Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Touran brak wspomagania

28 Maj 2009 22:23 9958 3
  • Poziom 2  
    W VW Touranie z 2006 roku po krótkim czasie sygnalizacji "pomarańczowo" zaświeciła się kontrolka czerwona i wyłączyło się wspomaganie kierownicy. Po podłączeniu do komputera (w ASO) pojawił się błąd 00573 mówiący o nieprawidłowym sygnale czujnika momenut obrotowego kierownicy. Po likwidacji błędu testowałem wspomaganie - bez problemu (tylko przejściowo pojawiała się żółta kontrolka). Wiem, że wcześniej miałem wyciek oleju ATF... Czy ten błąd może wynikać z tego... i wystarczy uzupełnić olej przekładniowy...
    Mam nadzieję, że przekładnia kierownicza nie jest do wymiany - bo podano mi koszt ok. 4000PLN:!::!:
  • Poziom 31  
    Kolego, ten błąd pochodzi z czujnika G269, on jest od mierzenia mometu skretu. Zrób tak, przejedz ok 20m, i w trakcie skręć kołami do oporu raz w jedną , a raz w drugą strone, ale to pomaga z regóły przy czujniku połozenia kierownicy. Jak nie to szukaj winy w tym czujniku.
  • Poziom 2  
    Niestety przy alarmie pomarańczowym bez zmian. Na trzeci dzień przy wyjeżdżaniu z garażu - czerwona lampka i wysiadło wspomaganie :(. Próbowałem manewrować wg zaleceń w miejscu i po przejechaniu kilkunastu metrów i nic!
    Czy ktoś się orientuje ile może (najtaniej) kosztować wymiana przekładni... ???
  • Poziom 2  
    właśnie wczoraj zlikwidowałem problem wysiadł mi silniczek wspomagania! za silniczek dałem 350zł robota 150zł pozdrawiam