Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio Man CD 24V po chwili napis Phone

28 Maj 2009 18:10 5464 6
  • Poziom 15  
    Dostalem takie radyjko z zaznaczeniem że nie wiadomo czy działa. Oczywiście postanowiłem to sprawdzić. Podłączyłem do zasilania i radyjko zaświeciło. Problem w tym że po włączeniu przez chwilę można wejsc np do menu, zmienić stacje itp. Po chwili zabawy wyświetla sie napis PHONE i wiekszości funkcji nie można zmieniać no i w zaden sposób nie można przejść do funkcji cd lub radia. Radio podłączylem normalna kostka taka jak na 12v. Może trzeba coś więcej połączyć?
  • Poziom 31  
    Na 99% masz zwarcie pinu MUTE w kostce ISO z masa, bo tak własnie odbywa się aktywacja zestawu głosno-mówiącego. Nie jest zalane to radio, albo oderwane złącze, lub jakas korozja itp?
  • Poziom 15  
    Faktycznie radio nie jest pierwszej mlodosci i wyglada troche jakby wylądowało w piaskownicy. Niestety zadnego zwarcia jako tako nie znalazłem. A może da sie jakoś odciąć to PHONE? Przyznam że ta funkcja raczej nie jest mi potrzebna.
  • Poziom 31  
    Najpierw to sprawdz co się dzieje od pinu MUTE ze złacza do płyty głownej.
  • Poziom 15  
    A który to pin?
  • Poziom 18  
    Tel-MUTE jest pod pinem nr 2 w kostce zasilającej; Ale wg mojego doświadczenia przyczyną pojawiania się napisu PHONE na LCD zawsze była korozja w okolicach kostki ISO..;
  • Poziom 10  
    sprawdz miernikiem to co Ci radza koledzy , czy nie ma przejscia co za tym idzie zwarcia :)