacniaczy nie znam, podłącz na przód i jak Cie zadowolą to zostawisz.

  Co do suba to jedynie głośnik do closed ale jaki to już zależy od funduszu...
 • Poziom 10  
  budzet na skrzynie: 400-500 pln.
 • Poziom 15  
  do wzmacniacza GMS 2250 subwoofer GMS 250 ,
  koszt Gms 250 to od 129-139 zł.
  info na gms.pl
  z tanich gms polecam i czasem pyle ale gms jest tańszy a jakość taka sama.

  do 2100 komponent 1602 ,ze zwrotnica i dużym jedwabnym tweeterem,
  dobrze chodzą środkiem 1602 więc do rocka ok.  z tyłu możesz kupć gms 852 nadrobią dużo środka z radia,
  cołość zagra bardzo ok,za śmieszna kaske.
  info na gms.pl