Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba Satellite L40 - niedziałający wentylator

28 Maj 2009 12:52 4839 9
  • Poziom 14  
    witam moim problemem jest wiatrak w laptopie sprawa wygląda tak
    ze komputerek sobie działa wiatrak nie chodzi daje jakieś takie martwe ruchy czyli taki delikatny obrót . temperatura procesora jest około 98-100 C wiem ze te laptopy standardowo pracują z tą prędkością nawet na wiatraku około 90 C
    Everest pokazuje mi w czasie stability test ze prędkość obrotowa wiatraka rośnie a wiatrak stoi i nic na to
  • Poziom 20  
    O ile się nie mylę przy 100st komp powinien się wyłączyć by nie uszkodzić procka.
    Jeśli umiesz się posługiwać miernikiem zobacz jakie napięcie zasila wentylator gdy procek ma 90st.Wyjmij wentylator i podłącz na zewnętrznym źródle zasilania(kable czerwony i czarny)-zobacz czy się kręci(może to być np ładowarka od telefonu)
  • Poziom 14  
    co chodzi o te laptopy sattelite z serii l40 ten typ miał z temperaturami , bo jak się spojrzy na chłodzenie pasywne w tym lapku to się człowiek nie dziwi dlaczego takie temp

a mogę sprawdzić wiatrak pod innym lapkiem podpiąć go przetestować czy działa
  • Poziom 20  
    Możesz-tylko nie wiem czy uda ci się go podpiąć-mogą być inne złączki.
  • Poziom 14  
    co chodzi o wentylator jest czysty i okej a jak wygląda tak jak na zdjęciu Toshiba Satellite L40 - niedziałający wentylator

Dodano po 11 [minuty]:

a to jest całkowite chłodzenie w tej serii laptopów i one mają temperaturę około 90-100C
    Toshiba Satellite L40 - niedziałający wentylator a niedługo będę miał miernik kumpel mi podrzuci to sprawdzę napięcia z płyty do wiatraka
    a jakie powinno być oscylować napięcie :?:
  • Poziom 43  
    :arrow: wlodi20, w trybie natychmiastowym tj. przed napisaniem kolejnej wiadomości, dotychczasowe niechlujstwo proszę poprawić.
    Zdania rozpoczynamy wielką literą i kończymy kropką.
    W komputerze występują wentylatory, a nie wiatraki!
  • Poziom 20  
    Co do temperatury-co prawda nie bawiłem się serią L40 ale pogoglowałem i na tej podstawie stwierdzam że temp powinna oscylować w ok 60-max 70st.
    Zasilanie wentylatora jest zależne od temp procka-wiec będzie to wartość zmienna.Sprawdź wentylator na dowolnym źródle zasilania-na pewno masz coś ręką-jakiś zasilacz 5V.
  • Poziom 14  
    Pufan napisał:
    Co do temperatury-co prawda nie bawiłem się serią L40 ale pogoglowałem i na tej podstawie stwierdzam że temp powinna oscylować w ok 60-max 70st.

hm możliwe ze tak jest ze część modeli się nie grzała ale chyba to zależy od konfiguracji bo mój znajomy tez ma l40 i ma pentium dual core to tez mu się grzeje i temperatura tak samo oszczyluje jak u mnie około 90 stopni proca :D w czasie zimy jest jeden plus nie będzie zimno :) i na pewno inżynierowie o tym pomyśleli toshiby :D
    Toshiba Satellite L40 - niedziałający wentylator

sprawdziłem wiatrak padnięty jest podłączyłem do dwóch innych lapków zero ruchów życia , miernikiem sprawdziłem napięcie dochodzi i jest zmienne ustalane przez czujnik temperatury.
    Będę musiał się zaopatrzyć jakiś wiatrak do laptopa ale na czas obecny ustawie aby procesor był wykorzystywany w połowie ustawie w biosie aby było mniejsze napięcie i taktowanie będzie wynosić około 800mhz do internetu i pisania pracy wystarczy sam raz :)
  • Poziom 43  
    Nie zastosowanie się do poleceń moderatora, dalsze niechlujstwo, skutkuje zamknięciem tematu.