Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

.bat do wyszukania pustych folderów i zmiany nazw plików?

misiek38 28 May 2009 15:43 3893 2
    misiek38
    Level 14  
    Witam:)
    Mam sporą kolekcje .mp3 w wieeeelu katalogach - łącznie ponad 97GB na twardym dysku. Przez ten czas miały miejsce wielokrotne przenosiny plików, ale nie zawsze pamiętałem o skasowaniu pustego już katalogu :( ..

Pytanie pierwsze brzmi - jak mam napisać bacika, który wyszuka i automatycznie usunie puste foldery z danej lokalizacji (np. D:\muzyka)?

Pytanie drugie - jak mam napisać bacika, który ponumeruje mi pliki w danym folderze (najlepiej - również w podfolderach) w taki sposób, aby na początku zachować nazwę folderu, i po niej doda kolejny numer? (np. folder o nazwie SZANTY - a pliki mają nazwy: SZANTY001, SZANTY002, SZANTY003..)

Odnośnie drugiego pytania - wiem, że Total Commander ma właśnie taką możliwość, ale tam trzeba po kolei wchodzić w zawartość każdego folderu po kolei, a i nawet tym sposobem siedziałbym przed kompikiem naście godzin bez przerwy :( ..

Pozdrawiam :)
  • Helpful post
    szaleniec
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Usuwa puste katalogi:
    Code:
    for /f "usebackq delims=" %%d in (`"dir /ad/b/s | sort /R"`) do rd "%%d"
    misiek38
    Level 14  
    Szaleniec - jesteś genialny :) !!! Zadziałało od razu, a podziękowanie już jest na Twoim koncie :) !!
    Jak będę w Łodzi masz u mnie zielonego Amsterdama (celem weryfikacji poszukaj w dobrych sklepach z pifem ;) )

Chmm - a poradzisz coś z drugim zapytaniem?.. ;) ??