Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z podłączeniem klawiatury na PS2.

~Kap$elek 28 May 2009 16:30 2307 12
    ~Kap$elek
    Level 10  
    Witam.
    Na początku mówię, że szukałem ale nie znalazłem rozwiązania mojego problemu. A więc: Komputer chodził ponad 2 lata na klawiaturce podłączonej pod PS2. Klawiatura się zużyła no i wiadomo trzeba było wymienić. Tym razem klawiatura USB. No wszystko chodzi ładnie pięknie, ale postanowiłem zamienić klawiatury z dwóch komputerów. No to odłączam klawiaturę USB i podłączam drugą (nową nie te starą) pod PS2. I co się dzieje? Komputer nie widzi klawiatury, po zainstalowaniu sterowników do niej załączonych ani bez instalacji. W menedżerze urządzeń jej nie widać. Oczywiście odinstalowałem klawiaturę USB, ale po restarcie komputera nie wyszukuje sobie nowej klawiatury. Porty dobre sprawdzałem styki nie wygięte, a poza tym jak podłączam klawiaturę to zapalają się światełka od przycisków Nim Lock, Caps Lock i Scroll Lock, ale migną i gasną. Taki sam problem mam z myszką. Podłączona pod port USB działa bezproblemowo, nawet gdy ją odinstaluje z menedżera urządzeń, a w porcie ps2 świeci się, ale nie reaguje na ruchy. Skoro sprzęt dobry to chyba wina ustawień w systemie.
    Proszę o szybką pomoc i z góry dziękuję.
    ~Kap$elek
    Level 10  
    A możesz podać dokładniej jak tam dojść mam BIOS v6.00. Nie chodzi mi o klawisz DEL tylko o to w jakim "dziale", że tak powiem to się znajduje?

@EDIT: Przeszukałem cały bios i nic nie było z keyboard ps2. Było jedynie USB keyboard support na enabled. Podaj jak możesz ścieżke do tego.
    ~Kap$elek
    Level 10  
    Komputer:
    Intel(R) Celeron(R) CPU 2.00 GHz
    Płyta główna: ESC P4IBAD2

Klawiatura, którą chce podłączyć Easy Touch 392.

System WinXP Pro + SP2
    azalewsk
    Level 12  
    Czy czasem nie próbujesz podłączać klawiatury USB przez przejściówkę USB na PS2? Port PS2 to zmodyfikowany port szeregowy znany z komputerów ATX i każdy komputer, jeżeli jest takie złącze na pokładzie go inicjuje przy starcie (kompatybilność wstecz). W biosie jest dodatkowo opcja do butowania komputera z portu USB, aby można było z tej klawiatury zmienić ustawienia w biosie. Po załadowaniu systemu całą kontrolę nad urządzeniami przejmuje kernel (jądro systemu) z wyjątkiem DOSa. Zatem możesz podłączyć kilka klawiatur USB i wszystkie będą działały pod systemem. Jeśli chodzi o wersje klawiatur USB z przejściówkami, to w biosie klawiatury jest obsługa USB i PS2, która w momencie startu aktywuje odpowiedni protokół.
    ~Kap$elek
    Level 10  
    Nie, nie podłączam przez przejściówkę, klawiatura jest na PS2.
    slvestr
    Level 32  
    BIOS i ustawienia portów PS/2. Nie jest to wina systemu.
    ~Kap$elek
    Level 10  
    Quote:
    BIOS i ustawienia portów PS/2

To to już wiem, ale powie mi ktoś jak dokładnie to zrobic ?
    Wojtek(KeFir)
    Level 42  
    No i ps2 nie jest hot-plug. czyli najpierw podłączasz kabel a potem włączasz kompa. (jak uruchomisz kompa z klawą ps2, i w czasie pracy odłączysz i podłączysz to czasem działa, czasem nie)
    ~Kap$elek
    Level 10  
    Wiem o tym, że pierwsze trzeba podłączyć kabel później odpalić kompa i tak robię. A jak zresetować BIOS ?
    Shadowek
    Level 31  
    Zworką, zwykle podpisane na laminacie reset CMOS.
    Albo CLRTC