Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

kontrolka "chek oil" renault megane

bartek393 28 May 2009 18:40 3573 3
    bartek393
    Level 10  
    Witam wszystkich forumowiczów.
    Proszę was o poradę, gdyż mam problem z samochodem Renault megane z 2002r benzyna 1.4. A problem polega na świecącym sie komunikacie tzw. "kontrolka servisu" która pisze "chek oil" (sprawdz olej).
    Olej oczywiście sprawdzałem i mam, ale mam też wyciek oleju , chciałbym tutaj dodać, że nie dawno miałem spawaną miske, gdyż samochód najechal na spory kamień. Auto oczywiście neichce zapalić i nie wqiem dlaczego?;-( dlatego proszę was o pomoc, z góry dziękuje
    Lj_E-gain
    Conditionally unlocked
    Witam ...
    może byś tak sprawdził ciągłość kabla do czujnika :P a jak bardzo rozwaloną miałeś tą miskę ... może przy okazji uszkodził Ci się przewód pobierający olej z dna miski (nie wiem jak to się fachowo nazywa) i nie masz odpowiedniego ciśnienia w układzie :)
    Lj_E-gain
    Conditionally unlocked
    pojedz jeszcze na komputer i skasuj poprzedni błąd który wynikł z powodu rozwalenia miski
    tocka
    Level 24  
    bartek393 wrote:
    Witam wszystkich forumowiczów.
    Proszę was o poradę, gdyż mam problem z samochodem Renault megane z 2002r benzyna 1.4. A problem polega na świecącym sie komunikacie tzw. "kontrolka servisu" która pisze "chek oil" (sprawdz olej).
    Olej oczywiście sprawdzałem i mam, ale mam też wyciek oleju , chciałbym tutaj dodać, że nie dawno miałem spawaną miske, gdyż samochód najechal na spory kamień. Auto oczywiście neichce zapalić i nie wqiem dlaczego?;-( dlatego proszę was o pomoc, z góry dziękuje

Przecież to serwis oleju czyli wymiana a następnie zresetowanie inspekcji.
    Wymień olej i skasuj inspekcję na elektrodzie było napisane jak to zrobić.
    Kabel to możesz sprawdzać jak ci się zaświeci chek silnika.