Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MONITOR HAWLETT PACKARD D 2807 A

daniels 11 Maj 2004 18:10 945 11
  • #1 11 Maj 2004 18:10
    daniels
    Poziom 13  

Jest to monitor dosyć wiekowy bo ma 10 lat ale ładnie chodzi.Wśrodku jak to kogaś interesuje jest wsadzonY PANASONIC TXD 1732 CHASIS 17HV3.Uszkodzony był T w odchyl.poziomym 2SC 3997.Po wymianie i usunięciu sporej ilości zimnych lutów monitor ruszył,ale jest zła liniowość w poziomie.Nie ma regulacji programami na zewnątrz.Sprawdziłem elementy indukcyjne i RC.Ja naprawiałem TV przez 36 lat ,ale nie zajmowałem się naprawami monitorów.Może ktoś męczył już ten temat.Z aznaczam,że układ ten jest dosyć w moim mniemaniu skomplikowany.Schemat ten był umieszczony w SERWISIE ELEKTRONIKI w roku 1999

0 11
  • #2 12 Maj 2004 09:34
    radiosimon
    Poziom 28  

Przepatrz korekcje S, E/W, sprawdz czy reaguje na zmiane rozdzielczoći.

0
  • #3 12 Maj 2004 09:34
    candle
    Spec od monitorów

sa 2 mozliwosci
    albo masz 2 cewki od liniowosci przelaczane przekaznikiem
    albo masz jedna cewke wykonana w postaci transformatora, z tym, ze uzwojenie "pierwotne" sluzy jedynie do sterowania nasyceniem rdzenia - jest tam podawane napiecie stale od 0 do 12V
    poza tym czy po 36 latach naprawy tv rozrozniasz liniowosc od korekcji s?

0
  • #4 12 Maj 2004 11:42
    daniels
    Poziom 13  

Candle .Uważam twoją uwagę nie na miejscu.Jak masz wytykać nieznajomość tematu to się nie odzywaj.

0
  • #5 12 Maj 2004 12:34
    candle
    Spec od monitorów

ty sie nie obrazaj tylko rob co trzeba
    my tu gadu gadu a obraz dalej krzywy...

0
  • #6 12 Maj 2004 17:02
    daniels
    Poziom 13  

Obraz nie jest krzywy tylko nieliniowu.Korekcja cała działa i także regulacja na wszustkich rozdzielczościach.Wytyka mi pan,ze nie rozróżniam liniowości od korekcji,to uważam że nie przeczytał pan uważnie mojego postu.Dla mnie liniowośc i korekcja to dwa układy ściśle współpracujące ze sobą.Jak pisałem obraz kontrolny [koło kontrolne] jest nieliniowe,ale nie zniekształcone przez koreekcje.Pisząć obrazowo od środka testu w prawo i w lewo jest różnica 2 cm.Ustawieniami nie da się tego skorygować.Można go przesunąć i rozszeżyć , ale na oko widać nieliniowość.

0
  • #7 13 Maj 2004 09:29
    radiosimon
    Poziom 28  

Stań prosto Zosiu żeby pan doktor zobaczył jaka jesteś krzywa :D
    Przecież koło zawsze będzie nieliniowe chyba że promień nieskończony. Masz poduche? Jak problem jest tylko na 1 połówce ekranu to może masz coś z cewkami.

0
  • #8 13 Maj 2004 10:35
    candle
    Spec od monitorów

z opisu wynika ze masz problem z korekcja S :D
    i co sie bulwersowac?

liniowosc:
    |--------|-------|-------|------|-----|-----|----|

korekcja S:
    |----|--------|------|------|------|--------|----|

0
  • #9 13 Maj 2004 12:16
    daniels
    Poziom 13  

P.CANDLE to objaw pierwszej linijki.Jak pan napisał pod tym obrazkiem jest to liniowość.

0
  • #10 13 Maj 2004 12:19
    candle
    Spec od monitorów

no wiec teraz wybierz ktoras mozliwosc z mojego pierwszego postu i bedziesz prawie u mety

0
  • #11 23 Maj 2004 11:46
    daniels
    Poziom 13  

No znalazłem troche czasu i uporałem się z LINIOWOŚCIĄ.Uszkodzony był rezystor R 866 w zasilaczu.Obraz mam idealnie liniowy i bez zniekształceń.Jest tylko jeden mały problem.Po załączeniu brakuje po 7-8 mm.z każdej strony w poziomie.Można wszystko ustawić zewnętrzną klawiaturą,ale nie pamięta ustawień po wyłączeniu.Napięcia mierzone przyrządem MERATRONIK V 640 i METAXEM[pisze dlatego żeby mi nie zarzucono,ze urzywam nieodpowiednich mierników]są takie jak na schemacie.Moje pytanie to
    1 CZY TE MONITORY MAJĄ OPCJE ZAPAMIĘTYWANIA USTAWIEŃ PO REGULACJI.
    2 CZY JEST TO TYLKO WINA PAMIĘCI.[chodzi o ustawienia fabryczne]
    3 W ustawieniu MENU jest pozycja RECEL [po jej nacisnięciu monitor wraca do ustawień początkowych]

0
  • #12 23 Maj 2004 16:01
    radiosimon
    Poziom 28  

Nie ma co dumać tylko pamiątka do wymiany, to tylko ~2zł. Chociaż troche dziwne że nie pamięta tylko h-size.
    Re-call to normalna opcja, działa jak reset.

0