Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Thomson 25DC182 /chassis ITC008/ - pamięć

29 Maj 2009 12:16 3500 9
  • Poziom 15  
    Po włączeniu wyłącznikiem sieciowym zaczyna mrugać jednostajnie czerwony led. To jedyny objaw uruchomienia TV. Podstawiłam czystą pamięć 24C08 6 /oryginał to 24C08WP i TV startuje. Na ekranie śnieg, TV uruchamia się zaraz po włączeniu wyłącznikiem sieciowym. W dolnym lewym rogu pojawia się napis "P+I" pod nim na kilka sekund numerek "95". Po kilku sekundach nr. 95 ginie, napis nad nim pozostaje. TV nie reaguje ani na RC ani na klawiaturę lokalną. Nie pozwala wprowadzić się w tryb serwisowy. Na starej pamięci sprawdzałem "myk" z załączeniem TV z przytrzymaniem ST-bay na pilocie - nie działa, wygląda na to że stara pamięć padła na całego. Ale poradźcie co zrobić aby odpalić czystą pamięć ? Przeszukałem sieć i nie znalazłem nigdzie ani wsadu ani oprogramowanej pamięci do tego modelu. Na dodatek padł mi programator więc na tę chwilę nie mam możliwości posłużenia się samym wsadem. Może ktoś z Was zetknął się już z takim problemem ?
    Dodam, że na nowej próbowałem odblokowania /30s. przytrzymać dowolny przycisk na RC/ - brak reakcji.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    A mnie się wydawało, że startuje na czystej. Może wydawało?
    I czy na pewno dowolny klawisz na pilocie?
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Ta pamięć pracuje na magistrali I2C. Zapisane są w niej konfiguracje wszystkich kontrolerów podłączonych do tej magistrali, czyli tryby pracy, zawartość rejestrów kontrolnych, oraz pamięć dla wszystkich kanałów. Masz dwa wybory: albo skopiujesz tzw wsad, albo z trybu serwisowego możesz przy odpowiedniej wiedzy zapisać właściwe dane.
    Powodzenia.
  • Moderator
    mirex napisał:
    A mnie się wydawało, że startuje na czystej.

Mnie również się wydawało, że w Thomsonach procesor przekopiowuje podstawowe dane do nowej pamięci. Tylko - nie każda pamięć w tych TV chce działać prawidłowo.
    Ale w tym chassis nie próbowałem.
  • Poziom 15  
    Dzięki za porady. W tej chwili jestem w punkcie wyjścia, ale :
    1 Podstawiłem inna pamięć CAT24C08P i TV załączył się prawidłowo, klawiatura lokalna działa nawet wymiar i geometria obrazu jest OK.
    2. Nie działa nadal pilot. Na testerze jest Ok, ale brak jakichkolwiek impulsów na "oczku" odbiornika. Najprawdopodobniej mam uszkodzony pilot dlatego nie mogę wejść ani w serwis ani zdjąć blokady.
    3. Po ok 1/2 godz. TV spowrotem przeszedł w tryb zabezpieczenia i na nowej pamięci mam identyczny efekt jak na starej.
    Na elektrodzie znalazłem post mówiący, że w taki stan może wprowadzać TV uszkodzony pilot lub pilot ze słabymi bateriami. Na dodatek dwa przyciski na klawiaturze lokalnej też są do wymiany /rdza wokół nóżek podejrzewam, że mogą przywierać/. Tak wiec muszę znaleźć sprawnego pilota i spróbować wyprowadzić go z trybu zabezpieczenia /Włączenie TV wyłącznikiem sieciowym z równoczesnym przyduszeniem St-bay na pilocie/. Jak dostanę nowego pilota dam znać co dalej.

Wstawiłem nową pamięć po wymianie mikro switchy i TV śmiga od rana. Niestety nadal nie reaguje na pilota. Sprawdziłem nowy pilot i efekt identyczny - brak jakiejkolwiek reakcji i brak jakichkolwiek impulsów na wyjściu TSOP1333. Nie mam takiego odbiornika, podstawiłem ..1736. Częstotliwość pracy zbliżona a efekt identyczny z poprzednim. Oryginału nie znalazłem i jestem w kropce. Wydaje się, że nie jest to też wina odbiornika TSOP... bo przecież ten nowy powinien dawać jakieś impulsy. Z jego wyjścia impulsy idą prawie bezpośrednio na wej Procka, jest tylko do masy zabezpieczająca dioda zenera. Czy ktoś z Was sprawdzał, czy będą na wyjściu TSOP... impulsy jeśli nogę out puści się w powietrze? Jeśli tak to wymiękam bo na tym moim ich nie ma.
  • Poziom 15  
    Też tak mi się wydawało. Niestety przy układzie w którym praktycznie nic nie ma wymiękłem. Podstawiłem 4 różne odbiorniki i kompletnie nic. Przecież do prawidłowej pracy potrzebują tylko zasilania i masy ???? Niemożliwe aby wszystkie "oczka" które mam były wadliwe, a żadne nie pracuje. TSOP17... ma inny rozkład wyprowadzeń, ale uwzględniłem to przy podłączeniu. Chyba odstawię go na parę dni, może coś mnie natchnie później. Ale jeśli ktoś ma jakiś rewelacyjny pomysł gdzie popełniam błąd to go "ozłocę punktami" :)

Choć za wiele ich nie mam :) :)
  • Pomocny post
    Moderator
    Kiedyś miałem podobny przypadek w TX805 (uszkodzony procesor, ok. 100omów do masy na tym wejściu), ale nie pamiętam właściwych napięć na wyjściu z odbiornika IR. W każdym razie mam wrażenie, że typowo mają one napięcie bliskie zasilaniu, czyli są "podciągane" przez rezystor w procesorze, na wejściu. W innych TV tak z reguły jest.
    Spróbuj, po podniesieniu nóżki odbiornika, zasilić ją dodatkowo z +5V, np. przez 47k. Jeśli ma wyjście typu otwarty kolektor, to impulsy muszą wtedy być obecne.
  • Poziom 15  
    Dzięki wszystkim za pomoc i porady. W końcu go zmordowałem, ale aż wstyd się przyznać co było :oops: . Jak pisałem układ prosty jak budowa cepa: procek - działa bo chodzi wszystko z klawiatury lokalnej, "oczko" podstawiane kilka innych /wszystkie nie mogą być wadliwe/, pozostała tylko dioda zenera o której wspomniałem ale której nie sprawdzałem - bo na zasilaniu było 3,4V. Niby typowo prawda ? Ale dioda miała upływność. Tak to jest jak się wymienia a nie mierzy :( . Wszystkim bardzo dziękuję, dobrze jest mieć wsparcie.