Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tagan TG500-U33II SuperRock 500W - Nie potrafi?

Makro1993 28 Maj 2009 10:21 1155 0
    Makro1993
    Poziom 26  
    Jest pewien problem.
    Mam taki zestaw:
    Procesor: Intel Pentium 4 515 Prescott 2930MHz @ 3300Mhz
    Płyta Główna: Foxconn G31MX
    Pamięci RAM: Kingston 1x2Gb (KVR800D2N6K2/4G) 1.8V (Standardowe)
    Karta Graficzna: Gainward 4850 512MB 256bit GDDR3 Golden Sample PCI-E
    Karta Dzwiękowa: Creative X-Fi Platinium Fatal1ty Champion Series na PCI (Dodatkowe zasilanie przedniego panelu dołączonego do karty z jednej wtyczki zasilania FDD)
    Zasilacz: Tagan TG500-U33II SuperRock 500W
    Wentylatory: 2 wentylatory 120mm na obudowie na 12V i jeden wentylator 120mm na radiatorze procesora (Ten z zestawu z Pentagramem Karakorum)
    Dyski: 1 dysk ATA i 1 dysk SATA
    Napędy: Nagrywarka DVD LG na SATA

Problem jest taki, że po dołożeniu tej karty graficznej zasilacz nie potrafi uciągnąc startu tego zestawu. Objawia się to tym, że karta graficzna nie jest wykrywana (Dodatkowe zasilanie 8-pin do karty graficznej podłączone). Po odpięciu napędu i dysku na SATA karta startuje normalnie. Karta jest sprawna na 100% - sprawdzana na innym komputerze.
    Czy jest to możliwe żeby ten zasilacz był za słaby na ten zestaw, czy raczej dostałem uszkodzoną sztukę?
    Edit:
    Sprawdzałem właśnie na 450W Chieftecu i objawy są takie same. Tzn. Gdy wszystko podpięte to komputer nie włącza się, a gdy odepnę dysk i napęd na SATA to włącza się poprawnie. I jeszcze jedno. Na karcie nie wymagającej dodatkowego zasilania cały komputer uruchamia się poprawnie. Na Radeonie x1950Pro komputer też uruchamia sie poprawnie z wszystkimi dyskami i napędem.