Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brak programów z Astry na C+ (Pace DSR 2221 i monoblock)

ignudi 28 May 2009 10:32 4732 17
    ignudi
    Level 10  
    Mam taki zestaw: cyfra +, dekoder Pace DSR 2221, czasza 90cm i monoblock GI-205 Platinum X.... sygnał z HB mam zadowalający czyli ok. 4,5 i z astry podobny... dekoder ma wbudowany diseqc1.0 i konwerter ma taki sam diseqc, wiec teoretycznie powinno zadziałać... ale ja odbieram tylko kanały z Hot Birda, a z Astry mam albo czerwone kropki w rogu na czarnym obrazie, albo sam czarny obraz... W pace parametry HB są podane na sztywno, a dla drugiego satelity są jakieś zasugerowane ale mozna je zmienić... powiedziano mi w serwisie że nie trzeba nic zmieniać, więc w chwili obecnej mam ustawione standardowe czyli 10719 pionowa, 22, 3/4, a 22kHz na NIE (bo jak dam na tak to nie pokazuje sygnału tylko wyskakuje komunikat : problem z odbiorem) TID i PID nie zmieniałem, zakresu pasm też nie... przeskanowałem liste programów, zaktualizowałem soft i bez rezultatu... w jakimś wątku czytałem, że trzeba ustawić Hot Birda na "A" a astrę na "B" ale w tym tunerze nie znalazłem takiej opcji..... ktoś się może spotkał z taką sytuacją?

Może trzeba te 22kHZ przełączyć na tak? bo czytałem że to jest sygnał przęłączania pasm..... więc chyba powinien byc włączony... tylko że jak go włącze to pojawia się komunikat jak opisałem wyżej i nie ma w ogóle sygnału...
    dzac4
    Conditionally unlocked
    Z tego co mi wiadomo dekodery C+ nie obsługująmonobloków a także nie mają funkcji diseq.
    Tak że zapomnij o tym monobloku!
    Możesz zastosować dwa oddzielne konwertery i przełącznik zasilany z 8 nogi eurozłącza.
    ignudi
    Level 10  
    dekoder pace ma diseqc 1.0, no i wydaje mi się, że sprzedawca w salonie cyfry na moją wyraźną sugestię że chcę się zaopatrzyć w monoblocka dał by mi do zrozumienia, że to nie zadziała...
    dzac4
    Conditionally unlocked
    NIE MA!!!
    Powiedz sprzedawcy aby zmienił branże i nie wprowadzał w błąd klientów,bo potem głupoty opisują i pytają na forum.
    bbxb
    Level 31  
    Pace DSR2221 podobnie jak DSR3201, DSR6201 i DSR7201 współpracują z takimi konwerterami monoblock, które na pierwszym wejściu wbudowanego przełącznika Diseqc mają podłączony sygnał z satelity Hot Bird, a na drugim z Astry.

Dekodery Strong SRT6880 mają fabrycznie taką samą konfigurację, ale można ją ręcznie zamienić w menu ustawień LNB.

Dodano po 47 [sekundy]:

Osobiście nie raz ustawiałem PACE na monoblocku i działało.
    ignudi
    Level 10  
    i tu masz rację: sprawdziłem i ten konwerter ma na 1: Astrę a na 2: Hot birda, a więc odwrotnie niż pace, w którym nie mogę zmienić ustawień.... czy cos zatem da się jeszcze zrobić???

a może tak: mam dodatkowy konwerter Inverto (singiel), czy zadziała jak dokupię zeza i diseqa 1.0 i na singlu puszczę np. HB a na tym nieszczęsnym monoblocku astrę? (drugie oko monoblocka nie będzie wtedy używane)... czy to zadziała? czy dekoder nie zgłupieje jak będzie miał jednego diseqa w monoblocku, a drugiego w postaci fizycznego urządzenia?
    dzac4
    Conditionally unlocked
    Nie zadziała to co opisujesz.Tylko dwa konwertery i przełącznik z 8 nogi euro.
    To co inni opisują to bajki dla dzieci.Tylko mediasaty po przeróbce działają z diseqkiem.A to jest standardowe oprogramowanie mediasata i nie ma możliwości współpracy z monoblokiem!!!Na dzień dzisiejszy tylko Strąg posiada takową funkcje.
    bbxb
    Level 31  
    Kolego dzac4,
    nie chcę być uszczypliwy wobec Twojej wiedzy - i nie będę jej komentował.

Kolego ignudi,
    kup monoblocka np. Inverto i wszystko będzie śmigać bez kombinacji.
    Napisz później na forum kto opowiada bajki.
    Doominus
    Level 34  
    ignudi wrote:
    i tu masz rację: sprawdziłem i ten konwerter ma na 1: Astrę a na 2: Hot birda, a więc odwrotnie niż pace, w którym nie mogę zmienić ustawień.... czy cos zatem da się jeszcze zrobić???

Zmień ustawienie anteny niech patrzy na astrę. Zamontuj monobloka za drugą trąbkę :D
    ignudi
    Level 10  
    hehe.... to zrozwiązanie z drugą trąbką to mam potraktować humorystycznie rozumiem tak?

a dlaczego Inverto ma zadziałać a Golden interstar, którego mam nie działa? Inverto ma na 1:HB a na 2: Astrę?
    bbxb
    Level 31  
    Quote:
    Inverto ma na 1:HB a na 2: Astrę?

Tak. Przynajmniej wszystkie monoblocki inverto jakie ja miałem to tak miały. Nie słyszałem aby inne inverta miały inaczej.
    ansat
    Level 24  
    Kol.dzac4 ma rację z monoblokiem pracuje tylko Strąg C+ inne dekodery nie będą pracowały.Tylko 2 konwertery i przełącznik z 13 styku euro lub inny.To co piszą inni to BZDURY.
    GKVIDEO
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Proponuję wstrzymać się od komentarzy kto z Kolegów ma rację .
    Do zakładającego temat proszę sprawdzić to co proponują Koledzy i wszystko się wyjaśni kto ma rację, pozdrawiam wszystkich kłócących się :D GKVIDEO
    ignudi
    Level 10  
    dzięki wszystkim za porady..... w takim razie wybiorę rozwiązanie pośrednie i kupię tuner Fergusona :) będę miał pewność że zadziała i pozbędę się tego odpustowego pace'a.....
    kajron
    Level 29  
    Quote:
    w takim razie wybiorę rozwiązanie pośrednie i kupię tuner Fergusona
    decyzja słuszna jak najbardziej tylko kup dwa single i układzik zeza bo monoblock to badziew
    ignudi
    Level 10  
    ale dla ścisłości: monoblock zadziała z fergusonem, tak?
    dzac4
    Conditionally unlocked
    I tak i nie.To jest urok monobloków.Kol.ci dobrze radzi.
    KIEROWCA_VW
    Level 35  
    Witam
    Pozwolę sobie zabrać głos w tematycznej sprawie:
    -dekoder Pace DSR 2221, karta C+
    -DiSEqC SPU21-02 Axing, wejścia: LNB A - Hotbird, LNB B - Astra
    -konwerter Inverto Twin , odbiera HB
    -konwerter Inverto, odbiera z Astry.

Powyższa konfiguracja działa bez żadnego problemu, powtarzam dla niedowiarków i amatorów bajek: DZIAŁA!!!

dzac4 wrote:
    NIE MA!!!
    Powiedz sprzedawcy aby zmienił branże i nie wprowadzał w błąd klientów,bo potem głupoty opisują i pytają na forum.

Z całym szacunkiem, myślę, że ktoś tu komuś winny jest przeprosiny.
    Pozdrawiam

Edit.

Powyższa konfiguracja poprawnie współpracuje także z dekoderem PHILIPS DSR 3201, również znajdującym się w ofercie C+.
    SPRAWDZONE!!!!!