Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

siesta - Ciemny ekran

11 Maj 2004 14:23 4026 33
  • Poziom 10  
    Mam problem po włączeniu tv nie mam obrazu (ciemny ekran)
    Sprawdziłem odchylanie, napięcia, wszystko jest w porządku.
    Prawdopodobnie procesor wygasił ekran.
    co robić dalej.
    :(
  • Poziom 10  
    czy kinol wogole zarzy? i czy u zarzenia jest wlasciwe? Przyczyn wygaszenia moze byc kilka np uszkodzony TDA4680 , niedogrzany kinol. zanizone napiecia z trafopowielacza. np napecie na g2 w kinolu.
    Tu bym upatrywal przyczyny.
  • Poziom 12  
    Niewiele jeszcze wiemy,ale na początek sprawdż BF-y na module kineskopu.
  • Poziom 10  
    Pomiar napięcia na płytce kineskopu jest prawidłowy.
    Jeżeli zwiększe napiecie na siatce 2 kineskopu to mogę zaobserwować że ekran świeci na niebiesko i widoczne są linie powrotu.
    Wymiana procesora TDA4680 nic nie dała.
    Podstawienie dekodera ze sprawnego telewizora też.
    Proszę o jakąś podpowiedź
  • Poziom 40  
    sprawdź czy napięcia są jednakowe na wszystkich trzech wzmacniaczach wizji (z związku z tym niebieskim tłem)
  • Poziom 15  
    Sprawdź ustawienia w trybie serwisowym dot. TDA 4680.
  • Poziom 17  
    sprawdź elementy w układzie pomiaru prądu kineskopu ( na płytce kin).często padają ery i diody.Podobny efekt jest , gdy nie chodzi jeden kolor (obojętnie który)-tda blokuje wszyskie wyrzutnie.95% tego uszkodzenia tkwi na module kineskopu.Tda pada b, rzadko.
  • Poziom 16  
    miałem dwa takie przypadki - w pierwszym zimny lut na kondensatorze włączonym między bazę tranzystora odchylania H a masą, w dugim uszkodzony ten tranzystor (mimo iż na miernik wyglądał na dobry). nie pamiętam pozycji na płycie, ale to chyba nie problem :)
  • Poziom 10  
    Uszkodzenie odchylania wykluczam sprawdziłem
    Płytkę kinola przeryłem całą.
    Napięcia na RGB są bardzo podobne.

Może ktoś wie jak się zachowuje w przypadku zniekształconego
    sygnału SC.

Czy to może być przyczyną!!
  • Spec od TV
    Może. Inną (z wielu możliwych) może być brak któregoś z impulsów SDA lub SCL na TDA4680.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    Prawdopodobnie uszkodzony wzmacniacz wizji 8)
  • Poziom 10  
    :( Trafił do mnie drugi z identycznym uszkodzeniem.
    Po wymianie diód na PK chodzi bez zażutu

Porównałem z maim podpadziocho wszystko co się dało Okazuje się że wszystko jest ok a nie chodzi.

Niewiem do czego się przyczepić . Moze ktoś ma jakiś pomyxł
  • Poziom 13  
    Witam!
    Podstaw czysta pamiec lub ta z sprawnego odbiornika
    Pzdr.Stan
  • Poziom 17  
    jeżeli wszystko podstawiłeś to sprobuj kineskop-przy zwarciu lub b.słabej emisji też matryca się nie odetka
  • Poziom 22  
    Ogromnie jestem ciekawy jaki bedzie finał tej naprawy.

Mam z podobnym objawem Elemisa na stole.
    Już podstawiłem prawie wszystko i nic.

Co miałeś na mysli piszac by spróbować kineskop na zwarciu ?
    Jak proponujesz wymusic "słabą emisję" na kineskopie ?

R
  • Poziom 22  
    Czy był jakiś finał tej naprawy ?

Na czym polegały zniekształcenia sygnału SC ?

R
  • Poziom 32  
    --> Orion51, odpinałeś sygnał DS?

--> Mirek-35, piszesz, że napięcia na PK są ok. w takim przypadku po podniesieniu U2 ekran powinien być biały z powrotami, będzie coś w torze B, tak jak Amik9m Ci podszepną, sprawdź magistralę I2C, jak tam będzie problem, to procek nie poda poprawnej informacji do TDA4680 i tak może być. Jakiej firmy kinol tam jest zamątowany?
  • Poziom 31  
    Hmm tak czytam, czytam i się zastanawiam - a co z odchylaniem pionowym? - to częsty problem - kondensator w 200V chyba C610 i rezystory R585 - 300k i ew. R557,558 po 1M - nie wiem która to siesta - ja myslę o Siesta 3
  • Poziom 22  
    Gdyby to było takie proste to pewnie nie byłoby tego tematu.

R
  • Poziom 32  
    -->Remot
    Możliwe, ja nie miałem przypadku z "C610 i rezystory R585 - 300k i ew. R557,558 po 1M " ale wydaje mi się, że to musiało by być mocne uszkodzenie pionu, by 4680 odciął wzm. wizyjne, a kolega nie opisuje jakichś niedomagań, które mogłyby pochodzić z V, no ale kto wie, warto sprawdzić.
  • Poziom 31  
    Oj chłopaki - gdybym nie spotkał sie z tym nieraz - to bym o tym nie pisał - czsami jak w serwisie jest duży harmider to nie słychac czy ramka pracuje - sam sie na tym złapałem - " kreski" nie widać - bo ucieka do góry - a w taki sposób to kinola można uwalić bo nagrzewa sie ogromnie w jednym punkcie maskownica- a - wstyd się przyznac ale - co prawda nie w sieście - raz mi sie to zdarzylo
  • Poziom 11  
    Jeżeli jużtyle podstawiłeś nie zaszkodzi podstawić kineskop a to jest najbardziej prawdopodobne Kinole Philipsa maja pod tym względem złą renomę Trafiają sie przypadki tak uszkodzonych TV po 2-5 latach pracy.A ta ich automatyczna reg.balansu bieli nie jednego doprowadziła do dziwnego stanu(nerwa) Pozdrawiam MarekB
  • Poziom 22  
    Też mi się to zdarzyło.
    Przy bardzo słabej emisji kineskopu TDA jest zablokowany.

Wstępnie kineskop można sprawdzić zwierając odpięte katody do masy i jeżeli w miarę jasno i równo świeci to napewno nie będzie to kineskop.

R
  • Poziom 32  
    Panowie! Mirek-35 napisał wyraźnie, że po zwiększeniu U2 widać raster na niebiesko z powrotami, więc V pracuje!
    Nie bezcelowo zapytałem o firmę kinola !
  • Poziom 18  
    Stawiam na kond. 10u/250v idącego na zasil. wzmac. wizji. Pusty moze robic takie cyrki. Pozatym znajduje sie na płycie głównej, bo moduły sprawdzone ale cała płyta chyba nie podstawiona.
  • Poziom 32  
    No może tak robić, ale to podstawa podstawić to C ! to po pierwsze, po drugie, skoro powiedziano, że U na PK jest ok. to jasne jest chyba, że te 200V z PG idzie na PK, jak to elko byłoby puste, to U byłoby mocno zaniżone!, zmienia to warunki pracy wszystkich 3ch wzmacniaczy, a więc nie może mieć tu miejsca taka historia!
  • Poziom 24  
    Przepraszam, że po czasie. Mam podobny problem, dlatego jestem ciekaw, jaki był finał tej sprawy. W moim przypadku dodatkowo przy odbiorze z anteny jest zniekształcony głos, natomiast, jeśli będę odbierał przez AV to głos idealny a ekran nadal ciemny. Jako ciekawostkę podaję, że tylko podczas odbioru z AV regulując S2 bladziutki obraz pojawia się przez krotką chwilę.
  • Poziom 22  
    Finału nie było.
    Facet zostawił mi TV na pamiątkę i kupił sobie nowy.

Nie mam w tej chwili czasu na takie dziwne usterki. Stoi sobie i czeka na lepsze czasy, albo skończy jako dawca częsci

R