Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP CP2025 - podłączenie przez LAN

29 Maj 2009 13:45 2356 2
  • Poziom 9  
    Witam!
    Moje pytanie jest następujące. Jak podłączyć tą drukarkę żeby każdy w sieci mógł korzystać z niej niezależnie tzn. nie musi być włączony jaki komp na którym ta drukarka jest udostępniona. Ten model posiada kartę sieciową i podłączyłem ją przez ten port to switcha i na jednym z komputerów zainstalowałem sterowniki i z tego kompa mogę drukować normalnie. Nie wiem tylko jak podłączyć pozostałe komputery żeby łączyły się z tą drukarka. Zastanawiałem się nad instalacją sterowników na każdym z kompów ale nie wiem czy nie ma jakiegoś prostszego sposobu bo kompów jest 20 i nie chce mi się za bardzo chodzić i wszędzie ją instalować.
    Jak wpisze adres sieciowy jaki ustawiłem w drukarce w przeglądarce to urządzenie jest normalnie wykryte i dostępne są wszystkie opcje.
    Proszę o pomoc
    Pozdrawiam!
  • Spec od drukarek
    Musisz zainstalować na wszystkich.
  • Poziom 9  
    Tak właśnie myślałem tylko pojawił mi się problem bo jak instaluję drukarkę na następnym komputerze to po wybraniu opcji przez sieć pojawia się komunikat że drukarka nie może być dalej instalowana i żeby sprawdzić czy jest podłączona do sieci i czy komputer jest podłączony(komp ma neta wiec jest w sieci, a drukarka pojawiła siew w opcji w której wyszykujemy drukarki wiec tez musi być), drugą możliwością jest sprawdzenie czy wszystkie opcje są skonfigurowane opcjonalnie i prawidłowo i tu pojawia się pytanko może coś trzeba zmienić w opcjach które mogę przeglądać w przeglądarce internetowej po wpisaniu adresu IP czy te opcje są wprowadzane automatycznie prawidłowo.
    Zauważyłem też jedną nieprawidłowość na pierwszym komputerze na którym zainstalowałem drukarkę bezproblemowo. Mam do wybrania w opcjach drukarki( tych w które możemy wejść klikając ikonkę koło zegarka) dwie możliwości dotyczące jednej drukarki i w jedną mogę wejść bez problemu i przeglądać stan i ustawienia drukarki z drugą jest jednak problem, jest przy niej krzyżyk na czerwonym tle i po kliknięciu pojawia się komunikat o braku połączenia. Ale mino to mogę normalnie drukować przez sieć, ale tylko wtedy gdy oczywiście wybiorę tą pierwszą możliwość(pierwszą drukarkę). Zauważyłem natomiast że gdy próbuję zainstalować sterowniki na innym kompie to w okienku wyboru drukarki sieciowej pojawia mi się właśnie ta druga możliwość i pewnie dlatego nie można nawiązać połączenia.
    Wie ktoś może jak ten problem rozwiązać. Może zainstalować ponownie sterowniki do drukarki na pierwszym kompie i zobaczyć czy będzie możliwe połączenie.
    Czy wszystkie kompy muszą być w tej samej grupie roboczej?
    Może jeszcze pokrótce przedstawię schemat w jakim jest podłączona drukarka.
    więc w szafie mamy dwa przełączniki,router i centralę tel. no i oczywiście przełącznice do których podpięte są przewodu idące do gniazdek. Właśnie do takiego gniazdka podłączony jest jeszcze jeden mały switch i do niego dwa kompy i ta drukarka. Obydwa kompy mają kontakt zarówno z siecią jak i z netem a sieciówka od drukarki też jest włączona zresztą mogę przeglądać informacje na jej temat wpisując adres IP w przeglądarce, więc chyba tez powinno być dobrze.
    Może ktoś miał kiedyś taki problem.
    Pomóżcie.
    Pozdrawiam.