Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć DVD do TV przez kabel EURO/chinch?

yankes88 28 Maj 2009 21:08 17348 7
  • #1 28 Maj 2009 21:08
    yankes88
    Poziom 9  

Nie wiem czy w dobrym dziale założyłem ten temat, jeśli tak to przepraszam...

Mam problem dostałem od wujasa DVD, które coś tam szwankowało, więc dał mi za free i ja chciałbym tylko sprawdzić czy działa, więc nie będę po to kupował kabla euro/euro...

A niestety nie umiem podłączyć tego chinchami... One mają różne kolory i nie wiem co do czego... kolory to: biały, żółty, czerwony i czarny
    A gniazdka w DVD mam podpisane tak:
    L, R, LS, RS, CENTER, SUB WOOFER, Cr/Pr, COAXIAL DIGITAL, Y, Pb/Cb COMPONENT, VIDEO

Pomożecie? :)

3 7
  • Pomocny post
    #2 28 Maj 2009 21:12
    =X=
    Poziom 15  

Żółty video,biały L,czerwony R.

5
  • #3 28 Maj 2009 21:19
    yankes88
    Poziom 9  

Działa! Wielkie dzięki :)

2
  • #4 28 Maj 2009 21:50
    yankes88
    Poziom 9  

Kurcze zamknęliście mój temat, a tu kolejny problem mam...
    Wszystko podłączyłem tak jak mi tam ktoś napisał, tylko, że coś jest nie tak z kolorami...

Niby jest zielony, niby jest niebieski... żółty... Ale np twarze są czarno białe, tak jakby brakowało kilku kolorów... Co mam zrobić? A co z tym czarnym chnchem?

0
  • #5 28 Maj 2009 22:23
    Mirek Z.
    Moderator

Nie pisałeś wyżej, że działa? ;)

Sprawdź w ustawieniach (SETUP) DVD, jaki masz system koloru. Musi być PAL.

Przenoszę do właściwego działu.

1
  • #6 28 Maj 2009 22:58
    yankes88
    Poziom 9  

było na PAL... Próbowałem różnych konfiguracji z różnymi opcjami...
    Może podam jakie mam i dojdziemy do tego...

WYŚWIETLANIE TV - NORMAL/PS; NORMAL/LB; SZEROKI
    TYP TV - MULTI.; NTSC; PAL
    VIDEO - S-VIDEO, SCART; Y/CB/CR; Y/PB/CR

Hmmm, a może coś nie tak z chinczami? Ja mam takie wrażenie... Albo DVD skopane... Jak już mówiłem dostałem od wujasa, tylko, że on miał problem z przycinaniem płyt, a nie z obrazem :P

0
  • #7 31 Maj 2009 13:40
    yankes88
    Poziom 9  

Hmmm... Sprawdzilem na kablu EURO/EURO wszystko działa ok, a z tymi chinchami mam problem z kolorami :/

0
  • #8 01 Cze 2009 12:34
    h jaworski
    Poziom 39  

Ja nigdy jak podłączam kabel euro/czincz nie patrzę na kolory tylko podłączam euro gdzie trzeba włączam DVD, TV przełączam na odbiór AV i podłączam czincz obojętnie który pod video ( oczywiście jak jest czincz w tv to podłączam pod IN a jak w DVD to pod OUT) jak nie ma wizji to włączam następny i następny aż pokaże się wizja jak już mam wizję to tego już nie ruszam a szukam fonii tak samo jak wizji. metoda może dłuższa nisz szukania po kolorach ale skuteczna bo z kolorami to różnie bywa.

1