Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Casio CTK-900 dostał 12V

szukacz92 27 Maj 2009 23:14 1614 4
  • #1 27 Maj 2009 23:14
    szukacz92
    Poziom 9  

Na wstępie:
    1. Szukam osób, które zetknęły się z poniżej opisanym problemem.
    2. Proszę moderatora o nieusuwanie tematu

A więc co się stało?
    Klawisze działały ok 2h na nieustabilizowanym zasilaczu przypadkowo przełączonym na 12V
    Po 2h wyłączyłem klawisze i zostawiłem podpięte do zasilacza na kolejne 2h.
    Po włączeniu keyboardu wyświetlacz wskazywał wypełnione klawisze i funkcje. Po x włączeniu pokazywał już tylko garść zaznaczeń. Po naduszeniu wyznaczonych przez wyświetlacz klawiszy owy zaczął migać i wyświetlać kolejne kombinacje.

Czy na podstawie powyższego można wykluczyć spalenie procesora i innych droższych komponentów?
    Czy to mogą być tylko jakieś "sfajczone" tranzystory/ sekcja zasilania?

To, co udało mi się wybadać, to sprawny zasilacz...

Jako, że w Lesznie nie ma serwisu zajmującego się naprawą instrumentów elektrycznych zaniosłem klawki do złotych rączek z serwisu RTV & AGD.
    Myślicie, ze da sie je jeszcze naprawić?
    Tak sie składa, ze wydałem na nie całe oszczędności i boje się ew. niebagatelnej ceny naprawy serwisowej.

Proszę o opinię

Pozdrawiam

0 4
  • Pomocny post
    #2 27 Maj 2009 23:49
    Ronin64
    Poziom 35  

Z tego co przeczytałem instrument posiada możliwość zasilania z baterii. Czy był sprawdzany na takim zasilaniu? Jeśli pracował na zasilaniu bateryjnym to można z pewnym prawdopodobieństwem stwierdzić uszkodzenie części zasilającej (zasilanie zewnętrzne).

0
  • Pomocny post
    #3 27 Maj 2009 23:51
    Darrieus
    Poziom 38  

Rozkręć i zobacz, cyfrówka jest zasilana 5V i 3.3 V więc musi mieć dodatkowe sekcje zasilania. Masz duże szansę na reanimację. Abo masz pecha i przetwornica/stabilizator dostał przebicia 12V poszło na cyfrówkę, (ale uciekał byś ze smrodu) wtedy tylko śmietnik.

Albo albo :P

0
  • #4 28 Maj 2009 07:09
    szukacz92
    Poziom 9  

Ronin64: Na bateriach jest to samo ;/.

lubamet: właśnie w tym rzecz, ze nic się nie kopciło.Obwąchałem go dokładnie i nie czułem spalenizny ;]

P.S
    Dziękuję za zainteresowanie

0
  • #5 29 Maj 2009 09:39
    szukacz92
    Poziom 9  

NIestety uszkodzeniu uległa płyta głowna...
    Klawisze wystawiłem na aukcji.
    Prosze teraz o poradę odnośnie kolejnych. Na oku mam Yamahe YPT 410 i PSR 413

0