Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kamera nie widzi w nocy

27 Maj 2009 23:01 8278 19
  • Poziom 11  
    Kupiłem sobie dziś kamerę: Link1
    i po zamontowaniu w dzień było OK. Teraz gdy jest ciemno widzę MLEKO. Jeśli halogen przed domem mi podświetli to coś tam widać

Filmik:

Link

Wcześniej miałem taką kamerę:
    Link2
    i było OK.
    Filmik:

Link
    bez oświetlenia dodatkowego też widać.

A tak bez halogena:
    Kamera nie widzi w nocy

Co jest nie tak ?

Chciałem sobie polepszyć a jest kicha. Myślałem, ze więcej linii i przetwornik sony będzie lepszy a sami widzicie co jest.

Jako ciekawostkę przy okazji pokażę ze starej kamery :

Link

Regulamin p.10.11. Linki do m.in. Allegro nie są dozwolone w tym dziale. Zmieniłem. [sharp]
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 32  
    dobre dobre ,złapałeś go ,,,dziada ?.Do obserwacji w nocy masz do wyboru albo potężny oświetlacz podczerwieni albo pozostań przy Halogenie(ja bym użył halogerna )
  • Poziom 11  
    pkhenr napisał:
    dobre dobre ,złapałeś go ,,,dziada ?.Do obserwacji w nocy masz do wyboru albo potężny oświetlacz podczerwieni albo pozostań przy Halogenie(ja bym użył halogerna )

No właśnie dziada nie złapałem, a zainspirowało mnie to do zmiany kamery, ta nowa ma potężny oświetlacz i kicha, mleko jest jak na filmie
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 31  
    Nie lepiej zwykłą kamerę D/N zastosować?
  • Poziom 41  
    Na tym pierwszym filmiku powiedziałbym tak (zresztą gdzieś już tu omawiany był ten temat): kamera jest za bardzo oddalona od szybki obudowy i z chwilą załączenia podczerwieni zostaje oślepiona światlem od tej szybki odbitym - zakładam, że to "mleko" to załączająca się podczerwień.
  • Poziom 11  
    sharp napisał:
    Na tym pierwszym filmiku powiedziałbym tak (zresztą gdzieś już tu omawiany był ten temat): kamera jest za bardzo oddalona od szybki obudowy i z chwilą załączenia podczerwieni zostaje oślepiona światlem od tej szybki odbitym - zakładam, że to "mleko" to załączająca się podczerwień.

ale to jest nówka i to jest kamera Dzień/Noc
    połaszczyłem się na 520 linii

zrobi się coś z tym ? nie wiem czy mi to przyjmą z powrotem ...
  • Poziom 41  
    To musisz sam sprawdzić, czy to wina IR. Ściągnij tą kamerę, połóż na stole, podłącz, przykryj parę razy złożonym kocem tak, żeby była ona w ciemności i obserwuj monitor. Jeśli mleko się pojawi - uszkodzona kamera - do wymiany. Jeśli nie - szukaj usterki w rejestratorze, zasilaniu (nowa pobiera trzy razy więcej prądu) itd.
    A, że nowa? Nigdy nie mialeś fabrycznego "fehlera"?
  • Poziom 11  
    sharp napisał:
    To musisz sam sprawdzić, czy to wina IR. Ściągnij tą kamerę, połóż na stole, podłącz, przykryj parę razy złożonym kocem tak, żeby była ona w ciemności i obserwuj monitor. Jeśli mleko się pojawi - uszkodzona kamera - do wymiany. Jeśli nie - szukaj usterki w rejestratorze, zasilaniu (nowa pobiera trzy razy więcej prądu) itd.
    A, że nowa? Nigdy nie mialeś fabrycznego "fehlera"?

Mam tylko jedno pytanie. Czy jest możliwe to, że ona ma za silne te diody i za mocno oświetla ? W opisie pisze, że oświetla 40-60 m a ja tam mam maks 10m. Myślałem, że jak dam mocniejsze oświetlenie to będzie lepiej.

Zasilacz dokupiłem odpowiedni 4000mA
  • Poziom 41  
    Na pewno nie byłoby takiego efektu - byłyby widoczne kontury przedmiotów, obraz mógłby być prześwietlony, mało kontrastowy, ale COŚ BYŁOBY WIDAĆ.
    A u Ciebie nie widać nic.

Ten poprzedni temat: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic654662.html
  • Poziom 20  
    Wlacz kamere w nocy lub ciemnym pomieszczeniu podejdz do niej z aparatem fotograficznym lub z telefonem wyposarzonym w aparat wlacz aparat i patrz przez niego na diody IR w kamerze zobacz czy wszystkie swieca ,ja mam inna kamere i ostatnio tez pojawila mi sie w nocy spora mgla i pogorszyla sie widocznosc zauwarzylem ze z 12szt. IR pala sie tylko 4szt.
    Kamera jest osadzona w takim pierscieniu on jest dluzszy od diod i przylega do szybki , byc moze swiatlo odbija sie od czegos innego ?
  • Poziom 11  
    arekadiusz napisał:
    Wlacz kamere w nocy lub ciemnym pomieszczeniu podejdz do niej z aparatem fotograficznym lub z telefonem wyposarzonym w aparat wlacz aparat i patrz przez niego na diody IR w kamerze zobacz czy wszystkie swieca ,ja mam inna kamere i ostatnio tez pojawila mi sie w nocy spora mgla i pogorszyla sie widocznosc zauwarzylem ze z 12szt. IR pala sie tylko 4szt.
    Kamera jest osadzona w takim pierscieniu on jest dluzszy od diod i przylega do szybki , byc moze swiatlo odbija sie od czegos innego ?

sprawdziłem, wszystkie świecą,
  • Poziom 20  
    A jak ja wykrecisz w inna strone (zakladajac ze swiatlo odbija sie od czegos pod katem czego nie widac w kamerze) to samo ?
    W najgorsze jak kupiles i byla nowa to chyba masz prawo do wymiany na wolna od wad lub gwarancje ?

Mi moja kazali przyslac wraz z dowodem zakupu i przysla mi sprawna kupilem w zeszlym roku firmy SWANN.

Ps. A moze gdy IR sie zalaczy wtedy jest za duzy pobor pradu czy probowales inny zasilacz ?
  • Poziom 14  
    Sprawdź jeszcze raz wszystkie ustawienia przełączników (zapewne jakieś ma), może coś tam jest nie tak. Albo masz uszkodzoną kamerę.
  • Poziom 11  
    zola3 napisał:
    Sprawdź jeszcze raz wszystkie ustawienia przełączników (zapewne jakieś ma), może coś tam jest nie tak. Albo masz uszkodzoną kamerę.

nic tam nie ma, jest bezobsługowa
  • specjalista-kamery przemysłowe
    1 kamera. walnieta, odeslij do serwisu.
    Niestety "polaszczyles" sie o 520TVL, tyle ze za bardzo podejzana cene..... tzn cena jest za niska jak na taka kamere..... co z tego ze przetwornik oraz dsp "obsluguje 520TVL", jezeli inne podzespoly sa do dupy i psuja obraz.

Polecam kupic kamere "markowa". doloz z 200-300zł, wtedy obraz bedzie "żyleta". Polecam samsung techwin, rohas, na delcie polecam vf-515-ird-3-3.5-8mm.
    Do tego polecam zakup kamery z obiektywem np 4-9mm. Bedziesz mogl obraz nieco przyblizyc - dzieki temu zlapiesz wiecej szczegolow takich :) rowerowych zlodziejaszkow.

Wogole wypas byłby jakbys zaintalowal kamere PTZ ;) z sledzeniem obiektow :) goscia byc zlapal pieknie, a do tego mialbys twarz itp. No ale tutaj juz wydatek wchodzi rzedu 3 tysiakow na kamerke.. :)
  • Poziom 11  
    Już rozmawiałem ze sprzedawcą(pokazałem ten tpic), wymieni mi na inny model (coś poleci). Dla mnie to w większości jest amatorska zabawka niż monitoring dlatego nie chcę wydawać dużo pieniędzy. Zdaję sobie sprawę, że za większe pieniądze będą lepsze efekty.

Za to co już wydałem na sprzęt kupiłbym sobie wiele takich drzewek :) a dziada i tak dorwę z kamerkami czy bez :)
  • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    arturgat napisał:

Za to co już wydałem na sprzęt kupiłbym sobie wiele takich drzewek :) a dziada i tak dorwę z kamerkami czy bez :)

Gdy będziesz podchodził w ten sposób i kupował takie kamery to będzie to tylko wyrzucanie pieniędzy w błoto. Zapomnij że ona ma 520 linii. Mógłbym się założyć że na tablicy testowej nie wyszłoby więcej niż 420 (450). Albo zakładać coś co spełni swoje zadanie albo wcale. Przy takim ustawieniu kamery w życiu nikogo nie rozpoznasz choćby nie wiem jaka ona była. No chyba że żonie się drzewka nie podobają to wtedy dojdziesz że to ona wynosi :D Tą kradzież o wiele lepiej zarejestrowała by zwykła kamera ale o dobrej czułości. Te kamerki IR przeważnie czułość mają fatalną. Inna spawa to fakt że zasięg podawany przez sprzedawców przeważnie wiele różni się od rzeczywistego.
    Kup dwie kamery, normalne kompaktowe, jedna na bramkę druga na bramę wjazdową, zrób dobre zbliżenie (długa ogniskowa), do tego dwa halogeny z czujnikiem za 50zł i wszystko. Będzie jakaś szansa na rozpoznanie złodzieja. Już nie wspominam o dobrych kamerach D/N i oświetlaczach IR.
    Przy takim kącie widzenia jak masz w tej chwili wiesz że ktoś wszedł i drzewka ukradł. A to dało by się wywnioskować bez kamer.
  • Poziom 11  
    Wziąłem w końcu taką : Link3

Jeszcze dokładnie nie poustawiałem, ale wygląda to tak:

Kamera nie widzi w nocy
  • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    Może coś z tej Tayamy wyciągniesz. Ustaw 8mm i skieruj na bramkę. Jeśli koniecznie chcesz na takich bazować to druga taka sama na bramę wjazdową. Będziesz je czyścił z pająków i przeklinał we mgle/śniegu/deszczu.
  • Poziom 11  
    dzięki wszystkim, na razie kończę z kamerkami, w przyszłym miesiącu coś dokupię