Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VW Touran brak wspomagania

28 May 2009 22:23 11038 3
  • Level 2  
    W VW Touranie z 2006 roku po krótkim czasie sygnalizacji "pomarańczowo" zaświeciła się kontrolka czerwona i wyłączyło się wspomaganie kierownicy. Po podłączeniu do komputera (w ASO) pojawił się błąd 00573 mówiący o nieprawidłowym sygnale czujnika momenut obrotowego kierownicy. Po likwidacji błędu testowałem wspomaganie - bez problemu (tylko przejściowo pojawiała się żółta kontrolka). Wiem, że wcześniej miałem wyciek oleju ATF... Czy ten błąd może wynikać z tego... i wystarczy uzupełnić olej przekładniowy...
    Mam nadzieję, że przekładnia kierownicza nie jest do wymiany - bo podano mi koszt ok. 4000PLN:!::!:
  • Level 32  
    Kolego, ten błąd pochodzi z czujnika G269, on jest od mierzenia mometu skretu. Zrób tak, przejedz ok 20m, i w trakcie skręć kołami do oporu raz w jedną , a raz w drugą strone, ale to pomaga z regóły przy czujniku połozenia kierownicy. Jak nie to szukaj winy w tym czujniku.
  • Level 2  
    Niestety przy alarmie pomarańczowym bez zmian. Na trzeci dzień przy wyjeżdżaniu z garażu - czerwona lampka i wysiadło wspomaganie :(. Próbowałem manewrować wg zaleceń w miejscu i po przejechaniu kilkunastu metrów i nic!
    Czy ktoś się orientuje ile może (najtaniej) kosztować wymiana przekładni... ???
  • Level 2  
    właśnie wczoraj zlikwidowałem problem wysiadł mi silniczek wspomagania! za silniczek dałem 350zł robota 150zł pozdrawiam