Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

HP officejet 5510 all-in-one - nie pobiera papieru

zielu1988 28 May 2009 22:12 5789 14
    zielu1988
    Level 1  
    Witam
    Moje urządzenie wielofunkcyjne sprawdzało się świetnie do momentu gdy "zakleszczył" mi się papier w drukarce.

Wyciągnąłem go przez tą samą drogę z której został pobrany.
    Przy następnej próbie drukowania drukarka (może rolki) nie chce /nie chcą pobrać papieru.

Słychać że rolki się obracają, a papier zostaje w miejscu.

Czy taka usterka jest możliwa do naprawienia?

Proszę o odpowiedź

Pozdrawiam
    zielu1988

P.S. Jeśli źle założyłem temat i nie w tym miejscu to z góry przepraszam i proszę o przeniesienie go do odpowiedniego działu.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    Stan-S11
    Level 31  
    Witam ! Kolega popełnił kardynalny błąd przy wyjmowaniu zakleszczonego papieru - do tej operacji służy otwór z tyłu urzadzenia.
    Usterka jest do naprawienia ale nie polecam tej usługi do wykonania w serwisie ponieważ koszt naprawy może być wyższy aniżeli wartość urządzenia ( wysokie koszty robocizny ). Jeżeli jest Pan zainteresowany naprawą to służę pomocą - proszę pisać na PW.
    tofik_666
    Level 2  
    Mam nadzieję, że nie otrzymam upomnienia tylko za to "odświeżenie kotleta", ale jestem naprawdę sporadycznym użytkownikiem elektrody, a wiem że tu zawsze można liczyć na pomoc. Do rzeczy. Identyczna sytuacja jak opisana w poście wystąpiła dzisiaj u mnie w firmie. Winnych brak, ale wiem że papier był zakleszczony bo pomięta i źle zadrukowana kartka była w śmietniku. Drukarka oczywiście zgłasza błąd papieru więc sprawa jest ewidentna. Na poniedziałek muszę mieć sprawną drukarkę. Czy można serdecznie prosić o instrukcję krok po kroku albo zgoła łopatologiczną co należy zrobić aby ponownie pobierała papier? Z góry serdeczne dzięki.
    Stan-S11
    Level 31  
    Panie tofik_666 w pierwszej kolejoności trzeba sprawdzić czy rolki poboru papieru pracują.
    Urzadzenie na tą chwile zgłaszam błąd papieru - a konkretnie brak papieru pomimo że w kasecie papier jest.
    A zatem proszę wyjąć zatyczke z tyłu urządzenia. Po lewej stronie ( patrząc w owy otwór ) widać wałek poboru papieru ( tak mniej więcej ok. 8 cm od obudowy ).
    Dostępu zbytniego do wałka nie ma ale dając polecenie " DRUKUJ " mozna zaobserwować czy wałek sie obraca.
    Prosze to sprawdzić, bo od tego trzeba zacząć. Dobre było by gdyby opisał Pan dokładnie jak zachowuje się urządzenie od momentu włączenia, bo mogę podejrzewać że zostało zerwane połączenie na encoderze kołowym.
    Prosze ewentualnie o telefon - 601183166
    tofik_666
    Level 2  
    Witam serdecznie. Po uruchomieniu drukarki ta przez chwilę mruczy, coś tam w środku pracuje a następnie na ekraniku pojawia się data i godzina. Próba wydrukowania jakiegokolwiek dokumentu - drukarka milczy jak zaklęta, natomiast w oknie środowiska windows wyskakuje okno: brak papieru. W urządzeniu zabrakło papieru. Aby kontynuować drukowanie, włóż papier, a następnie naciśnij przycisk wznowienia znajdujący się w przedniej części urządzenia. LUB na ekraniku drukarki wyskakuje komunikat o konieczności otworzenia drzwiczek i usunięcia blokady karetki; w tym samym czasie w widowsie wyskakuje komunikat błąd mechanizmu. Kosz pojemników z atramentem nie może się przesuwać. Wyłącz zasilanie urządzenia. Sprawdź, czy nie doszło do zacięcia papieru lub innej awarii. Naciśnięcie OK na drukarce powoduje serie odgłosów, wałek poboru papieru o który Pan pytał nie obkręca się natomiast w środku drukarki porusza się karetka po czym nagle natrafia na (patrząc z przodu) na jakieś uniesione czarne mechanizmy i odbija się od nich (jeśli znajduje się pomiędzy nimi) lub wściekle uderza o bok jednego z nich starając się "wyjechać" na środek.
    Stan-S11
    Level 31  
    Z przedstawionego opisu wynika że urządzenie jest ewidentnie uszkodzone mechanicznie i jest potrzebna naprawa serwisowa jesli pragnie Pan uratować drukarkę. Naprawa we wlasnym zakresie raczej nie możliwa z powodu braku części zamiennych. Z kolei naprawa w serwisie moze byc ekonomicznie nie uzasadniona - proszę spytać w pierwszej kolejności o wycenę usługi.
    Pozdrawiam - Stanislaw.
    mateusztechniczny
    Level 2  
    Witam serdecznie i proszę o pomoc !
    Posiadam urządzenie HP 5515 z którym mam taki sam problem jak założyciel tego tematu.

Podczas pobierania papieru z podajnika papier zostaje zgnieciony

OBSERWACJE:
    *Rolka "obracająca" papier zaznaczona na zdjęciu na czerwono nie obraca się
    - zębatki zaznaczone na drugim zdjęciu nie są mechanicznie uszkodzone
    - rolka (i zarazem dwie zębatki) obraca się jeśli pokręcić nią palcem
    na pomarańczowa zaznaczone umiejscowienie silniczka napędzającego zębatkę (choć nie jestem tego całkowicie pewien)

*wszystkie inne rolki pracują, łącznie z karetką oraz pobieraczem papieru (znajdującym się bezpośrednio na papierze włożonym do podajnika)
    *skaner działa poprawnie
    *brak problemów z oprogramowaniem - nie występują spowolnienia, drukarka "odpowiada" na polecenia

W związku z powyższym proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu,
    będę wdzięczny za każdą nawet drobną wskazówkę.

HP officejet 5510 all-in-one - nie pobiera papieru HP officejet 5510 all-in-one - nie pobiera papieru
    Stan-S11
    Level 31  
    Źle włożona taca na którą kładzie sie papier lub na torze poruszania sie papieru znajduje sie nap. kawałek papieru.
    mateusztechniczny
    Level 2  
    Taca jest włożona poprawnie, brak tez jakichkolwiek czastek papieru

Dodano po 4 [minuty]:

Problemem jest to ze nie pracuje rolka pobierania
    papieru, tak jak napisalem powyzej ...
    Stan-S11
    Level 31  
    Uszkodzone sprzęgło - wyłamany plastikowy bolec na którym osadzona jest plastikowa zębatka. Owe sprzegło to zespół zębatek na lewo od pierwszej czerwonej strzalki na fotce nr. 1.
    Wystarczy wymienić uszkodzony element i drukarka wraca do pracy. Klejenie nie rozwiazuje problemu.
    mateusztechniczny
    Level 2  
    Dziekuje za odpowiedź, jutro obejrze dokladnie owe sprzeglo,
    Mam jeszcze pytanie... gdzie zdobyc taki bolec, drukarka nie jest na gwarancji, a kupowanie drugiej na części dla bolca jest nieopłacalne?
    Stan-S11
    Level 31  
    Wymienia sie cały zespół zebatek wraz z obudową.
    Co do części - pisz na PW.
    kunster
    Level 8  
    Podepnę się do tematu, jako, że i moja drukarka HP officejet 5510 all-in-one posiada zbliżoną usterkę. Do postu załączam krótki filmik oraz fotkę elementu, który najbardziej "obrywa" w wyniku powstałego uszkodzenia. Drukarka po włączeniu rozpoczyna czynności przygotowujące, w wyniku których kilkukrotnie słychać charakterystyczne "trzepotanie" powstające w wyniku przeskakiwania zębów zębatki uruchamianej przez dźwignię sanek z tuszami o "platformę" do czyszczenia dysz układu drukującego. Na zdjęciu zaznaczyłem to miejsce czerwonym okręgiem. Ostatnie 3 zęby tej "platformy" są już dość mocno nadwyrężone. Filmik przedstawia operację kopiowania. Już podczas przesuwania platformy występuje efekt tarcia zębów zębatki o zęby platformy i jednocześnie powoli pobierany jest papier. Podobnie jest podczas czynności przygotowujących drukarkę do pracy. W momencie tarcia zębów następuje powolne pobieranie papieru. Rozbierałem już prawą stronę z zębatkami i wg moich oględzin wszystkie elementy wydają się być w dobrej kondycji tzn. nie znalazłem nic połamanego lub uszkodzonego w inny sposób. Bardzo proszę o pomoc w określeniu źródła usterki.

HP officejet 5510 all-in-one - nie pobiera papieru
    Stan-S11
    Level 31  
    kunster - istotne sprostowanie, twój sprzęt to model Photosmart 5510.
    Ma to istotne znaczenie ponieważ inny aparat drukujący i inne elementy ulegają uszkodzeniu. Patrząc na zamieszczony filmik śmiem twierdzić że musisz wymienić całą stację do czyszczenia dysz drukujących. Jeśli potrzebował byś części to pisz na PW.
    wilson_20
    Level 1  
    witam wszystkich Panowie posiadam drukarkę Photosmart 5510 ktoś może pomoże jak ja rozebrać odkręciłem wszystkie śrubki ale coś jeszcze trzyma w okolicach panelu sterującego. Problem jest taki że wciąga trochę papier i dalej nic się nie dzieje poza komunikatem o zacięciu papieru z tego co zauważyłem to nie działają rolki te pod klapką od wyciągania zaciętego papieru