Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Obudowa do routera/dysku sieciowego opartego na PC

28 Maj 2009 15:09 1934 7
  • Poziom 13  
    Jestem w fazie wyginania blaszek w celu zrobienia obudowy do routera / dysku sieciowego opartego na procesorze Atom. Mam następujące pytania bo nie mam jak aktualnie tego sprawdzić (brak stacjonarki w domu). Czy diody typu Power LED, HDD LED - te montowane na obudowach mają podpięte rezystory? Czy to tylko zwykłe diody podłączone kabelkiem a rezystory są na płytach głównych?
    Drugie pytanie, to tak tylko żeby mieć pewność. Przycisk POWER oraz RESET to zwykły switch monostabilny normalnie rozwarty?
  • Poziom 27  
    1. Diody sa bez rezystorow
    2. Przyciski to switche domyslnie rozwarte

A tak z ciekawosci co dokladnie planujesz, bo sam mam w domu dysk sieciowy i router postawiony wlasnie na Atomie (ITX), tyle ze ja mam kupna obudowe.
  • Poziom 13  
    Nic takiego szczególnego: dysk sieciowy na dyskach w RAID 1, podział dynamiczny z priorytetem na połączenia VoIP żeby przy ściąganiu torentami nie przerywało rozmowy. Serwer NXserverem żeby można coś pokombinować na Linusie w trybie graficznym. A co do obudowy to jest taki plan żeby wszystko było bez obudowy tylko w takiej skrzynce na ścianie - płyta główna przykręcona do blachy dorobić mocowania na dyski oraz zasilacz - mam taki fajny malutki i bardzo cichy z APFC.

A co do diod to mogę je bezpośrednio podpiąć do płyty w takim razie? Bez żadnych rezystorów?
  • Poziom 27  
    Diody mozesz podpiac bezposrednio.

Ja kupilem taka obudowe pod itx-a link usunąłem, regulamin p. 10.11 [mat_ed], ale po tygodniu pracy non-stop padl zasilacz ;) Jakies chinskie "G" jest w srodku i o ile obudowa ladna to ten zasilacz to porazka.

Jesli dyskow jeszcze nie masz, to polecam zielona serie caviarow - o 40% zredukowali pobor mocy :)
  • Poziom 13  
    Co do obudowy właśnie miałem wrażenie że zawiera ona jakiś szitowy zasilacz. Dlatego kupiłem jakiegoś fajnego APFC. Co do dysków kupiłem coś WD, ale chyba to nie jest green - patrzyłem co ma najdłuższą gwarancję te co kupiłem mają 5-letnią.
  • Poziom 13  
    Pytanie odnośnie zasilania urządzeń sieciowych typu bramka VoIP, Switcha, AP czy można zasilać te urządzenia z zasilacza owego komputera? Czy przypadkiem urządzenia te nie wymagają odseparowanych źródeł zasilania? Jeśli chodzi o napięcia to da się to dograć.
  • Poziom 28  
    AP oraz switcha zasilałem za pomocą zasilaczy ATX - bez problemu jeśli chodzi o 12V i 5V co do 7,5V i 9V nie próbowałem...
  • Poziom 13  
    Część urządzeń jest na 9V, ale można zawsze użyć 12V wpiąć szeregowo 3 x diode prostowniczą + jedną Schottkiego i powinno być ponad 9V. Biorąc pod uwagę fakt że zasilacze są niestabilizowane i jest na nich napięcie 11V - podczas zasilania urządzenia (nie w stanie jałowym). To takie rozwiązanie powinno bez problemu działać, jedynie martwił mnie fakt separacji. Ale z tego co piszesz to nie ma takiego problemu.