Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitoring - 5 kamer , jaki rejestrator AVC czy APER ??

Trendzik 28 Maj 2009 01:53 7640 7
  • #1 28 Maj 2009 01:53
    Trendzik
    Poziom 9  

Mam pytanie.

Potrzebuję złożyć zestaw do monitoringu zewnętrznego. Wybrałem już kamery (5 sztuk).

Potrzebuję teraz rejestratora.

Zastanawiam się nad :

APER PDR-S2008DVD

oraz

AVC 785

Oba są na 8 kamer. Zastanawiam się nad dziwnym rozwiązaniem w APER który posiada zamiast 8 BNC, wejscie 25 pin d-sub CAMERA IN (w zestawie jest rozgałęźnik d-sub 25 pin -> 8 BNC ... czy to będzie działać dobrze ?)

Sprzęt jest potrzebny do puszczenia w internet obrazu z kamer. Będzie używana neostrada, dlatego potrzebuję rejestratora który obsłuży neostradę. Neostrada 6mb. Zastanawiam się czy internet explorer albo programy komputerowe dobrze będą odbierać sygnał z tego rejestratora skoro on ma tą dziwnie wyglądającą przejściówkę, rozgałęźnik.

Co o tym myślicie ??

0 7
  • #2 28 Maj 2009 09:40
    jpl
    specjalista-kamery przemysłowe

wybierz apera. Aper ma lepszej jakosci kodeki, tzn podczas odtwarzania obraz bedzie dobrej jakosci.
    W przypadku AVC, obraz po odtworzeniu jest jakosci slabej....
    A chyba najwazniejsze jest to co ma byc nagrane?

Z rozgaleznikami d-sub BNC nie ma problemu zadnego. nie masz sie czym martwic. Wielu producentow stosuje takie rozwiazania, ktore sa po to zeby ulatwic instalacje sprzetu.

Jezeli masz neostrade, to pamietaj o zainstalowaniu routera adsl (najelpiej d-link lub linksys), na ktorym dokonasz przekierowania oraz konfiguracji DDNS.
    Takie rozwiazanie z routerem jest najlepsze i polecane przez wszystkich.
    Podlaczanie rejestratora bezposrednio w neostrade jest ryzykowne.... bardzo czesto sa problemy z ddns, itp

0
  • #3 28 Maj 2009 22:05
    crunky
    Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne

Zdecydowanie Aper, zwłaszcza że ma to iść przez Internet.

0
  • #4 29 Maj 2009 11:18
    Driver-
    Poziom 38  

Alternatywne rozwiązanie komputer + karta DVR Link. Komputer + monitor + system + karta wyjdzie taniej niż rejestrator + monitor. Zalety możliwość rozbudowy, wymiany karty, dysku, aktualizacja oprogramowania, łatwość konfiguracji, obsługi nagrywania-odtwarzania itp. Jakość bardzo dobra i masz możliwość wyboru pomiędzy jakością a kompresją plików. Wady deko większe zużycie energii. Ale jak klientowi zamarzy się więcej kamer to nie kupujesz nowego rejestratora tylko dokładasz kartę i po problemie. Mam parę systemów zrobionych w ten sposób i 0 problemów. Jeden warunek komp tylko do celów monitoringu.

0
  • #5 29 Maj 2009 12:45
    crunky

Kolego, ta karta która polecasz rejestruje obraz w CIF, ta rozdzielczość 640x480 to ściema. Porównywałeś kiedyś nagrania z tej karty z nagraniami w pełnym palu? Zamontowałem kilka takich i nie polecam. Jeśli już komputer to karta rozsądna. A wtedy cena zestawu wychodzi wyższa niż rejestratora.

0
  • #6 29 Maj 2009 15:39
    Driver-
    Poziom 38  

Nie wiem co Ty montowałeś może jakąś prehistorię. Szkoda ze skasowałem stop-klatki. Po za tym co to zapis w pełnym PALu, PAL to sygnał analogowy a z tego co mi wiadomo sygnału analogowego na dysk zapisać się nie da, więc musi się go przetworzyć do postaci cyfrowej. Starszym standardem przesyłania obrazu był H.263, zapewniał on znaczną poprawę jakości przy oferowanych formatach: CIF, QCIF, sub-QCIF (128 x 96), 4CIF (702 x 576), 16CIF (1408 x 1152). Większość producentów w rejestratorach cyfrowych i w kamerach IP stosuje MPEG-4 a dopiero od niedawna niektórzy prowadzają H.264. Dlaczego?, ponieważ H.264 w porównaniu z obecną generacją kodeków MPEG-4 zapewnia 40-procentową redukcję wielkości strumienia danych, przy niezmienionej jakości obrazu. W oprogramowaniu karty możesz sobie wybrać jaki format zapisu chcesz stosować MPEG-4 lub H.264.

0
  • #7 29 Maj 2009 18:26
    crunky

Kolego, aby zapisać sygnał wizyjny PAL bez straty potrzebujesz rozdzielczości 4CIF. Stąd potoczna nazwa rozdzielczości PAL=4CIF, oraz PÓŁPAL=2CIF o której zapomniałeś a jest istotna chociażby w przetargach. Nie jesteśmy w temacie kolego. Kompresja H.264 potrzebuje znacznej mocy obliczeniowej i dlatego dopiero teraz kiedy sprzęt na to pozwala jest wprowadzana w rejestratorach. W komputerze bez łaski korzysta z mocy obliczeniowej procesora. Wracając do tematu karty, ta która oferujesz rzekomo nagrywa w rozdzielczości VGA. Z tym że jeśli zmienisz z CIF na VGA tak naprawdę dalej nagrywa w CIF. Nie ma różnicy. Sprawdzałeś ten temat w ogóle? I nie mówię tu o żadnych "prehistorycznych" kartach tylko tej co podałeś w linku.Mydło jak cho...ra. Na najtańszych geovision obraz jest znacznie lepszy mimo że poklatkowy.

0
  • #8 31 Maj 2009 00:11
    beerman
    Poziom 16  

Driver- napisał:
    Alternatywne rozwiązanie komputer + karta DVR

Komputer podpięty do internetu to proszenie się o kłopoty. Sieć jest skanowana przez różnego rodzaju wirusy / trojany i nawet zabezpieczony komputer może po pewnym czasie stać się siedliskiem tego typu "żyjątek" a to oznacza problemy. W przypadku, gdy chce się mieć bezproblemowy podgląd przez internet, dużo lepszy jest rejestrator.

0